Jeden Błąd zadecydował. GKS Katowice wygrywa z Zagłębiem

Kamil Zatoński
04.03.2022Sportowe

Były emocje, spadł śnieg i padła - jedna bramka. GKS Katowice wygrywa na Ludowym z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Bramkę dla GieKSy zdobył 30-letni Adrian Błąd.

Fot. GKS KatowiceStarcia pomiędzy zespołami z Katowic i Sosnowca trudno traktować jako “kolejną ligową potyczkę”. Towarzyszy im bowiem ciężar gatunkowy z uwagi na rywalizację sąsiadujących ze sobą miast. Piątkowy mecz w ramach 22. kolejki Fortuna 1 Ligi na Stadionie Ludowym zapowiadał się więc bardzo interesująco. Tym bardziej, że na dwie godziny przed meczem spadło sporo śniegu, co mogło wpłynąć na widowisko. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany w wyjściowym składzie względem poprzedniego meczu. GieKSa dobrze zaczęła, w 4. minucie Filip Szymczak miał okazję po strzale głową, ale dobrze ustawiony Michał Gliwa złapał futbolówkę.

Z czasem do głosu dochodzili gospodarze, aktywnie szukając szans lewą stroną. Tutaj obronie GKS-u zagrażała gra dwójka Quentina Seedorfa i Szymona Pawłowskiego. Szukali luk w naszych szykach, więc musieliśmy się mieć na baczności. Najlepszą okazję sosnowiczanie mieli w 23. minucie. Po kontrze Szymon Sobczak dostał podanie na 16 metr i miał przed sobą tylko Dawida Kudłę. Na nasze szczęście źle uderzył i futbolówka o centymetry minęła słupek bramki. Katowiczanie już do końca drugiej połowy byli cofnięci, odpierając ataki rywala. Ostatecznie w trakcie pierwszych 45 minut bramek na Stadionie Ludowym nie oglądaliśmy.

W pierwszych fragmentach drugiej części GKS grał pewniej, próbując konstruować akcję na połowie rywala. Mało co przynosiło jednak oczekiwany rezultat, gdyż Zagłębie bardzo szczelnie broniło. Pierwszą zmianę trener Górak zdecydował się zrobić w 65. minucie - Marko Roginić zastąpił Filipa Szymczaka. W 69. minucie przed dobrą szansą stanął Grzegorz Janiszewski. Kolega zgrał mu piłkę głową na dziesiąty metr i gdyby nasz obrońca dokładniej przymierzył, nie dalby Gliwie żadnych szans. Katowiczanie dopięli swego w 80. minucie! Marko Roginić wygrał walkę o piłkę na prawej stronie i świetnie zgrał do Adriana Błąda, który znakomicie przymierzył w długi róg. Zagłębie szansy na wyrównanie sobie nie stworzyło i GKS wygrał bardzo ważny wyjazdowy mecz.

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa - Oliveira, Pawłowski, Sobczak, Banaszewski (74. Sanogo), Kamiński (82. Bryła), Dalić, Seedorf, Borowski, Jończy, Szumilas.

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Sadowski, Rogala - Błąd (88. Woźniak), Repka, Figiel, Szwedzik - Szymczak (65. Roginić).

Źródło: GKS Katowice