GieKSa wygrywa ze spadkowiczem z Ekstraklasy, czwartoligowcy z Katowic wracają do gry. Piłkarskie podsumowanie weekendu

Mateusz Terech
14.08.2023Sportowe

Za nami weekend pełen piłkarskich emocji. Kibice z Katowic z pewnością mogą czuć dużą satysfakcję z piątkowej wygranej GKS-u Katowice nad Wisłą Płock, a fani czwartoligowych ekip z naszego miasta doczekali się rozpoczęcia nowego sezonu.

Piłkarze GKS Katowice cieszą się ze zdobycia bramki

GKS Katowice wygrywa z Wisłą Płock przy Bukowej

Miniony weekend dobrze zaczął się dla kibiców piłki nożnej z Katowic. W piątek, 11 sierpnia, GKS Katowice wysoko pokonał spadkowicza z Ekstraklasy, Wisłę Płock 4-1. Spotkanie przy Bukowej przyniosło wiele radości fanom katowickiej GieKSy. Do bramki Nafciarzy trafiali kolejno: Wasilewski (28 minuta), Jędrych (32 minuta), Rogala (47 minuta), Danek (78 minuta).

Trenerzy obydwu drużyn, jak zawsze podzielili się swoimi opiniami na temat spotkania (i nie tylko) w czasie pomeczowej konferencji prasowej.

Czwartoligowcy wracają do gry

Podczas ostatniego weekendu nowy sezon rozpoczęły też katowickie drużyny występujące w IV lidze.

Rozwój Katowice niestety na inaugurację sezonu zaliczył na wyjeździe jednobramkową przegraną z Victorią Częstochowa. Mecz w Częstochowie zakończył się wynikiem 1-0 dla gospodarzy. W następnej kolejce piłkarze Rozwoju zagrają ze Zniczem Kłobuck, we wtorek, 15 sierpnia, na własnym boisku w Katowicach.

Podlesianka Katowice bezbramkowo zremisowała z Piastem II Gliwice w czasie sobotniego meczu, 12 sierpnia w Gliwicach. W drugiej kolejce piłkarze z południa Katowic zagrają z Szombierkami Bytom, na stadionie w Katowicach-Podlesiu.

To właśnie drużyna z bytomskich Szombierek była pierwszym rywalem Sparty Katowice, która awansowała do IV ligi po ubiegłym sezonie. Katowiczanie bezbramkowo zremisowali w Katowicach swój pierwszy mecz na wyższym poziomie rozgrywkowym, a ich rywalami 15 sierpnia będą piłkarze Przemszy Siewierz.

GKS Katowice-Górnik Zabrze w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski!

GKS Katowice - Chrobry Głogów. GieKSa wygrywa pierwszy mecz przy Bukowej w tym sezonie [Zdjęcia]

Sparta Katowice o szczebel wyżej! Piłkarze z Katowic wywalczyli awans do IV ligi