Teatr Śląski wygrywa na boisku z Teatrem Zagłębia. Najlepiej zagrały kobiety! GALERIA ZDJĘĆ
Większość z nich deski teatru zamieniła w tym dniu na murawę. W środę, 1 czerwca, na stadionie GKS-u Katowice odbyło się rewanżowe spotkanie Zagłębie-Śląsk, czyli Teatru Śląskiego z Teatrem Zagłębia. Pierwszy mecz rozegrano w sierpniu 2021 roku w Sosnowcu na stadionie KKS Czarnych. W tym spotkaniu zwyciężyli sosnowiczanie. Teraz było zupełnie inaczej.
Rewanżowy mecz towarzyski Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach vs Teatr Zagłębia w Sosnowcu zakończył się wynikiem 8:5 dla ekipy z Katowic. Najbardziej na boisku wyróżniały się dwie zawodniczki GKS-u Katowice (Anna Konkol i Weronika Kłoda), które wsparły Teatr Śląski, a na szczególne uznanie po drugiej stronie murawy zasługuje podopieczna KKS Czarni Sosnowiec i reprezentantka Polski Nikol Kaletka.
Emocje, podobnie jak doping z trybun, były niesamowite. Zobaczcie zdjęcia naszej fotoreporterki Mai Ostrowskiej-Lindner.
Wcześniej pisaliśmy:
Sport, podobnie jak sztuka, to elementy szeroko pojętej kultury. Boisko piłkarskie to miejsce, gdzie te dwie, wydawałoby się skrajne sfery naszego życia, mają szansę się przenikać. Do meczu artystów organizatorzy zaprosili nie tylko aktorów obydwu teatrów (Teatr Śląski i Teatr Zagłębia), ale również lokalnych twórców kultury, dziennikarzy oraz samorządowców. Mecz stanie się okazją do sportowej rywalizacji, ale też do integracji środowisk twórczych.
Pierwszy mecz odbył się w sierpniu 2021 roku w Sosnowcu na stadionie KKS Czarnych. W tym spotkaniu zwyciężyli sosnowiczanie. Kolejne spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godz. 16:30 na stadionie GKS Katowice.
Jak ustalił portal WKATOWICACH.eu na boisku zobaczymy m.in.:
- Cezarego Podrazę, byłego mistrza świata w kickboxingu,
- Karolinę Churas z hokejowej reprezentacji Polski,
- Zbigniewa Rokitę, laureata Nagrody Nike 2021
- Adama Kucza, polskiego piłkarza
Mecz jest częścią projektu Zagłębie // Śląsk. Projekt Zagłębie//Śląsk to element spójnej strategii społeczno-kulturalnej Teatru Zagłębia, integrującej ze sobą działalność artystyczną z aktywnością obywatelską, świat teatru z codziennym doświadczeniem mieszkańców.
Dzięki eksplorowaniu tematu lokalnej kultury i historii, w mieszkańcach Śląska i Zagłębia budujemy pozytywne poczucie tożsamości oraz dumę z tradycji wspólnie zamieszkiwanej przestrzeni. Na każdym etapie trwania projektu nawiązujemy do skomplikowanej, wielonarodowej historii zamieszkiwanych przez nas miejsc. Najważniejszym elementem naszego projektu jest bowiem wykorzystanie narzędzi artystycznych w sposób pomocny dla wyrażania realnych, bieżących problemów społeczności będącej odbiorcami teatru.
czytamy na stronie Teatru Śląskiego
Wstęp na mecz jest bezpłatny.