Znamy wyniki Rowerowej Stolicy Polski. Które miejsce zajęły Katowice?
W czerwcu mieszkańcy kilkudziesięciu gmin i miast w całej Polsce brali aktywny udział w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczyła aplikacja i jeżdżenie na rowerze. Konkurs się zakończył. Na którym miejscu znalazły się Katowice?
Konkurs Rowerowa Stolica Polski
Za nami 5. edycja konkursu o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Jak wiemy, mieszkańcy Katowic lubią poruszać się rowerami. Katowicki Rower Miejski jest często wypożyczany, a wielu katowiczan ma swoje jednoślady. Miasto cały czas rozbudowuje kolejne drogi dla rowerów, by bezpiecznie można było się poruszać po Katowicach.
Mieszkańcy Katowic z chęcią wzięli udział w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Tegoroczna edycja była rekordowa. Rywalizacja rozpoczęła się 1 czerwca. W tym roku wzięły w niej udział 62 miasta prezydenckie i 90 gmin. Łącznie w zabawie rywalizowało ponad 70 tys. uczestników w całej Polsce. Podczas prawie 700 tys. treningów przejechali oni w sumie 12 milionów kilometrów. Te liczby robią wrażenie.
Niestety Katowice nie zajęły miejsca na podium w konkursie. Jednak nie ma powodu do wstydu. Nasi mieszkańcy wywalczyli 4. miejsce w kategorii miast do 200 tys. mieszkańców.
W rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski w Katowicach ponad 600 mieszkańców wykręciło 137,299 km. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mamy 4. miejsce w grupie miast pow. 200 tys. mieszkańców. przekazał Urząd Miasta w Katowicach
Katowice przekażą lokalne nagrody dla 3 najlepszych rowerzystów i 3 najlepszych rowerzystek w miejskim rankingu Rowerowej Stolicy Polski. Nagrody dla najlepszych przygotowała także Galeria Katowicka.
Wśród gmin najlepsze miejsca zajęły kolejno: Otyń, Łysomice i Kolsko, a wśród miast: Biała Podlaska, Puławy i Gniezno. Puchary dla miast według ilości mieszkańców trafiły do Nowego Sącza (miasta od 65 do 100 tys. mieszkańców), Gorzowa Wielkopolskiego (miasto 100-200 tys. mieszkańców) i Metropolii Bydgoszcz (miasta powyżej 200 tys. mieszkańców).
W rywalizacji gmin wzięło udział 11 tys. 46 osób. Łącznie odbyto 111 tys. 803 treningów, przez co wykręcono 2539332,07 km. Z kolei w rywalizacji miast wzięło udział 52 tys. osób. Łącznie odbyto 551 tys. 498 treningów, co łącznie dało 10546328,81 przejechanych km.
Konkurs powróci za rok, więc być może w przyszłym roku nastąpi jeszcze większa mobilizacja i do zabawy dołączy jeszcze więcej mieszkańców.