Kojotki Naprzód Janów wicemistrzyniami Polski! Wielki sukces hokeistek z Jantoru! [Zdjęcia + wideo]

Mateusz Terech
18.03.2024Sportowe

W czasie całego sezonu nie było mocnych na zespół Kojotek Naprzód Janów. Drużynie hokeistek z Jantoru niestraszne były rywalki. Tym sposobem Kojotki dotarły aż do wielkiego finału Tauron Ligi Hokeja Kobiet, w którym uległy Polonii Bytom, zostając tym samym wicemistrzyniami Polski. Zobaczcie zdjęcia i nasz reportaż wideo.

Kojotki Naprzód Janów - wicemistrzynie Polski

Kojotki Naprzód Janów wicemistrzyniami Polski!

W miniony weekend, a dokładniej w sobotę, 16 marca, na lodowisku bytomskiej Polonii odbyło się drugie spotkanie finałowe Tauron Ligi Hokeja Kobiet. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Polonii Bytom i Kojotek Naprzód Janów. W pierwszym spotkaniu, rozegranym na Jantorze 9 marca, lepsze były bytomianki. Stawką spotkania w Bytomiu było więc dla nich zwycięstwo w rywalizacji o tytuł mistrzyń Polski. Kojotki Naprzód Janów stanęły przed trudnym zadaniem wyrównania stanu rywalizacji i doprowadzenia do kolejnego meczu.

Przy dopingu pełnych trybun Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu najlepsze hokeistki w kraju przystąpiły do rywalizacji.

Ku uciesze obecnych w Bytomiu kibiców z Katowic, Kojotki wyszły na prowadzenie 1-0 po golu, który zdobyła w trzeciej minucie meczu Sylwia Łaskawska. Na odpowiedź bytomskiej Polonii, wielokrotnego mistrza Polski, nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji rywalki Kojotek z nawiązką odrobiły straty i przed przerwą było już 1-3.

27 zdjęć

BS Polonia Bytom - Kojotki Naprzód Janów. Finał Tauron Ligi Hokeja Kobiet [16.03.2024]

Dwie kolejne odsłony były bardzo zacięte. Kojotki do końca nie ustępowały hokeistkom Polonii Bytom, jednak te bardzo skutecznie się broniły. Druga i trzecia tercja nie przyniosły już bramek w finałowym spotkaniu. Oznaczało to, że wynik z pierwszej tercji został wpisany w pomeczowy protokół, a w całej rywalizacji było 2-0.

Kojotki Naprzód Janów zostały więc wicemistrzyniami Polski. Dla klubu z Jantoru to ogromny sukces.

35 zdjęć

Kojotki Naprzód Janów chcą wystąpić na międzynarodowym turnieju. Potrzebne jest jednak wsparcie kibiców!

Jantor Cup 2024. Młodzi hokeiści rywalizowali na Jantorze [Zdjęcia]

Młodzicy Naprzodu Janów walczą o Mistrza Polski. Czeka też sporo atrakcji w piątek
w Katowicach

Katowicka GieKSa zagra o tytuł mistrzowski po raz trzeci z rzędu! GKS Katowice w finale zmierzy się z Unią Oświęcim

Kojotki Naprzód Janów Katowice powalczą o tytuł Mistrzyń Polski! Pierwszy mecz finałowy na Jantorze