GKS Katowice, Podlesianka, Rozwój. Katowickie drużyny z sukcesami przed zimową przerwą

Mateusz Terech
07.11.2022Sportowe

To był dobry weekend dla piłkarzy z katowickich drużyn. GKS Katowice, Rozwój Katowice i Podlesianka Katowice zwyciężyły swoje mecze. Dla wszystkich ekip z Katowic były to przedostatnie spotkania przed zimową przerwą w rozgrywkach ligowych.

gks katowice

GKS Katowice zwycięża przy Bukowej

Piłkarska GieKSa wygrała domowe spotkanie z Chojniczanką Chojnice. Mecz przy Bukowej zakończył się wynikiem 3-0 dla katowiczan. Wszystkie bramki dla GieKSy padły dopiero w drugiej połowie spotkania.

Już niecałe 3 minuty po wznowieniu gry w drugiej części spotkania swojego czwartego gola w tym sezonie zdobył Jakub Arak. Bardzo przytomnie zachował się Grzegorz Rogala, posyłając z lewego dośrodkowanie w kierunku krótszego słupka, a tam precyzyjnym strzałem popisał się napastnik GieKSy. Po otworzeniu wyniku spotkania katowiczanie zdecydowanie przejęli inicjatywę i zaczęli szukać sposobu na podwyższenie rezultatu. Najpierw stuprocentową sytuację miał Bartosz Jaroszek, ale jego strzał głową instynktownie wybronił golkiper gości. Chwilę później niezwykle silnym strzałem sprzed szesnastki chciał popisać się Grzegorz Rogala, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki gości.

W ciągu ostatniego kwadransa GieKSa miała następne szanse na podwyższenie wyniku. Najpierw Jakub Arak nieznacznie chybił po dośrodkowaniu. Chwilę później rywala dobić mógł Patryk Szwedzik, ale trafił prosto w bramkarza po groźnej akcji z kontrataku.

W 82. minucie kapitan GKS-u, Arkadiusz Jędrych zamienił jedenastkę na gola, po tym jak sędzia po wideoweryfikacji VAR dopatrzył się przewinienia w polu karnym bronionym przez chojniczan.

W 86. minucie GieKSa zadała kolejny cios, po tym jak kapitalne dośrodkowanie Marcina Wasielewskiego wykończył Adrian Błąd, który zameldował się na boisku kilkanaście minut wcześniej. Był to gol, którym katowiczanie zamknęli stan rywalizacji.

Mecz 17 kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS-em a Chojniczankom był przedostatnim spotkaniem podopiecznych trenera Góraka przed zimową przerwą w rozgrywkach ligowych.

Wygrane mecze Rozwoju i Podlesianki

podlesianka katowice

Sukcesy odnotowali także katowiczanie grający w 4. lidze. Swoje mecze wygrali piłkarze Podlesianki i Rozwoju Katowice. Ci pierwsi 3-1 wygrali ze Śląskiem Świętochłowice. Podlesianka na jedną kolejkę przed zimową przerwą jest liderem w tabeli 4. ligi.

Nieco skromniejsze zwycięstwo zaliczył Rozwój Katowice, który jedną bramką wygrał z Przemszą Siewierz. To czwarte z rzędu zwycięstwo Rozwoju. Tym sposobem piłkarze z Katowic dołączyli do grona 3 najlepszych drużyn 4. ligi.

Przyszłotygodniowy mecz z Piastem II zakończy nie tylko ligowy rok 2022, ale także będzie ostatnim na „Kolejarzu”. Po nowym roku rozpocznie się nowa historia Rozwoju Katowice - przy Asnyka 27, gdzie otwarto nowoczesny obiekt sportowy. Więcej o nowym stadionie Rozwoju Katowice przeczytacie TUTAJ.

Sportowe

Zatrzymano pseudokibica, który groził prezesowi GKS-u Katowice. Wcześniej był karany za kradzieże
w Katowicach

Prezydent Katowic i radni podpisali na sesji deklarację "Stop agresji w świecie sportu"

Projektant Bartosz Pilawski podbija świat mody! Jego ubrania noszą znani artyści i mieszkańcy [Ludzie w Katowicach]
Twoje Katowice

Szlachetna Paczka dla pani Kasi od kibiców GKS-u Katowice. My też możemy pomóc spełnić jej marzenia

GKS Katowice liderem Ekstraligi po rundzie jesiennej! Trenerka: Mam zawodniczki, które są głodne sukcesów
Sportowe

Zatrzymania pseudokibiców po meczu GKS Katowice-Widzew Łódź. Wyrywali krzesełka i niszczyli stadion [Zdjęcia]

Stadion na Asnyka w Katowicach otwarty! Zobaczcie zdjęcia mieszkańców i gwiazd sportu