Śląski Uniwersytet Medyczny i Politechnika Śląska zacieśniają współpracę
Politechnika Śląska i Śląski Uniwersytet Medyczny będą jeszcze bliżej i lepiej współpracować ze sobą. List intencyjny w tej sprawie podpisali rektorzy prof. Arkadiusz Mężyk i prof. dr. hab. n. med. Tomasz Szczepański. Zyskają na tym zarówno studenci, jak i wykładowcy.
Śląski Uniwersytet Medyczny i Politechnika Śląska współpracują
Władze Politechniki Śląskiej i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zadeklarowały, że chcą jeszcze szerszej współpracy dydaktycznej. Jej celem jest wymiana doświadczeń, która ma prowadzić do rozwoju oferowanych przez oba uniwersytety kierunków studiów.
Zainicjowana przez prof. dr hab. inż. Marka Gzika (przewodniczącego Rady Uczelni SUM i dyrektora Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia) współpraca ma dotyczyć działalności naukowej w ramach projektów naukowo-badawczych, udziału w konferencjach naukowych, panelach eksperckich oraz wspólnych publikacji naukowych. W planach są także wspólne szkolenia, warsztaty i ćwiczenia, wspieranie się w organizacji seminariów, konkursów czy Dni Otwartych.
Obie uczelnie będą także współpracować w zakresie wzajemnych kontaktów z ekspertami zajmującymi się najnowocześniejszymi trendami medycznymi. 12 czerwca 2023 roku podpisano list intencyjny w sprawie współpracy.
Bardzo się cieszę ze wzmocnienia naszej współpracy, która od lat przebiega wzorowo, a teraz rozszerzy możliwości obu uczelni w tak wielu zakresach. To wielka wartość dodana. Trudno sobie także wyobrazić lepszego inicjatora zacieśnienia wspólnych działań, gdyż osoba prof. Gzika łączy w sposób wyjątkowy SUM i Politechnikę Śląską. powiedział rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prof. Tomasz Szczepański
Warto dodać, że kierowane przez prof. Gzika, a uruchomione w 2021 r. Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia jest wyposażone w światowej klasy najnowocześniejszy sprzęt oraz oprogramowanie, a jego wysokospecjalistyczne laboratoria i pracownie dedykowane są pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu technologii mających zastosowanie w medycynie, rehabilitacji oraz w sporcie.