Siatkarska GieKSa kończy sezon na 8. miejscu PlusLigi

Mateusz Terech
28.04.2022Sportowe

GKS Katowice skończy sezon na 8. miejscu siatkarskiej PlusLigi. GieKSa zakończyła rozgrywki w fazie play-off przegranym 0-3 meczem z Treflem Gdańsk. Mimo, że siatkarzom z Katowic nie udało się wygrać meczów ćwierćfinałowych, to i tak sam awans do play-off jest dla GKS-u sukcesem.

Siatkarski GKS Katowice w sezonie 2021/2022 awansował do najlepszej ósemki drużyn PlusLigi i tym samym po raz pierwszy w swojej historii zagrał w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Polski. Tam siatkarze z Katowic natrafili na jednego z faworytów do zwycięstwa w PlusLidze - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Ten rywal okazał się zbyt silny dla GieKSy. Po przegranych 0-3 i 1-3 meczach z drużyną z Kędzierzyna-Koźla, siatkarzom z GKS-u pozostała rywalizacja w meczu o siódme miejsce.

Pierwszy mecz między GKS Katowice a Treflem Gdańsk rozegrano w Katowicach. Przy własnej publiczności siatkarze GieKSy nie dali sobie łatwo wydrzeć zwycięstwa, jednak po zaciętej rywalizacji to Trefl Gdańsk wyjeżdżał z Katowic z sukcesem. Katowiczanie przegrali 2-3, przegrywając ostatniego seta do dziesięciu.

Jadąc do Gdańska siatkarze GKS Katowice ciągle mieli nadzieję, że w Ergo Arenie uda im się doprowadzić do złotego seta i skończyć rozgrywki PlusLigi na 7. miejscu. Tym razem jednak Trefl nie oddał GieKSie ani seta i pewnie zwyciężył. Mimo, że w fazie play-off nie udało się GieKSie wygrać żadnego meczu, to jednak kibice nie mogą się czuć rozczarowani. Sam awans do grona najlepszych siatkarskich drużyn Polski jest dla siatkarzy, pod wodzą Grzegorza Słabego, niemałym sukcesem.