Hokeiści ze złota! Naprzód Janów Katowice Mistrzem Polski U20 [Wideo]

Kamil Zatoński
26.02.2024Sportowe

Najlepsi hokeiści U20 są z Katowic! W niedzielę, 25 lutego, Naprzód Janów Katowice został Mistrzem Polski Centralnej Ligi Juniorów. Gratulujemy.

Naprzód Janów Katowice nowym Mistrzem Polski U20

Naprzód Janów Katowice Mistrzem Polski U20!

We wtorek, 20 lutego, w Toruniu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów. Wzięło w nich udział osiem najlepszych po sezonie zasadniczym drużyn, podzielonych na dwie grupy.

W grupie E: BS Polonia Bytom, MKS Cracovia, JKH GKS Jastrzębie oraz MMKS Podhale Nowy Targ, natomiast grupę F tworzyli: MOSM Tychy, MKS Sokoły Toruń, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i Naprzód Janów Katowice.

Po fazie grupowej wyłoniono czterech półfinalistów:

• MKS Sokoły Toruń,
  • Naprzód Janów Katowice,
  • JKH GKS Jastrzębie,
  • BS Polonia Bytom

W pierwszym półfinale MKS Sokoły Toruń zagrał z BS Polonia Bytom, w drugim JKH GKS Jastrzębie zmierzył się z drużyną Naprzód Janów Katowice.

W pierwszym półfinale Naprzód Janów zwyciężył z JKH GKS Jastrzębie 5-2, natomiast mecz Bytom – Toruń trzymał wszystkich kibiców w napięciu do ostatnich sekund. Bytomianie wygrali 1:0 po bramce zdobytej przez Kiryla Kasianchuka już w drugiej minucie meczu.

W niedzielnym meczu o trzecie miejsce spotkali się gospodarze MKS Sokoły Toruń i JKH GKS Jastrzębie. Młodzi jastrzębianie przegrali to spotkanie 1-3 i ostatecznie zajęli czwarte miejsce w Polsce, a zespół z Torunia zdobył brązowy medal.

W finale Naprzód Janów Katowice pokonał drużynę BS Polonia Bytom 7:3. Hokeiści z Katowic zostali tym samym Mistrzami Polski Centralnej Ligi Juniorów!

Źródło: szhl.com.pl

Sportowe w Katowicach

Kojotki Naprzód Janów Katowice powalczą o tytuł Mistrzyń Polski! Pierwszy mecz finałowy na Jantorze

Kojotki Naprzód Janów triumfują na Jantorze [Zdjęcia]

Żegnamy Krzysztofa Bujara. W Giszowcu odbył się pogrzeb hokeisty związanego z Naprzodem Janów
w Katowicach Sportowe

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów dla Naprzodu Janów. Turniej juniorów na katowickim Jantorze