Polacy wicemistrzami świata. Finał Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn w Katowicach [Galeria zdjęć]

Mateusz Terech
11.09.2022Sportowe

Finał Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022 został rozegrany w katowickim Spodku. To jedyny mecz w czasie siatkarskiego mundialu, którego nie udało się wygrać reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni zostali wicemistrzami świata.

polska-włochy

Finał Mistrzostw Świata w Spodku w Katowicach

Pierwszy set finałowego spotkania Polska-Włochy w katowickim Spodku zapewnił kibicom ogromne emocje. Był moment, w którym można było odnieść wrażenie, że strata Polaków do drużyny Italii jest już nie do odrobienia. Nie uwierzyła w to jednak publiczność w katowickim Spodku, w katowickiej strefie kibica i w milionach polskich domów. Polska reprezentacja, niesiona dopingiem swoich kibiców zwyciężyła w pierwszej partii meczu.

Tej sztuki nie udało się powtórzyć polskim siatkarzom w drugim secie. Po wyrównanej walce Polacy musieli uznać wyższość rywali z Włoch. W finałowym spotkaniu w Katowicach po drugim secie było 1-1.

Trudny okazał się dla Polaków także trzeci set spotkania w Katowicach. To goście dominowali na boisku. Mimo walki Biało-Czerwonym nie udało się odrobić sporej straty do rywali i to Włosi zbliżyli się mocno do tytułu Mistrza Świata. Italia pokonała Polaków do 18 i prowadziła w meczu już 2-1.

Włosi nie stracili przewagi także w kolejnym secie. Polska reprezentacja musiała uznać wyższość reprezentacji gości z Italii. Polacy przez cały set starali się odrobić stratę do oponentów. Polscy kibice nie ustawali w dopingu na trybunach katowickiego Spodka. To jednak nie zmieniło końcowego wyniku meczu. Finał w Katowicach skończył się wynikiem 3-1 dla Włochów.

Polacy Wicemistrzami Świata

Kibice w Katowicach do końca liczyli, że to Polacy zostaną mistrzami świata, jednak zabrakło zwycięstwa w finałowym meczu turnieju. Lepsi okazali się Włosi. Polska reprezentacja jest drugą drużyną na świecie. Tytuł wicemistrzowski Polacy wywalczyli na 8 lat po zwycięstwie w siatkarskim mundialu w Katowicach i po 4 latach od takiego samego sukcesu we Francji. Polska reprezentacja zapewniła kibicom na Śląsku wiele radości i z pewnością przejdzie do historii polskiej siatkówki.

40 zdjęć

Ceremonia medalowa Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn w Spodku w Katowicach

Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w siatkówce dziewcząt. Byliśmy tam! Zobaczcie zdjęcia

Sławomir Szmal w Katowicach! Promuje zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023

Śląscy policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn 2022 [Zdjęcia]
w Katowicach

Strefa Kibica w Katowicach w czasie finału Mistrzostw Świata w siatkówce [Zdjęcia]

Urodziny Katowic 2022: Brodka, Vito Bambino i goście opanowali scenę na Muchowcu [Zdjęcia]

Polska-Brazylia 3:2 w Spodku w Katowicach. Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022. Mamy finał! [Zdjęcia]

Strefa Kibica w Katowicach. Tak kibicowaliśmy siatkarzom przed Pomnikiem Powstańców Śląskich [Zdjęcia]

Polska w półfinale Mistrzostw Świata 2022 w siatkówce mężczyzn [Zdjęcia kibiców]