Walka o II Puchar Polski w kajak polo. Za nami ostatni dzień zmagań [Zdjęcia]

Kacper Jurkiewicz
02.07.2023Sportowe

Przez dwa dni w Katowicach odbywała się rywalizacja na wodzie. Na stawie Maroko walczono o Puchar Polski w kajak polo. Zobaczcie zdjęcia z obu dni rozgrywek.

zawodnik kajak polo na stawie maroko w Katowicach

Finały o Puchar Polski w kajak polo w Katowicach

W niedzielę, 2 lipca, na stawie Maroko w Katowicach odbyły się finały walki o Puchar Polski w kajak polo. Dzień rozpoczął się od rozgrywek eliminacyjnych, po których przyszła pora na walki finałowe.

W ramach III Dywizji walczyli Leśna Młodzic i UKS Kanu Katowice. Mecz zakończył się wynikiem 3:8 dla UKS Kanu Katowice C. W ramach II Dywizji rywalizowali SK Trakai i KTW KALISZ 2. Pojedynek zakończył się wynikiem 4:3 dla SK Trakai. Ostatni mecz w ramach walk o Puchar Polski stoczyli Powiśle A i UKS SET Kaniów A (I Dywizja). Zwycięzcą z wynikiem 6:5 został UKS SET Kaniów.

Wyniki dostępne są W TYM MIEJSCU.

Zobaczcie zdjęcia z finałowych rozgrywek:

51 zdjęć

II Międzynarodowy Puchar Polski w kajak polo [DZIEŃ DRUGI, 02.07.2023]

Wcześniej pisaliśmy:

Rywalizacja o Puchar Polski w kajak polo w Katowicach

Katowice stoją sportem. Nasi sportowcy odnoszą sukcesy na boiskach, na lodzie i w... wodzie! W pierwszy weekend lipca to właśnie w wodzie odbywały się wyjątkowe zawody. Drużyny z różnych stron Polski (i nie tylko!) przyjechały nad staw Maroko (Osiedle Tysiąclecia), by rywalizować o II Puchar Polski w kajak polo.

Zawody rozpoczęły się 1 lipca (sobota). Gry eliminacyjne trwają od godz. 8:00 aż do 20:00. Zawody będą kontynuowane 2 lipca (niedziela). W godz. 8:00-13:00 planowane są dalsze rozgrywki eliminacyjne. Z kolei od 13:30 rozpoczną się finały.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, więc można przyjść i kibicować emocjonującym zmaganiom na wodzie. Wśród zawodników jest nasza drużyna UKS Kanu. Najlepsze drużyny otrzymają pamiątkowe medale i puchary.

Zawody rozgrywane są w podziale:

• Dywizja I: Senior Men (rocznik 2004 i starsi).
  • Dywizja II: Kobiety / U18 mężczyźni (2005 - 2008).
  • Dywizja III: Roczniki 2008 - 2009 drużyny mieszane chłopcy/2008 tylko dziewczęta.
  • PANDA CUP: Rocznik 2011 i młodsi/sze, drużyny mieszane dziewczęta i chłopcy.

Wyniki zawodów można śledzić TUTAJ.

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia rywalizacji na stawie Maroko:

Zasady kajak-polo

Kajak-polo to zespołowa gra, w której uczestniczą dwie pięcioosobowe drużyny (plus po 3 rezerwowych). Zawodnicy poruszają się na krótkich i zwrotnych kajakach, starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Piłkę można rzucać rękami lub specjalnym przeznaczonym do tego celu wiosłem. Co ciekawe, w kajak polo nie ma stałego bramkarza, jego funkcję pełni gracz znajdujący się najbliżej bramki.

Mecz kajak-polo trwa 20 minut (2 połowy po 10 minut i 3-minutowa przerwa). Bramka jest zaliczana wtedy, gdy cała piłka przekroczy przednią powierzchnię ramy bramkowej. Wymiary bramki to 1 metr na 1,5 metra.