Hokeiści GKS-u Katowice wicemistrzami Polski! Re-Plast Unia Oświęcim z tytułem po złotym golu. Zdjęcia kibiców!

Kacper Jurkiewicz
14.04.2024Sportowe

Za nami emocjonujące finałowe starcie o tytuł Mistrza Polski w ramach Tauron Hokej Ligi. Kibice obu drużyn siedzieli przez całe starcie jak na szpilkach. O wygranej zdecydowała dogrywka. Zwyciężył Re-Plast Unia Oświęcim. Hokeiści GKS-u Katowice zostali wicemistrzami Polski. Zobaczcie zdjęcia z meczu oraz ceremonii.

hokeiści gks katowice i re-piast unia oświęcim

GKS Katowice hokejowym wicemistrzem Polski

Aktualizacja, 14 kwietnia

Zakończyło się decydujące starcie w finale Tauron Hokej Ligi. 14 kwietnia w Satelicie GKS Katowice ostatni raz zmierzył się z Re-Plast Unia Oświęcim. Emocje towarzyszyły kibicom przez cały mecz. Każda z trzech tercji zakończyła się wynikiem 0:0. Do rozstrzygnięcia finału potrzebna była więc dogrywka.

36 zdjęć

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim. Mecz o mistrzostwo Polski [14.04.2024]

Ostatecznie w 67. minucie gola dla Unii strzelił Mark Kaleinikovas. GKS Katowice został wicemistrzem Polski.

Zobaczcie zdjęcia z ceremonii:

37 zdjęć

Ceremonia wręczenia medali po meczu GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim

Aktualizacja, 12 kwietnia

12 kwietnia GieKsa po raz kolejny rywalizowała z Re-Plast Unią Oświęcim. Tym razem spotkanie obyło się w Oświęcimiu. Niestety było pechowe dla GKS-u, który przegrał mecz. Unia Oświęcim triumfowała z wynikiem 5:0.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

35 zdjęć

Mecz Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice [12.04.2024]

Przed nami decydujące stracie. Już w niedzielę 14 kwietnia dowiemy się, kto zostanie Mistrzem Polski. Mecz odbędzie się w Satelicie o godz. 20:30.

Aktualizacja, 11 kwietnia

Co to były za emocje! GKS Katowice rozegrał 10 kwietnia piękny mecz w Satelicie. Piękny popis hokeistów GieKSy zakończył się wynikiem 3:2. Pierwsza bramka wpadła w 17. minucie pierwszej tercji (Monto). Druga tercja obyła się bez gola.

W trzeciej emocje sięgały zenitu. Wynik wyrównał Dziubiński (47 minuta), ale chwilę później bramkę dla GieKSy strzelił Varttinen (54 minuta). GKS nie mógł się cieszyć na długo z prowadzenia. Bramkę dla rywali strzelił w 56. minucie Kaleinikovas. Potrzebna więc była dogrywka. Starcie na lodzie zakończyło się zwycięstwem GieKSy dzięki bramce Marklunda w 79. minucie spotkania.

W finałowych rozgrywkach GKS Katowice prowadzi 3:2. Już 12 kwietnia hokeiści zmierzą się po raz szósty. Mecz odbędzie się w Oświęcimiu, a jego start zaplanowano na 20:30. Hokeiści mogą więc wrócić do Katowic ze złotem i trzecim z rzędu Mistrzem Polski.

Aktualizacja, 7 kwietnia

Czwarte spotkanie GKS-u Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim zakończyło się przewagą rywali katowickiej drużyny. Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży. O wyniku meczu zadecydowały karne. Mecz zakończył się wynikiem 7:6.

Obecnie stan rywalizacji to 2:2. Hokeiści grają do czterech zwycięstw. Najbliższy mecz odbędzie się w środę (10 kwietnia) o godz. 18:30 w Satelicie. Wiemy,  że po nim odbędzie się także spotkanie w Oświęcimiu (12 kwietnia) o 20:30. Jeśli tam nie uda się wyłonić Mistrzów Polski, to ostatni mecz zostanie rozegrany w Satelicie w niedzielę (14 kwietnia) o 20:30.

