GKS Katowice pewnie zwycięża z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz przy Bukowej zakończył się wynikiem 3-1 GALERIA ZDJĘĆ

Mateusz Terech
06.08.2022Sportowe

Po wpadce na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem, w sobotę, 6 sierpnia GieKSa doskonale poradziła sobie z Zagłębiem Sosnowiec. I choć atmosfera wokół klubu jest nadal dość napięta, to jednak grający na Bukowej piłkarze GKS-u dali dziś kibicom wiele radości.

GKS Katowice pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:1 w meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi. Spotkanie zostało rozegrane w sobotnie popołudnie, 6 sierpnia na stadionie GieKSy przy Bukowej w Katowicach. Niezmiennie kibice katowickiej drużyny bojkotowali mecz na własnym stadionie protestując przeciwko prezesowi klubu, Markowi Szczerbowskiemu. Mimo to, drużyna GKS-u sprawiła swoim fanom wiele radości, zwyciężając 3 mecz w tym sezonie. Zwycięstwo GieKSy może cieszyć kibiców tym bardziej, że po poprzedniej kolejce rozgrywek drużyna z Sosnowca zameldowała się na szczycie tabeli Fortuna 1 Ligi.

Na bramkę przy Bukowej trzeba był czekać dwa kwadranse. W 30. minucie meczu bramkarza Zagłębia udało się pokonać Patrykowi Szwedzikowi. Szwedzik okazał się strzelcem także drugiej bramki dla GieKSy. Katowiczanie ledwie wyszli na drugą połowę meczu, a już prowadzili 2:0.

Zagłębie odzyskało kontakt z GKS w 65. minucie spotkania. Wtedy, po nieczystym zagraniu obrońcy GKS-u arbiter przyznał rzut karny gościom z Sosnowca. Okazji nie zmarnował Szymon Sobczak zmieniając wynik meczu na 2:1.

Radość Zagłębia Sosnowiec nie trwała jednak długo. Już dwie minuty później kolejną bramkę zdobyli gospodarze, a konkretnie Marcin Urynowicz, który zaskoczył bramkarza Zagłębia silnym strzałem z dystansu. To właśnie Urynowicz ustalił ostateczny wynik meczu - 3:1.

Po tym, jak GKS-owi nie udało się przywieźć ani jednego punktu z Bielska-Białej, tym razem drużyna z Katowic zwyciężyła pewnie z dotychczasowym liderem ligi. Teraz przed podopiecznymi Rafała Góraka starcie z Sandecją Nowy Sącz. Piłkarze GieKSy po raz kolejny zagrają u siebie, 12 sierpnia o 20:30.

Karnety na mecze GKS Katowice w PHL już w sprzedaży! Gdzie je kupić i jaki jest cennik?

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:0. Pierwsza porażka GieKsy w tym sezonie

Mecz GKS Katowice-Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Spotkanie zakończone remisem [ZDJĘCIA KIBICÓW]