14-letni Władysław Pyciński z Katowic to brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrz Śląska w szachach klasycznych

Redakcja WKATOWICACH.eu
14.10.2024w Katowicach

Władysław Pyciński zasady gry w szachy poznał już w przedszkolu, ale prawdziwa przygoda z szachami zaczęła się w drugiej klasie szkoły podstawowej, gdy dołączył do UKS "Pałac Młodzieży" Katowice. Teraz 14-latek z Katowic został powołany do Kadry Narodowej Juniorów. Tylko w tym roku Władek został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrzem Śląska w szachach klasycznych do lat 15.

młody szachista chłopak przed szachownicą

14-letni szachista z Katowic

Władysław Pyciński ma 14 lat, a jego pasją są szachy. Ten młody katowiczanin jest zawodnikiem UKS „Pałac Młodzieży” Katowice i z drużyną tego klubu wielokrotnie stawał na podium.

Ten rok jest szczególnie ważny dla Władka - został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych w grupie chłopców do lat 14 (Wałbrzych) oraz Mistrzem Śląska w szachach klasycznych do lat 15 (Żory). Brązowy medal zdobyty podczas Mistrzostw Polski Juniorów dał Władkowi gwarancję gry podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Pradze w sierpniu 2024 roku, ale przede wszystkim przełożył się na uzyskanie powołania do Kadry Narodowej Juniorów.

W Pradze Władysław zagrał w turnieju szachów błyskawicznych, szybkich i klasycznych oraz podjął walkę w turnieju drużynowym i solvingu (rozwiązywanie zadań szachowych). Mistrzostwa Europy Juniorów przyniosły młodemu szachiście z Katowic kolejne medale. Władek został brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów do lat 14 oraz zdobywcą złotego medalu w turnieju solvingu w gr. U14 OPEN.

W turnieju szachów błyskawicznych Władek zajął wysokie 5 miejsce w gr. do lat 14, a turniej szachów klasycznych zakończył na 15. pozycji. Do medali zdobytych w rozgrywkach indywidualnych młody szachista dołożył również srebrny medal w turnieju drużynowym w szachach szybkich w gr. U14. Władek zagrał w drużynie na 1 szachownicy, a do kolejnych zasiedli szachiści z katowickiego klubu Hetman GKS Katowice – Patryk Cieślak i Piotr Brzezina oraz Adam Gibała reprezentujący MUKS MDK Śródmieście Wrocław.

Władek w listopadzie zagra w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Petrovac w Czarnogórze, a w najbliższy weekend wraz z drużyną macierzystego klubu – UKS "Pałac Młodzieży" Katowice będzie walczyć w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów - Ekstraliga Śląska Juniorów 2024.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy młodego katowickiego szachisty!!

6 zdjęć

Władysław Pyciński, szachista z Katowic z UKS „Pałac Młodzieży” Katowice

6 zdjęć

w Katowicach

Młodzi szachiści opanowali Spodek! [Galeria zdjęć]

14-latek z Katowic powołany do Kadry Narodowej Juniorów w szachach!

7-letnia królowa szachów z Katowic! Magdalena Duda została wicemistrzynią Polski

Za nami gala 100-lecia Śląskiego Związku Szachowego! Zobaczcie zdjęcia

Szach-mat! Turniej szachowy na 100-lecie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Katowicach [Zdjęcia]

Pałac Młodzieży w Katowicach poszukuje nauczycieli. Potrzebni matematycy, akompaniatorzy i nauczyciele rytmiki