Derbowy pojedynek w Tychach dla GKS-u Katowice. Zwycięski weekend także dla piłkarek z Katowic

Mateusz Terech
24.04.2023Sportowe

Za nami piłkarski weekend pełen, który okazał się bardzo szczęśliwy dla GKS-u Katowice. W sobotę swój mecz ligowy wygrały piłkarki, a w niedziele piłkarze GieKSy. Kobieca sekcja piłkarska GKS Katowice jest liderem w Ekstralidze na cztery spotkania przed końcem sezonu.

GKS Katowice sekcja kobieca

Piłkarki GieKSy liderkami Ekstraligi

W sobotę, 22 kwietnia na stadionie w Radomiu kobieca sekcja piłkarska GKS Katowice po raz kolejny w tym sezonie triumfowała nad rywalkami. Piłkarki GieKSy wygrały z HydroTruckiem Radom 3-2. Bramki dla GKS-u zdobywały: Brzęczek (33 minuta), Zając (53 minuta) i Bińkowska (56 minuta). Piłkarki z Katowic, na cztery kolejki przed końcem sezonu, są liderkami kobiecej Ekstraligi.

Piłkarki GieKSy rozegrają kolejny domowy mecz 29 kwietnia o godzinie 13:00. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej, a rywalem katowickiej drużyny będzie Pogoń Dekpol Tczew.

Zwycięstwo w Tychach

GKS Katowice kibice

W weekend dobrze zakończył się także dla piłkarzy katowickiej GieKSy. W niedzielę, 23 kwietnia, katowiczanie zwyciężyli w derbowym pojedynku z GKS-em Tychy 3-0. Podopieczni trenera Górka na boisko w Tychach wyszli w tym samym składzie, w którym przed tygodniem wygrali z Górnikiem Łęczna. Bramki dla GKS-u Katowice zdobyli Błąd (38 minuta), Bergier (50 minuta) i Kościelniak (53 minuta).

Najbardziej jestem ukontentowany tym, że bramki wpadły w taki a nie inny sposób, po takich akcjach, to rzeczywiście był popis mojego zespołu. Trzeba jednak przyznać, że GKS Tychy nie był drużyną, która się biernie przyglądała naszym poczynaniom. Mecz momentami był równy, natomiast najważniejsze zawsze są bramki. W tych dwóch ostatnich meczach zespół był szalenie skoncentrowany. podkreślał w czasie pomeczowej konferencji prasowej trener Rafał Górak

W Fortuna 1. Lidze katowiczanie plasują się na ósmym miejscu, a do końca sezonu pozostało im jeszcze 6 spotkań. Najbliższy mecz odbędzie się w piątek, 28 kwietnia, o godzinie 18:00, na Stadionie Miejskim przy ulicy Bukowej w Katowicach. GieKSa będzie wówczas podejmować Skrę Częstochowa.

Bartosz Soćko z Wasko Hetman GKS Katowice Mistrzem Polski w szachach!

Trzeci raz po majstra? Nowy kontrakt trenera GKS-u Katowice, Jacka Płachty

GKS Katowice Mistrzem Polski! Radość kibiców, zawodników i wielkie świętowanie [Zdjęcia]