IV Śląskie Warsztaty Ginekologii Onkologicznej z udziałem światowych autorytetów w ginekologii onkologicznej w Katowicach już 8-9 listopada
Śląskie Warsztaty Ginekologii Onkologicznej, organizowane przez Fundację Śląskie Laboratorium Ginekologiczne dla specjalistów Polski i Europy, po raz kolejny zagoszczą w Katowicach. Tematyką spotkania będą operacje cytoredukcyjne w raku jajnika. Nasz portal objął patronatem medialnym to prestiżowe wydarzenie.
Śląskie warsztaty Ginekologii Onkologicznej
IV Śląskie Warsztaty Ginekologii Onkologicznej odbędą się już 8-9 listopada w Katowicach. Wydarzenie to skierowane jest dla lekarzy rezydentów i specjalistów z dziedziny chirurgii, chirurgii onkologicznej, ginekologii położnictwa oraz ginekologii onkologicznej i jest ono jedynym takiego rodzaju wydarzeniem w Polsce - gdzie łączona jest część merytoryczną z warsztatami kadawerowymi na nieutrwalonych preparatach medycznych.
Do udziału w wydarzeniu zapraszani są polscy i zagraniczni tutorzy będący znakomitymi operatorami i specjalistami w technikach małoinwazyjnych leczenia nowotworów kobiecych w tym z naszych lokalnych katowickich ośrodków ginekologicznych tj.:
- Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. K. Gibińskiego w Katowicach Ligocie
- oraz Szpitala im. Bonifratrów.
Edycja listopadowa została objęta certyfikacją Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO), jako potwierdzenie, że zostały spełnione po raz kolejny najwyższe standardy podczas jego organizacji.
Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą:
- Professor Alehandra Martines - jest profesorem chirurgii nowotworów ginekologicznych w Katedrze Chirurgii i Nowotworów Wydziału Lekarskiego Imperial College w Tuluzie. Po rezydenturze w Madrycie poszerzała swoją wiedzę i umiejętności w zakresie chirurgii onkologicznej za granicą. Profesor miała okazję odbyć staż w Tuluzie, gdzie pracuję jako zastępca kierownika Oddziału Chirurgii Onkologicznej i dyrektor programu stypendialnego ESGO. Profesor jest zaangażowana w działania Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, a także we francuskie działania edukacyjne i badawcze. Jestem członkiem Rady różnych grup kooperacyjnych we Francji i uczestniczy w opracowywaniu francuskich wytycznych dotyczących zdrowia ginekologicznego. Jest autorem ponad 150 recenzowanych artykułów i kieruje międzynarodowym badaniem fazy III PAROLA.
- Professor Mustafa Zelal Muallem - jest zastępcą dyrektora wydziału ginekologii z centrum onkologii ginekologicznej na uniwersytecie medycznym Charité w Berlinie, Niemcy. Prof. Muallem jest również aktywnie zaangażowany w szkolenie i nadzorowanie studentów medycyny, rezydentów i stypendystów w zakresie onkologii ginekologicznej. Jego badania kliniczne koncentrują się na terapii chirurgicznej i opracowywaniu innowacyjnych podejść chirurgicznych do leczenia nowotworów ginekologicznych oraz na utrzymaniu najlepszej jakości życia po operacji poprzez udoskonalenie technik małoinwazyjnych, ustanowienie procedury oszczędzającej nerwy w chirurgii onkologicznej i wdrożenie procedur rekonstrukcyjnych po radykalnej operacji raka.
Tegoroczna edycja Śląskich Warsztatów Ginekologii Onkologicznej przewiduje:
- cześć online
- oraz 2 dni praktyczne w Katowicach.
Więcej informacji: https://laboratoriumginekologiczne.pl/.