Czytał Tomasz Knapik. Mikrofon mistrza już wkrótce w Katowicach
Był idolem większości lektorów, a jego głos zna cała Polska. Mikrofon mistrza - Tomasza Kanpika (zm. 6 września 2021 r.) - już wkrótce zostanie przetransportowany do Katowic. Licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którą wystawił go syn Maciej Knapik, wygrał Jarosław Juszkiewicz, czyli polski głos Google`a. - Chciałbym, żeby ten mikrofon dalej pracował - zapewnia Juszkiewicz w rozmowie z portalem WKatowicach.eu.
Mikrofon Tomasza Knapika. Wylicytował go Jarosław Juszkiewicz
Mikrofon mistrza Tomasza Knapika wystawił na licytację jego syn Maciej Knapik, który jest dziennikarzem TVN24.
Tata był znanym lektorem. W ostatnich latach wiele nagrań powstało po prostu w domu, w jego gabinecie - gdzie zainstalowany był profesjonalny mikrofon plus komputer. Tata chętnie nagrywał. Najczęstsze ustalenia brzmiały mniej więcej tak: Panie Tomku nagra pan? Jasne! I odeślę mailem. Za godzinę może być? Może! Super, dzięki.
wspomina syn Tomasza Knapika
Mikrofon, wraz z ciepłą czapką, został wylicytowany za ponad 15 tysięcy złotych przez Jarosława Juszkiewicza, który użyczył swojego głosu polskiej nawigacji Mapy Google. Juszkiewicz przez ponad 30 lat pracował w Radiu Katowice, a ostatnio zasilił szeregi Radia 357. Jest również właścicielem studia lektorskiego Polish Voices, dlatego w rozmowie z nami zapewnia, że mikrofon Tomasza Knapika nadal będzie pracował.
Mikrofony są jak ludzie - starzeją się. Czasem w bardzo szlachetny sposób, ale kiedy są nieużywane - psują się i nie pracują tak, jak powinny. Chciałbym, żeby ten mikrofon Tomasza Knapika nadal pracował, dlatego będę go wykorzystywał w swoim studiu. To bardzo ważna dla mnie chwila. Tomasz Knapik to jeden z tych głosów, które sprawiły, że zająłem się tym zawodem. Jestem szczęśliwy.
mówi portalowi WKatowicach.eu Jarosław Juszkiewicz, który wylicytował mikrofon za kwotę 15 100 zł
Czytał Tomasz Knapik. Głos, który zna cała Polska
Tomasz Knapik był jednym z najpopularniejszych polskich głosów. Czytał polskie dialogi do takich filmów jak "Gwiezdne Wojny", "Powrót do przyszłości", "Quo Vadis", "Rambo", "Szczęki" czy "Terminator". W 2008 roku jego głos zaczął pojawiać się w komunikacji miejskiej, gdzie lektor zapowiadał nazwy kolejnych przystanków. Zmarł w wieku 77 lat, po zmaganiach z poważną chorobą.