Podsumowanie sportowego weekendu GKS Katowice. Derby z remisem, wygrana w PHL

Mateusz Terech
19.09.2022Sportowe

Piłkarska GieKSa z Katowic zremisowała w spotkaniu derbowym z GKS-em Tychy. Obie drużyny po równo podzieliły się punktami przy Bukowej. Mecz skończył się wynikiem 1-1. Zwycięstwo odniosła natomiast hokejowa drużyna GKS Katowice, która w ramach PHL pokonała Cracovię 3-1.

mecz gks katowice gks tychy

Remis w derbach przy Bukowej

Piłkarze obydwu GKS Katowice i GKS Tychy podzielili się po równo zdobyczą punktową w Fortuna 1. Lidze. Derbowe spotkanie skończyło się wynikiem 1-1. Mecz rozegrany został na stadionie przy Bukowej w Katowicach.

W takich meczach zawsze gra się o 3 punkty, o to żeby wygrać i rzuca się wszystkie umiejętności na tę szalę, aby tak było. Pierwsza połowa była trochę lepsza w naszym wykonaniu. Jestem zadowolony z gry w drugiej połowie, jednak chciałbym, żeby zawodnicy mojej drużyny wykorzystywali sytuację. mówił po meczu trener GKS Katowice, Rafał Górak

Teraz przed zawodnikami z Katowic spotkanie ze SKRĄ Częstochowa. Mecz zostanie rozegrany 1 października.

4 zdjęć

Derby GKS Katowice - GKS Tychy

4 zdjęć

Hokeiści GieKSy zwyciężyli na wyjeździe z Cracovią

3-1 zakończył się mecz 5 kolejki PHL, pomiędzy GKS-em Katowice a Cracovią. Na lodowisku w Krakowie bramki zdobywali kolejno: Pasiut, Magee, a w ostatniej minucie spotkania do pustej bramki gospodarzy krążek posłał Fraszko. Pod koniec drugiej tercji bramkę zdobyli także hokeiści Cracovii. Trafił Nemec.

W piątek GieKSa zagra z KH ENERGĄ Toruń. Przed Hokeistami także kolejne spotkanie w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów.