Zakończył się hokejowy turniej w Sosnowcu. Polska reprezentacja nie zagra w Igrzyskach Olimpijskich [Zdjęcia]

Mateusz Terech
08.02.2024Sportowe

Reprezentacja Polski wygrała tylko jeden mecz w ramach Turnieju Prekwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026. Biało-czerwoni pokonali Estonię 4-0, ale później ponieśli porażki w meczach z Ukrainą i Koreą Południową.

Hokeista, reprezentant Polski

Aktualizacja, 12 kwietnia:

Koniec Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu

Zapowiadało się dobrze, niestety ostateczny wynik jest daleki od nadziei i oczekiwań. Polscy hokeiści wygrali tylko jeden z trzech meczów w czasie turnieju prekwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku.

Po zwycięstwie nad Estonią nasi reprezentanci przegrali kolejno z Ukrainą i Koreą Południową, pozbawiając się szans na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Mediolanie. Spotkanie z Estonią zakończyło się wynikiem 4-0 dla biało-czerwonych, a dwa kolejne wynikiem 2-2. Spotkanie z Ukrainą zakończyło się dopiero po rzutach karnych, w których lepsi okazali się goście, a spotkanie z Koreą Południową rozstrzygnęła dogrywka, w której „złotą bramkę” zdobyła drużyna z Azji.

Grupa J, w której rywalizowali Polacy, swoje mecze rozgrywała na Stadionie Zimowym w Sosnowcu, miedzy 8 a 11 lutego. O udział w Igrzyskach w kolejnej fazie kwalifikacyjnej będą walczyć Ukraińcy, którzy uplasowali się na szczycie tabeli grupy J.

Wcześniej informowaliśmy:

Polska po pierwszym meczu w Sosnowcu

Polscy hokeiści walczą w sąsiednim Sosnowcu o awans do Igrzysk Olimpijskich 2026. Turniej rozpoczęliśmy od rywalizacji biało-czerwonych z Estonią, w czwartek, 8 lutego. Lepsi okazali się Polacy, zwyciężając mecz 4-0.

Przed naszymi hokeistami pozostają spotkania z Ukrainą i Koreą Południową. Wśród reprezentantów naszego kraju pojawiło się także kilku Mistrzów Polski z GKS-u Katowice. Z orzełkiem na piersi wystąpili m.in.:  Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut oraz strzelcy bramek: Mateusz Michalski (na 2-0 w 32. minucie) oraz Jakub Wanecki (na 4-0 w ostatniej minucie meczu).

Zobaczcie fotorelację z meczu Polska-Estonia w Sosnowcu!

48 zdjęć

Polska - Estonia. Turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Harmonogram Turnieju Kwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sosnowcu

Czwartek, 8 lutego:

• Polska – Estonia, godz. 16:30.
  • Korea Południowa – Ukraina, godz. 20:00.

Piątek, 9 lutego:

• Korea Południowa – Estonia, godz. 16:30.
  • Polska – Ukraina, godz. 20:15.

Niedziela, 11 lutego:

• Ukraina – Estonia, godz. 16:30.
  • Polska – Korea Południowa, godz. 20:15.

UKS Gladiator 23 z Katowic wygrał Śląską Ligę Unihokeja!
Sportowe

Hokej w Katowicach: 90 lat piękniej historii i wspaniałej społeczności
Sportowe

Przed nami hokejowy turniej w Sosnowcu. W reprezentacji Polski znalazło się kilku zawodników GKS-u Katowice
Sportowe

Grzegorz Pasiut nie jest już kapitanem GKS-u Katowice. Dalej jest jednak głodny zwycięstw!
Sportowe

Turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026. W polskiej kadrze trenerzy i hokeiści GKS-u Katowice!