Adoptuj psy i koty z Katowic. Przytul Diabolinkę, Tasmankę i Fridge'a. W schronisku czeka na Ciebie też Budyń, Szaman i Lola [Zdjęcia]
W Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach przebywają niezwykłe zwierzęta, które marzą o nowym, kochającym domu. Każde z nich ma swoją poruszającą historię – od odważnego Fridge’a, po pełnego energii Szamana. Poznaj psy i koty z katowickiego schroniska. Może to własnie u Ciebie znajdą swój dom!
Adoptuj psy i koty z Katowic
Otwórz swoje serce: adoptuj psa lub kota z Katowic! W katowickim schronisku (ul. Milowicka 1B) czeka wiele zwierząt pragnących miłości i nowego domu. Psy i koty, które doświadczyły trudnych chwil, są gotowe obdarzyć swoich przyszłych opiekunów bezgraniczną miłością.
W artykule znajdziesz historie zwierzaków, które czekają na adopcję, a także praktyczne wskazówki, jak możesz im pomóc, nawet jeśli nie możesz przyjąć ich pod swój dach.
Kontakt w sprawie adopcji kotów:
- Agnieszka - 571 092 452,
- Ela - 504 108 132,
- Karolina - 692 308 761 (dom tymczasowy Diabolinki).
Kontakt w sprawie adopcji psów:
- Agata 577 035 380,
- Karolina 602 222 050.
Jeśli myślisz o adopcji, zobacz, jak wspaniali towarzysze mogą czekać na Ciebie za schroniskowymi kratami.
Koty do adopcji
Fridge
Historia Fridge’a to opowieść mrożąca krew w żyłach. Kocurek został odebrany interwencyjnie, po tym jak zamknięto go w zamrażalniku. Na szczęście w porę zareagowano i tak oto ten młody kocurek trafił do schroniska. Jest cudowny, absolutnie wyjątkowy. Wesoły, ciekawski, bez cienia agresji, chłopak z „sąsiedztwa” – skradnie Ci buziaka i wcale nie będzie zawstydzony. Uwielbia przytulanki, mizianie za uszkiem, zawsze chętny do zabawy, roztacza wokół siebie tyle radości, że ciężko się z nim rozstać. Fridge jest zaszczepiony, wykastrowany, ma ujemne testy FIV/FeLV, lubi inne koty. Szuka domu niewychodzącego. Wymagane zabezpieczenia okiem i balkonu jeśli jest. Kontakt w sprawie adopcji: Agnieszka 571 092 452 / Ela 504 108 132.
Diabolinka
Czarna, długowłosa Diabolinka z domu tymczasowego poleca się do adopcji. Wcześniej wielka dzikuska, obecnie jeszcze trochę niezależna, ale pozostająca cały czas obok człowieka ponad roczna dama, u której sprawdziła się zasada "przez żołądek do serca" i dla jedzenia bez problemu daje się wziąć na ręce i wygłaskać. Niestety w domu tymczasowym Diabolinka boi się dorosłych kocich rezydentów, za to bez problemu dogaduje się z młodszym 4-miesięcznym bratem, z którym się bawi i czasem nawet śpi. Dlatego idealnie byłoby, gdyby Diabolka poszła do domu z małym kotkiem, do którego się przyzwyczai, bo niestety dorosłych kotów się boi i gdy jakiś próbuje podejść to ucieka, i chowa w najdalszym kącie. Czy znajdzie się ktoś, kto da jej dom już na zawsze?
Warunki adopcji:
- dom wyłącznie niewychodzący z zabezpieczonymi oknami i balkonem jeśli jest,
- żywienie mokrą karmą wysokomięsną,
- wizyta przed i poadopcyjna,
- umowa adopcyjna - najlepiej na dokocenie z młodym kotem,
- dom bez małych dzieci (ze względu na lęk oraz brak delikatności przy zabawie).
Kontakt w sprawie adopcji: Karolina (dom tymczasowy) 692 308 761 (jeśli nie odbiera, prosi o SMS).
Tasmanka
Tasmanka – przerażona kocia dusza, która jeszcze nie wie, że już jest bezpieczna, że nic już jej nie grozi. Gdy otwierasz klatkę Tasmanka się chowa w jej najdalszy kąt i buczy. Ale nie z agresji, buczy na wszelki wypadek, niedostępność to jej sposób na obronę, bo Tasmanka się boi. Boi, że ktoś zrobi jej krzywdę. Wolontariusze nie znają jej historii, ale na pewno nie miała łatwo, trafiła do schroniska znaleziona na ulicy, ma około 2 lat. Jest wycofana i potrzebuje czasu, cierpliwości i miłości aby otworzyć się na bliskość i kontakt z człowiekiem. Wolontariusze szukają dla niej domu, który zrozumie jej kocie potrzeby, który wie, że zaufanie kota trzeba zdobywać powoli, cierpliwie i na jego zasadach. Z odpowiednim podejściem Tasmanka rozkwitnie jak najpiękniejszy kwiat. Daj szansę delikatnej i wrażliwej Tasmance, pomóż jej odnaleźć swój spokój, w zamian za to ona podaruje Ci swoje ogromne serce i miłość, którą w sobie skrywa. Kotka jest zaszczepiona, wykastrowana, ma ujemne testy FIV/FeLV. Szuka domu niewychodzącego. Wymagane zabezpieczenia okiem i balkonu jeśli jest. Kontakt w sprawie adopcji: Agnieszka 571 092 452 / Ela 504 108 132.
