Polska wygrywa 3-0 z Bułgarią w pierwszym meczu siatkarskiego mundialu! [Zdjęcia i wideo]

Mateusz Terech
26.08.2022Sportowe

Pierwszy set skończył się błyskawicznie, w dwóch kolejnych Bułgarom udało się zdobyć więcej punktów, jednak Polacy nie dali im żadnych nadziei. Polska reprezentacja wygrała w Spodku pierwszy mecz na siatkarskich mistrzostwach świata 3-0.

Polska - Bułgaria w Spodku

Polscy siatkarze pewnie zwyciężyli pierwszy z trzech grupowych meczów w ramach Mistrzostw Świata w Siatkówce. W katowickim Spodku reprezentacja Polski pokonała Bułgarów 3-0. Na zwycięstwo w całym meczu Polacy potrzebowali niespełna 1,5 godziny.

Pierwszy set zakończył się ogromną przewagą Biało-Czerwonych po zaledwie kilkunastu minutach gry. Pełne trybuny katowickiego Spodka oszalały z radości. Nie inaczej było w kolejnych dwóch partiach meczu. Polacy nie dali Bułgarom żadnych nadziei na udany początek turnieju.

Polska wygrała 3-0, pozwalając Bułgarom zdobyć w pierwszym secie 12 punktów, a w dwu kolejnych po 20.

44 zdjęć

Mecz Polska - Bułgaria. Siatkarze na boisku Spodka w Katowicach

Kibice oszaleli z radości

Na trybunach katowickiego Spodka w piątkowy wieczór zasiadło około 11 tysięcy kibiców. Większość z nich to oczywiście kibice polskiej reprezentacji. Siatkarzom dopingowały całe rodziny, a radość po wygranym meczu kibice roznieśli po całych Katowicach. Kolejny mecz już w niedzielę!

46 zdjęć

Polska - Bułgaria. Zdjęcia kibiców na trybunach Spodka

W Katowicach rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorek w Unihokeja. Mecz Polska kontra Finlandia [Zdjęcia]

Blisko 22 tysiące kibiców na meczach Polaków! Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 nabierają tempa

Dlaczego helikopter krąży nad Spodkiem w Katowicach?
w Katowicach

Mecz Polska-Meksyk w Spodku. Zobaczcie zdjęcia kibiców!

Siatkarskie Mistrzostwa Świata 2022! Dziś pierwszy mecz Polaków w Katowicach [Wideo]

W Spodku rozmawiamy z polskimi siatkarzami przed Mistrzostwami Świata 2022 w Katowicach [Wideo, zdjęcia]

Siatkarskie święto w Katowicach! Piknik z Krzysztofem Ignaczakiem i kolejne odciśnięte dłonie w Alei Gwiazd Siatkówki

Siatkarze po meczu z USA: Nie obrastamy w piórka!