Sportowe podsumowanie weekendu z katowickich boisk

Mateusz Terech
25.09.2023Sportowe

W miniony weekend nie brakowało sportowych wrażeń. Polskie siatkarki wywalczyły awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, ale sporo działo się także na naszych lokalnych boiskach. Tempa nie zwalniają hokeiści z GieKSy, długą historię ma mecz piłkarzy z Katowic z Lechią Gdańsk, a do gry wróciły także katowickie ekipy koszykarskie.

GKS Katowice - Lechia Gdańsk

Weekend do zapomnienia dla piłkarzy GieKSy

Sroga porażka w Gdańsku

Minionego weekendu nad morzem wolą raczej nie wspominać piłkarze GKS-u Katowice, którzy wysoko przegrali z Lechią Gdańsk 1-5. Spotkanie odbyło się w ramach 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało wysokiej porażki, bo do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 1-1.

Druga połowa meczu przyniosła jednak cały ciąg niefortunnych dla katowiczan zdarzeń. Najpierw w 46. minucie zostało ich dziesięciu, po drugiej żółtej kartce Shuna Shibaty. Kilkanaście minut później - w 61. minucie czerwoną kartkę zobaczył także kapitan GieKSy Arkadiusz Jędrych. W tamtym momencie było już 2-1 dla Lechii. Później było już tylko gorzej, bo do końca meczu katowiczanie stracili kolejne 3 bramki.

Teraz przed zawodnikami z Bukowej domowy mecz z Górnikiem Zabrze, a więc Śląski Klasyk. To mecz w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

Katowickie ekipy w IV lidze

Swoje mecze w IV lidze rozegrały także inne kluby z Katowic. Podlesianka Katowice 1-0 wygrała z MKS-em Myszków, Rozwój Katowice uległ Unii Dąbrowa Górnicza 2-3, a Sparta zremisowała 1-1 z Piastem II Gliwice.

Hokeiści nie do zatrzymania

Żadnej drużynie w tym sezonie nie udało się jeszcze zatrzymać katowickiej GieKSy na lodowiskach. W ramach szóstej kolejki ligowej Mistrzowie Polski zagrali w "Satelicie" z Marmą Ciarko STS-em Sanok. Mecz zakończył się wynikiem 3-1. W każdej z tercji katowiczanie zdobywali po bramce, a goście krążek w siatce umieścili raz, dopiero w 47. minucie spotkania.

Teraz ekipa Jacka Płachty stanie naprzeciw Podhala Nowy Targ i zawalczy o 7 ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Koszykarze wracają na parkiet

Do gry wracają katowiccy koszykarze. Niestety inauguracja sezonu okazała się niezbyt udana zarówno dla drugoligowego KS 27 Katowice, jak i dla beniaminka pierwszej ligi - AZS AWF Romus Katowice. Koszykarze KK UR BOZZA Kraków okazali się lepsi od zawodników KS 27 i zwyciężyli mecz w Katowicach 104-80. Z kolei debiutujący w I lidze koszykarze Mickiewicza przegrali 81-88 z ekipą Weegree AZS Politechnika Opolska.

Robert Góralczyk, były dyrektor sportowy GKS-u Katowice, drugim trenerem reprezentacji Polski!
Sportowe

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice z awansem do I ligi! Koszykarze z Katowic wygrali finał! [Zdjęcia kibiców]