Aleja Gwiazd Siatkówki do 2030 roku w Katowicach. Kolejni siatkarze odcisną swoje dłonie. Przed nami mecz Polska-Niemcy w Spodku [WIDEO]
Świetne wieści dla miłośników sportu, a szczególnie siatkówki. 19 kwietnia w Katowicach podpisano specjalny list intencyjny, dzięki któremu w naszym mieście odbywać się będą kolejne edycje Alei Gwiazd Siatkówki. I to przez kolejne 7 lat.
Aleja Gwiazd Siatkówki będzie działać w Katowicach przez kolejne lata
Katowice nazywane są mekką siatkówki. To tutaj Polacy w ubiegłych latach wywalczyli medale, a w 1998 roku rozpoczęto tu Ligę Światową i marsz po zwycięstwa. Przy Alei Korfantego znajduje się Aleja Gwiazd Siatkówki. Siatkarze i siatkarki odciskają tutaj swoje dłonie.
19 kwietnia w Willi Goldsteinów w Katowicach podpisano specjalny list intencyjny, dzięki któremu w naszym mieście przez najbliższe 7 lat odbywać się będą kolejne edycje Alei Gwiazd Siatkówki.
Aleja Gwiazd Siatkówki to zarówno efekt promocyjny tego, co wydarzyło się w naszym mieście do tej pory w kwestii siatkówki, ale również upamiętnienia tych najważniejszych nazwisk polskiej siatkówki zarówno mężczyzn, jak i kobiet, a także takiego trwałego znaku, że Katowice są uważane za mekkę siatkówki światowej, nie tylko polskiej. Ugruntowanie tej imprezy do roku 2030 daje nam spokojny oddech, że ta nasza Aleja Gwiazd Siatkówki w Alei Korfantego będzie się powiększała. powiedział portalowi WKATOWICACH.eu prezydent Katowic, Marcin Krupa
Trudno mieć siatkarskie marzenie, kiedy mamy świadomość tego, że kilka lat temu polscy siatkarze zdobyli tutaj złoty medal Mistrzostw Świata, a całkiem niedawno zdobyli srebrny medal, a więc tylko wyłącznie tego typu wyników sobie życzę tutaj, w Katowicach, i w naszym Spodku. dodaje prezydent miasta
Najbliższa edycja wydarzenia odbędzie się 25 maja. Wtedy to o godz. 18:00 odbędą się uroczystości w Alei Gwiazd Siatkówki i dołączą do niej kolejne nazwiska.
W ramach tegorocznej edycji Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach swoje dłonie odbiją chociażby Paweł Papke, Dorota Świeniewicz czy Małgorzata Glinka. Na kibiców czeka wspaniałe wydarzenie, wspaniałe widowisko. Liczymy na to, że kibice dopiszą i kolejny raz pokażą, że nasza dyscyplina jest numerem jeden w naszym kraju. mówił nam prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski
Utworzenie Alei Gwiazd Siatkówki okazało się strzałem w dziesiątkę. Gdy ją tworzyliśmy to nie były jeszcze czasy, gdy siatkówka była naszym dobrem narodowym. Upamiętnianie i prezentowanie młodym pokoleniom gwiazd siatkówki, które zdobyły mistrzostwo świata i olimpijskie, okazało się trafionym pomysłem. Co roku staraliśmy się, żeby rozwijać Aleję i żeby była coraz bardziej atrakcyjna. Podjęliśmy decyzję, że jako fundacja przekażemy na 7 lat prawa autorskie dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej na organizację Alei Gwiazd Siatkówki. Będziemy oczywiście współpracować. To będzie kolejny krok w przyszłość. powiedział prezes Fundacji Aleja Gwiazd, Sławomir Jachimowski
W tym roku na polskich siatkarzy czeka m.in. turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich (wrzesień), finał turnieju Ligi Narodów w Gdańsku czy Mistrzostwa Europy.
25 maja w Spodku odbędzie pierwszy mecz reprezentacji Polski mężczyzn w nowym sezonie kadrowym. Będzie to mecz towarzyski z Niemcami. Polaków do boju poprowadzi Michał Winiarski. Rozgrywka rozpocznie się o godz. 18:00. Sprzedaż biletów rozpocznie się 25 kwietnia o godz. 12:00.
Już dziś zapraszam wszystkich kibiców do tego, żeby dopingować naszą reprezentację. zachęca prezydent Marcin Krupa
Aleja Gwiazd Siatkówki w Katowicach
Aleja Gwiazd Siatkówki w Katowicach przy al. Korfantego została uroczyście otwarta w maju 2017r. i upamiętnia wybitne postaci siatkarskiego świata. Wyróżnia ją unikalna, pamiątkowa ławeczka, na której znajduje się replika Pucharu Mistrzostw Świata z 2014r., zdobytego w katowickim Spodku przez reprezentację Polski.
Aleja Gwiazd Siatkówki to już marka. W 2013 roku, gdy zastanawialiśmy się nad jej stworzeniem, siatkówka nie była jeszcze naszym dobrem narodowym. Dziś już wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Naszym priorytetem jest ciągłe rozwijanie alei. Stąd decyzja o przeniesieniu przez Fundację Alei Gwiazd autorskich praw majątkowych wyłącznie na Polski Związek Piłki Siatkowej, co nie oznacza, że nie będziemy ze sobą współpracowali. mówił prezes Fundacji Aleja Gwiazd, Sławomir Jachimowski
W trakcie pierwszej edycji tablice z odciskami swoich dłoni, odsłonili: Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Karol Kłos, Michał Kubiak, Łukasz Kadziewicz, Paweł Zatorski. W 2018 uhonorowani zostali: trener Stephane Antiga, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Dawid Konarski, Mateusz Mika. W edycji 2019, katowicka galeria sław wzbogaciła się o tablice: Pawła Zagumnego, Piotra Gruszki, Bartosza Kurka, Piotra Gacka, Vitala Heynena, komentatorskiego duetu - Wojciecha Drzyzgi i Tomasza Swędrowskiego.
W roku 2020 z powodu pandemii Aleja Gwiazd Siatkówki nie odbyła się. W 2021 to rok, gdzie w ramach Mistrzostw Europy w Siatkówce odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic, na których pojawiły się nazwiska takich sportowców jak: Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek, Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Waldemar Wspaniały, Jacek Kasprzyk. Dodatkowo odsłonięto tablicę z okazji 50-lecia katowickiego Spodka.
W 2022 w ramach organizowanych Mistrzostw Świata w Siatkówce odsłonięto tablice:
- Damiana Schulza,
- Artura Szalpuka,
- Krzysztofa Ignaczaka,
- Wilfredo Leona,
- Roberta Prygla.