GKS Katowice pokonał JKH GKS Jastrzębie 2-1. Udany początek sezonu PHL dla hokeistów GieKSy

Mateusz Terech
14.09.2022Sportowe

Po dwóch dobrych występach w Lidze Mistrzów, GKS Katowice rozpoczął także rozgrywki na poziomie krajowym. Hokeiści GieKSy dobrze weszli w nowy sezon i zwyciężyli z GKS JKH Jastrzębiem, mimo że spotkanie nie układało się po ich myśli od samego początku.

hokeiści GKS Katowice

Zacięty mecz w Jastrzębiu

Hokeiści GKS Katowice zwyciężyli swój pierwszy mecz w nowym sezonie Polskiej Hokej Ligi. Zespół Mistrza Polski mierzył się z GKS JKG Jastrzębiem Zdrój. Wyjazdowe spotkanie wygrali katowiczanie, z wynikiem 2-1.

Początek meczu lepszy był dla hokeistów z Jastrzębia. Gospodarze spotkania prowadzili z GieKSsą 1-0 po pierwszej tercji, już od 3. minuty meczu.

Katowiczanie odrobili straty z nawiązką w drugiej tercji meczu. W 23. minucie swojej okazji na zdobycie bramki nie przegapił Bartosz Fraszko, a niespełna kwadrans później krążek w bramce rywali umieścił po imponującym strzale Shigeki Hitosato.

Trzecia tercja nie przyniosła bramek, ale po drugiej części mecz mocno się ożywił. Nie brakowało okazji na zdobycie kolejnych bramek zarówno przez GKS JKH Jastrzębie, jak i mistrzów z Katowic. Wynik pozostał jednak bez zmian, na korzyść katowiczan.

Początek sezonu PHL i mecze w Lidze Mistrzów

Zaglądanie do tabeli na razie nie daje pełnego obrazu pierwszych kolejek PHL. Zawodnicy z Katowic rozegrali 13 września dopiero pierwsze ze spotkań, podczas gdy inne drużyny mają za sobą już 2 lub nawet 3 mecze.

GieKSa ma za to na koncie spotkania w hokejowej Lidze Mistrzów. Dwukrotnie hokeiści z Katowic stawali naprzeciw zawodników Rögle BK. W Katowicach niewiele zabrakło, by dotrzymać kroku Szwedom. Z kolei na wyjeździe rywale GieKSy pewnie zwyciężyli 5-1.

mecz GKS Katowice w CHL

Rywalizacja z ZSC Lions Zurich dała kibicom jeszcze więcej emocji. Katowiczanie wygrali na Jantorze 2-1. Wygrana na wyjeździe okazała się jednak poza zasięgiem GKS, który musiał uznać wyższość hokeistów ze Szwajcarii. Podobnie jak w Ängelholm, spotkanie w Zurychu zakończyło się wynikiem 5-1.

Teraz przed katowiczanami mecz z GKS-em Tychy. Hokeiści wyjadą na lód 16 września w Tychach. Gospodarze tego spotkania z obu swoich poprzednich meczów w PHL wyjechali z kompletem punktów.

Niesamowity mural Naprzodu Janów na Jantorze [Wideo]
Twoje Katowice

Fenomenalny mecz GKS Katowice - Rögle Ängelholm w hokejowej Lidze Mistrzów [Zdjęcia kibiców]

Hokejowa Liga Mistrzów 2022. Wkrótce pierwszy mecz GKS-u Katowice

Karnety na mecze GKS Katowice w PHL już w sprzedaży! Gdzie je kupić i jaki jest cennik?