Aktualizacja, 6 kwietnia

Trzeci mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla GKS-u Katowice. Bramki dla drużyny z Katowic strzelili: Marklund, Michalski i Fraszko.

Aktualizacja, 3 kwietnia

Podczas drugiego meczu finałowego GKS Katowice zrewanżowało się Re-Plast Unii Oświęcim. W środę (3 kwietnia) w Satelicie GieKSa strzeliła rywalom trzy bramki, kończąc spotkanie wynikiem 3:0.

Gole strzelili:

• Olsson (2 minuta),
  • Hitosato (27 minuta),
  • Michalski (56 minuta).

Obecny stan rywalizacji to 1:1.

Hokeiści grają do czterech wygranych. Najbliższy mecz odbędzie się 6 kwietnia (sobota) w Oświęcimiu. Na ten moment wiemy, że potrzebne będzie co najmniej pięć spotkań, by poznać tegorocznego Mistrza Polski.

Wcześniej informowaliśmy:

Przed nami kolejne emocjonujące rywalizacje w hokeju na lodzie. Obecnie czekają nas mecze finałowe Tauron Hokej Ligi. GKS Katowice jak dwa lata temu walczy z Re-Plast Unią Oświęcim o tytuł Mistrza Polski. Jeśli GieKSa wygra, to zdobędzie tytuł trzeci rok z rzędu.

Hokeiści GieKSy, by dostać się do finałów, musieli pokonać rywali z Zagłębia Sosnowiec (ćwierćfinały) i JKH GKS-u Jastrzębie (półfinały). Pierwsze starcie GKS-u Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim odbyło się 2 kwietnia (wtorek).

Pierwszy gol ze strony Unii wpadł w 2 minucie gry (Lorraine). Na tafli było intensywnie, ale pierwsza tercja zakończyła się bez kolejnych bramek. Druga tercja również zaczęła się intensywnie. Pierwszy gol dla GieKSy wpadł już w 25 minucie gry (Marklund). Goście szybko się zrewanżowali i bramkę dla Unii Oświęcim strzelił Olsson Trkulja. Druga tercja zakończyła się więc wynikiem 1:2 dla Re-Plast Oświęcim. Trzecia tercja rozpoczęła się od pięknej bramki Pasiuta (41 minuta). W 47 minucie gola strzelił Kaleinikovas przeważając szalę dla Oświęcimia. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 2:3 dla Re-Plast Unii Oświęcim.

Hokeiści grają do czterech wygranych. Następne spotkanie już 3 kwietnia (wtorek).

Planowany harmonogram meczów:

• wtorek 2 kwietnia, godz. 18:30 (Katowice),
  • środa 3 kwietnia, godz. 18:30 (Katowice),
  • sobota 6 kwietnia, godz. 17:30 (Oświęcim),
  • niedziela 7 kwietnia, godz. 20:30 (Oświęcim).

W przypadku dodatkowych meczów:

• środa 10 kwietnia, godz. 18:30 (Katowice),
  • piątek 12 kwietnia, godz. 20:30 (Oświęcim),
  • niedziela 14 kwietnia, godz. 20:30 (Katowice).

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego meczu finałowego:

Hokejowa GieKSa wraca do gry. Przed wicemistrzami Polski z GKS-u Katowice wspólne treningi na Jantorze i kilka sparingów

"Mocna Piątka by Dawid Tomala" na Dolinie Trzech Stawów. Zobaczcie zdjęcia!

GKS Katowice w Ekstraklasie? Formalnie to już możliwe. Przed nami derby w Tychach

Grad bramek na Bukowej. GKS Katowice wygrywa ze Stalą Rzeszów 8:0 !!!

Koniec sezonu na lodowisku w Spodku. Trwa rozmrażanie lodu

Spotkanie hokejowych wicemistrzów Polski z prezydentem Katowic. 200 tysięcy złotych więcej i temat budowy nowego lodowiska [Zdjęcia i wideo]

Hokeiści katowickiej GieKSy będą reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Elity w Czechach