Psy do adopcji
Budyń
Budyń to 2-letni pies ważący 11,5 kg, a jego młody wiek oznacza, że jest pełen energii, ale jednocześnie wymaga troski i nauki, aby stać się doskonale wychowanym towarzyszem. Ma świetną motywacje pokarmową, co otwiera drogę do nauki wielu innych psich manier. Bardzo ekscytuje się na widok innych psów - piszczy, szczeka i ciągnie, nie potrafi przejść obojętnie obok innego psiego kumpla. Będzie potrzebował cierpliwego opiekuna, który pomoże mu nauczyć się spokojnego mijania psów. Budyń jest psem, który potrafi użyć zębów, ale też potrafi wpierw ostrzec człowieka przed ich użyciem. W sytuacji stresującej szuka oparcia w opiekunie. Budyń odnajdzie się w domu bez dzieci i u osób chętnych do współpracy z behawiorystą. Takich osób ktore będą wyznaczały mu granice, ale też szanowały te należące do niego. Wolontariusze nie wykluczają zamieszkania z innymi zwierzętami, jednak jest to aspekt do sprawdzenia w potencjalnym domu. Kontakt w sprawie adopcji: Agata 577 035 380 ( prosi o SMS z imieniem psa, oddzwoni w wolnej chwili).
Szaman
Szaman to psiak energiczny i w świetniej kondycji, jak na swoje 11 lat. Nieustannie emanuje energią, a spacer z nim to prawdziwe doświadczenie, ponieważ zdarza mu się pociągnąć na smyczy z pełnym entuzjazmem. Jest psem nieco niezależnym. Kocha węszyć, zdarza mu się skubnąć coś z trawnika, ale bez problemu daje sobie wyjąć przedmioty z pyszczka. Dodatkowo ma łagodne usposobienie, dlatego mógłby zamieszkać z dziećmi. Możliwe, że również dogadałby się z kotem. Do innych psiaków podchodzi bez większego zainteresowania, nie lubi nadmiernego zaczepiania z ich strony. Jednak to nie wyklucza zamieszkania z innym, zrównoważonym psem, który uszanuje przestrzeń Szamanka. Pies uwielbia przysmaczki, potrafi komendy "siad" i "daj łapę", reaguje dobrze na imię. Potrafi podróżować samochodem i komunikacją miejską. Waży około 19 kg. Kontakt w sprawie adopcji: Agata 577 035 380 (prosi o SMS z imieniem psa, oddzwoni w wolnej chwili)
Lola
Lola to 2-letnia sunia, kóra została odebrana interwencyjnie ze względu na bardzo złe warunki. Najgorsze chwile psina ma już za sobą, teraz rozgląda się za nowym domem - oby trafiła do dobrych opiekunów, tak jak suczka, z którą wcześniej mieszkała. Lola chętnie się uczy i coraz lepiej dogaduje się z innymi psami. Zabiegi pielęgnacyjne i jazda samochodem nie stanowią dla niej problemu. Mimo trudnych przeżyć, nie straciła zaufania do człowieka, wręcz domaga się pieszczot. Osobie, która poświęci swój czas i uwagę, Lola z pewnością odda całe serce! Ze względu na toczące się postępowanie sądowe, na ten moment schronisko poszukuje domu tymczasowego, z późniejszą możliwością domu stałego. Przed adopcją obowiązują spacery zapoznawcze. Kontakt w sprawie adopcji: Karolina 602 222 050.
Kocurek i Mała szukają wspólnego domu
Kocurek (ten większy) oraz Mała poszukują kochającego domu. Kotki żyją na dworze, ale bardzo lubią człowieka, dobre jedzenie i ciepłe miejsce. Jak kogoś znają, od razu przylatują na mizianie. To rodzeństwo, które z wyglądu jest bardzo podobne.
Kotki zostały podrzucone w okolice bloku, gdzie mieszkam (w grudniu 2023 roku). Na początku były trzy malutkie, kilkumiesięczne kotki. Wspólnie z sąsiadem staraliśmy się im zapewnić jedzenie, miejsce z ich miseczkami. Spały w elewacji bloku, gdzie miały trochę cieplej niż na zewnątrz. Puszkowi (kotce) udało się znaleźć nowy dom. Na dworze został Kocurek oraz Mała, które mają jedzenie i troskę, ale zdecydowanie potrzebny jest im prawdziwy dom i kochający właściciel.
