Kongres Oświaty 2023 w Katowicach! Za nami uroczysta inauguracja
W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zainaugurowano tegoroczny Kongres Oświaty. Odbywa się on pod hasłem przewodnim „Edukacja przyszłości - przyszłość edukacji" w dniach 19 i 20 września. W programie m.in. interaktywne wykłady, dyskusje, warsztaty. Za nami uroczyste otwarcie Kongresu Oświaty. Zobaczcie zdjęcia.
Kongres Oświaty w Katowicach
Wydarzenie odbywa się w dniach 19-20 września w MCK Katowice. Tematem przewodnim kongresu są zagadnienia edukacji przyszłości i przyszłości edukacji. Prelegenci i uczestnicy wydarzenia spróbują zmierzyć się z aktualnymi wyzwaniami, przed którymi stoi edukacja.
Edukacja jest jednym z kluczowych elementów rozwoju społeczeństwa i gospodarki. Wraz z postępem technologicznym i zmianami w sposobie funkcjonowania społeczeństwa, przyszłość edukacji staje się coraz bardziej niepewna. Nad tym, jak i innymi kwestiami mają debatować uczestnicy kongresu.
Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim we współpracy z Miastem Katowice i Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci - UNICEF.
Uroczysta inauguracja
Kongres Oświaty oficjalnie rozpoczęto 19 września (wtorek). W inauguracji udział wzięli:
- prorektor ds. kształcenia i studentów, dr prof. UŚ, Katarzyna Trynda,
- wiceprezydent Miasta Katowice, Waldemar Bojarun,
- wicenaczelniczka Wydziału Edukacji i Sportu UM Katowice, Grażyna Burek
- oraz przedstawiciel UNICEF Polska Francesco Calcagno.
Pierwszy wykład, pod tytułem "Aby wspierać innych, musisz dać najpierw sobie, czyli kilka słów o sile pomagania i niesienia dobra", wygłosili Marta Młyńska i Przemysław Staroń.
Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia:
Tematy tegorocznego Kongresu Oświaty
Kongres to doskonała okazja, by w czasie wykładów czy warsztatów, podjąć dialog w wielu ważnych kwestiach. Jednym z aktualnych wyzwań, przed którymi stoi edukacja to wielokulturowość. W obliczu napiętej sytuacji za wschodnią granicą naszego kraju, szczególne znaczenie ma kwestia związana z osobami doświadczonymi uchodźstwem. Inne tematy, które zostaną poruszone to także m.in. wykorzystanie technologii cyfrowych oraz rozwój kompetencji miękkich, które warto wykorzystać na lekcjach przedmiotowych i wychowawczych.
W czasie trwania tegorocznego Kongresu Oświaty jego uczestnicy mają także pochylić się nad wyzwaniami, z jakimi wiąże się współczesna edukacja. Uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie jak edukacja powinna się zmieniać w najbliższej przyszłości, aby zapewnić jak najlepszą jakość nauczania w kolejnych dziesięcioleciach. Jednocześnie w czasie trwania kongresu omówione zostaną działania, które Uniwersytet Śląski realizuje we współpracy z Miastem Katowice i Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci - UNICEF.
Pełny program Kongresu Oświaty 2023 znajdziecie TUTAJ.