Śląski Klasyk 2024. Mecz Górnik Zabrze - GKS Katowice zakończył się wynikiem 3:0 [Zdjęcia]

Kacper Jurkiewicz
Mateusz Terech
22.09.2024Sportowe

Za nami „Śląski Klasyk”, czyli mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a GKS-em Katowice. W tym sezonie obie drużyny rywalizują w Ekstraklasie. Spotkanie odbyło się w Zabrzu 21 września i zakończyło wynikiem 3:0 dla Górnika Zabrze.

Mecz GKS Katowice - Górnik Zabrze

Mecz Górnik Zabrze - GKS Katowice w Ekstraklasie

Aktualizacja 22 września

Wielkie emocje w Zabrzu za nami. Na Śląski Klasyk 2024 przyjechało mnóstwo kibiców GKS-u. Stadion wypełnił się po brzegi. Niestety mocny doping nie pomógł naszym piłkarzom.

Pierwszy gol dla gospodarzy strzelił Lukas Podolski w zaledwie 4 minucie meczu. GieKSa sprawnie nie pozwalała zdobyć rywalom bramki, ale również nie udało jej się strzelić gola. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 1:0 dla Górnika Zabrze. W drugiej połowie Górnik strzelił nam dwa gole: w 48 minucie do bramki trafił Josema Sánchez, a w 64 minucie ponownie Podolski. Piłkarzom z Katowic nie udało się zdobyć bramki. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 3:0 dla Górnika Zabrze.

Zobaczcie zdjęcia z meczu i kibiców:

49 zdjęć

Śląski Klasyk 2024. Mecz Górnik Zabrze - GKS Katowice [21.09.2024]

Najbliższe spotkanie na boisku GieKSa rozegra na wyjeździe w ramach 1. kolejki Pucharu Polski. Zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Niecieczą. Z kolei 10. kolejka Ekstraklasy już 27 września o 18:00. GKS Katowice będzie walczył z Pogonią Szczecin.

Wcześniej pisaliśmy

Mimo sportowej rywalizacji, to będzie „mecz przyjaźni”. W sobotę, 21 września, zostanie rozegrane spotkanie Górnik Zabrze – GKS Katowice. „Śląski Klasyk” będzie meczem 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Kibice obydwu drużyn od lat darzą się sympatią i wzajemnie wspierają swoje kluby z trybun. Teraz Zabrzanie na własnym boisku będą podejmować gości z Katowic, ale niezależnie od wyniku, na trybunach będzie panować wielkie piłkarskie święto.

Ponad 4 tys. kibiców GKS-u Katowice wybiera się na Arenę Zabrze przy ul. ul. Roosevelta. Meczowi z pewnością będzie towarzyszyć starannie przygotowana kibicowska oprawa. Przed rokiem pod koniec września GKS Katowice zagrał z Górnikiem Zabrze na Stadionie Miejskim w Katowicach przy ul. Bukowej. Wówczas było to spotkanie 1. kolejki Pucharu Polski, w której dużo lepiej wypadli goście z Zabrza wygrywając 4-0.

Teraz oba zespoły występują w PKO BP Ekstraklasie, po ubiegłorocznym awansie katowickiej GieKSy, a po kilku pierwszych kolejkach bilans podopiecznych Rafała Góraka jest lepszy niż zabrzan. Jak zespoły wypadną w bezpośrednim starciu? To okaże się w sobotę, 21 września, kiedy zostanie rozegrany mecz Górnik Zabrze – GKS Katowice. Pierwszy gwizdek o godz. 20:15.

Stadion Miejski w Katowicach z restauracją, sklepem kibica i hotelem. Zobaczcie wizualizacje!

Legendy GKS-u Katowice odznaczone przez PZPN. Wśród nagrodzonych Jan Furtok [Zdjęcia]

Startuje walka o Puchar Polski 2024. W pierwszej rundzie mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Katowice

Piłkarz GieKSy dostał premię za powołanie do reprezentacji Polski. Pieniądze przekazał na leczenie 9-letniej kibicki

Weekend w Katowicach 20-22 września. Sprawdźcie, co będzie się działo w mieście!
w Katowicach

Terminarz GieKSy we wrześniu elektryzuje kibiców. GKS Katowice zagra w Pucharze Polski i w "Meczu Przyjaźni" z Górnikiem Zabrze

Koszulki GKS-u Katowice na Ekstraklasę cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród kibiców [Zdjęcia]