II Śląskie Laboratorium Ginekologii Onkologicznej w Katowicach [Zdjęcia]
To jedyne takie wydarzenie w Polsce. W Katowicach w ramach II Śląskiego Laboratorium Ginekologicznego spotkają się najwybitniejsi specjaliści ginekologii i ginekologii onkologicznej z kraju oraz zagranicy. Patronem medialnym konferencji jest portal W KATOWICACH.eu.
II Śląskie Laboratorium Ginekologii Onkologicznej w Katowicach
W Katowicach rozpoczęła się dwudniowe wydarzenie - II Śląskie Laboratorium Ginekologii Onkologicznej w Katowicach i II Śląskie Warsztaty Ginekologii Onkologicznej. Wybitni lekarze będą dzielić się swoją wiedzą na temat ginekologii i różnych sposobów leczenia. To dla młodych lekarzy, lekarzy - rezydentów, specjalistów z zakresu ginekologii onkologicznej wyjątkowa okazja, by poznać znakomitych operatorów i najnowsze techniki terapii nowotworów kobiecych.
Wydarzenie to skierowane jest dla lekarzy rezydentów i specjalistów z dziedziny ginekologii onkologicznej i jest ono jedynym takiego rodzaju wydarzeniem w Polsce - gdzie łączona jest część merytoryczną z warsztatami kadawerowymi na nieutrwalonych preparatach medycznych. W udziale w wydarzeniu zapraszani są polscy i zagraniczni tutorzy będący znakomitymi operatorami i specjalistami w technikach małoinwazyjnych leczenia nowotworów kobiecych.
Pierwszego dnia (20 października) zaplanowane są wykłady prelegentów, a drugiego dnia (21 października) warsztaty kadawerowe. Całość wydarzenia rozpoczęła się od wykładu inaugurującego "Zakres umiejętności chirurga ginekologa onkologa w obliczu nowych wyzwań terapeutycznych", który wygłosił prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński.
Zobaczcie zdjęcia:
Celami wydarzenia są:
- Propagowanie radykalnych operacji cytoredukcyjnych w raku jajnika.
- Stworzenie certyfikowanego miejsca doskonalenia umiejętności w zakresie technik operacji cytoredukcyjnych wielonarządowych w zakresie jamy brzusznej, miednicy małej oraz śródpiersi - cykliczne warsztaty inicjowanie współpracy zespołów medycznych ginekolog-onkolog plus chirurg-onkolog.
- Dzielenie się best clinical practice tutorów z uczestnikami warsztatów, a co za tym idzie, zaprezentowanie możliwości współpracy pomiędzy ginekologią i chirurgią w ramach interdyscyplinarnej opieki nad pacjentem - Edukacja interdyscyplinarna.
- Upowszechnienie technik radykalnej cytoredukcji w leczeniu nowotwór narządów rodnych u kobiet, głównie raka jajnika, stworzenie holistycznego podejścia do chirurgicznego leczenia pacjentek.
Wydarzenie podzielone jest na dwie części. Pierwszego dnia odbywają się wykłady prelegentów w Śląskiej Izbie Lekarskiej (ul. Grażyńskiego 49A). Drugiego dnia odbędą się warsztaty kadawerowe na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na salach sekcyjnych przy Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej (ul. Medyków 14).
II Śląskie Warsztaty Ginekologii Onkologicznej - program
20 października (piątek), godz. 13:00-18:00
- Powitanie gości i uczestników - prof. dr hab. n. med. Grzegorz Bajor, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski, prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko.
- Wykład inauguracyjny: prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński.
Wykłady:
- Anatomia miednicy małej w raku szyjki macicy - dr n. med. Andrei Pletnev.
- Typy histerotomii w raku szyjki macicy - dr n. med. Marcin Jędryka.
- Anatomia jamy brzusznej w raku jajnika - dr n. med. Wojciech Szanecki.
- Limfadenectomia w ginekologii onkologicznej - prof. dr hab. n. med. Paweł Knapp.
- Kiedy nie warto przeprowadzać PDS w raku jajnika - prof. dr hab. n. med. Ewa Milnerowicz - Nabzdyk.
- Rekonstrukcja przewodu pokarmowego w ginekologii onkologicznej - dr n. med. Giedre Rudinskaite.
- Rekonstrukcje układu moczowego w ginekologii onkologicznej - prof. dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski.
- Wytrzewienie miednicy małej - dr n. med. Marcin Misiek.
- Ultraradykalna cytoredukcja - dr n. med. Adam Nowara.
- Immunoterapia w leczeniu uzupełniającym raka jajnika - Krzysztof Nowosielski.
Godz. 20:00
- Uroczysta kolacja.
21 października (sobota) - godz. 8:00-15:00
- Powitanie gości i uczestników - prof. dr hab. n. med. Grzegorz Bajor, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski, prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko.
Warsztaty kadawerowe:
- Stół I: Giedre Rudinskaite, Wojciech Szanecki.
- Stół II: Marcin Misiek, Paweł Knapp.
- Stół III: Ewa Milnerowicz-Nabzdyk, Krzysztof Nowosielski, Adam Nowara.
- Stół IV: Marcin Jędryka, Andrey Paltnew.
Więcej informacji: TUTAJ.