Z charakteru kotki są bardzo kochane. Kocurek chce być przy kimś, raz chce być głaskany, innym razem woli się pobawić (wystarczy sznurek, który ucieka). Musi się nauczyć nie wystawiać pazurków, bo nie rozumie, że może nimi zadrapać podczas zabawy. Daje się wziąć na ręce - na chwilę jest mu dobrze, ale po chwili chce jednak swoją swobodę. Czasem aż podskakuje, żeby go pogłaskać.
Mała to dama, jest spokojniejsza, bardzo lubi głaskanie po główce i brzuszku. Jak zje, woli mieć chwilę dla siebie, wtedy warto ją zostawić w spokoju, ale być obok. Gdy się stęskni i zobaczy po przerwie ludzi, których lubi, zaczyna miauczeć, a jej miauczenie przypomina bardziej "mee" niż "miau", dlatego nazywana jest także Owieczką. Mała jest po sterylizacji - zabieg został wykonany w schronisku.
Kotki nie są nauczone korzystania z kuwety. Z pewnością szybko się tego nauczą, ale potrzebna będzie osoba, która będzie chciała je nauczyć domowych zasad. Wystarczy trochę cierpliwości oraz pełne miłości serce. Czy ktoś pokocha Kocurka i Małą?
Jeżeli ktoś chciałby przygarnąć Kocurka i Małą, niech napisze na adres mailowy: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ lub zadzwoni - 608 002 809. Wystarczy kontakt, by zyskać przyjaciół na całe życie.
Jak możesz pomóc?
Adopcja to wspaniała forma pomocy, ale jeśli nie jesteś w stanie przygarnąć zwierzęcia, istnieje wiele innych sposobów wsparcia schroniska.
Możesz:
- Zostać wolontariuszem – Spędzaj czas z psami i kotami, pomagając im lepiej znosić pobyt w schronisku.
- Wesprzeć schronisko finansowo lub rzeczowo – Każda pomoc, w postaci darowizn czy potrzebnych artykułów, jest na wagę złota.
- Promować adopcje – Pomóż szerzyć informacje o adopcjach wśród znajomych i w mediach społecznościowych. Im więcej osób usłyszy o kotach i psach z katowickiego schroniska, tym większa szansa, że znajdą swoje wymarzone domy.
Adopcja zwierzaka to wielka odpowiedzialność, ale również ogromna satysfakcja. Zwierzęta ze schroniska często okazują najgłębszą wdzięczność i lojalność swoim nowym opiekunom. Przygarnięcie kota czy psa to akt miłości, który odmienia życie – nie tylko zwierzaka, ale także Twoje. Schronisko w Katowicach czeka na osoby gotowe otworzyć swoje serca i domy. Może to właśnie tutaj czeka na Ciebie Twój psi lub koci najlepszy przyjaciel.
Zbiórka dla schroniska dla zwierząt w Katowicach
Co przyda się w schronisku? Zawsze na wagę złota jest karma, przede wszystkim mokra, wysokomięsna karma dla psów i kotów.
W katowickim schronisku najbardziej sprawdzają się:
- karmy dla kotów: Feringa, Dolina Noteci, Winston (nature, junior), Smilla, Mac's, Butchers, Catz finefood, Animonda, Wiejska zagroda,
- karmy dla psów: Rocco, Dolina Noteci, Mac's, Animonda, Brit (care, premium by nature), Butchers, Wiejska zagroda, Alpha Spirit.
Poza tym zawsze potrzebne są:
- środki czystości,
- smycze - dłuższe i mocniejsze smycze przepinane 3-4m, (mocne karabińczyki) linki 5m i więcej (zwykłe i pvc), nie flexi,
- obroże (na szerszej taśmie z zapięciem klamrowym jak w pasku / obroże półzaciskowe),
- szelki (najzdrowsze dla psich kręgosłupów typu guard), przykładowe firmy: amiplay, chaba, baylabel itp.,
- legowiska,
- koce, ręczniki, prześcieradła i poszwy, poduszki typu jaś,
- psie i kocie kosmetyki,
- transportery wszelkiego rodzaju i różnej wielkości,
- suplementy diety, witaminy,
- różnego rodzaju smakołyki - smaczki dla kotów i treserki oraz naturalne gryzaki dla psów - kurze łapki, żwacze, mięsne paski itp.,
- ubranka i kubraczki dla dużych i średnich psów (szczególnie przydatne w zimie, zabezpieczają psy przed chłodem),
- zabawki - wędki, myszki, kocie piłeczki, szarpaki itp.,
- cążki do pazurków,
- małe drapaki,
- obróżki feromonowe dla kotów i przeciwkleszczowe dla psów oraz krople na kleszcze.