Mecz GKS Katowice - Wisła Kraków na stadionie przy Bukowej w Katowicach [Zdjęcia]

Redakcja WKATOWICACH.eu
04.03.2023Sportowe

Zawodnicy GKS Katowice zmierzyli się z piłkarzami z Wisły Kraków na stadionie przy ul. Bukowej. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, jednak w drugiej połowie meczu trzy gole zdobyli zawodnicy Wisły Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Wisły.

zawodnicy piłkarze gks katowice wisła kraków

Mecz GKS Katowice - Wisła Kraków

W hitowym meczu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice w mroźną sobotę, 4 marca zmierzył się przy Bukowej z Wisłą Kraków. Trener Rafał Górak dokonał trzech zmian w składzie względem poprzedniego spotkania. W pierwszej jedenastce wyszli Michał Kołodziejski, Oskar Repka oraz Marko Roginić.

Pierwszą dogodną sytuację miała GieKSa. W 15. minucie Marko Roginić piłkę zagrywaną w pole karne zbił do Daniela Dudzińskiego i ten przymierzył sprzed szesnastki, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki Mikołaja Biegańskiego. Wisła dobrze broniła i co jakiś czas ruszyła z dynamicznymi akcjami. W 26. minucie Luis Fernandez podawał wzdłuż bramki GieKSy i na szczęście zawodników z Katowic żaden z jego kolegów podania nie zamykał. Chwilę później David Junca potężnie uderzył nad  poprzeczką z 16 metrów.

W 42. minucie szansę mieli gospodarze. Wrzutka z prawej strony spadła pod nogi Marko Roginicia, który czekając na futbolówkę w polu karnym, nie zastanawiał się długo i uderzył na krótki słupek. Niestety tym razem trafił w boczną siatkę. Przed przerwą żadna z drużyn nie miała więcej sytuacji na rozpoczęcie strzelania.

Na drugie 45 minut GKS Katowice wracał z bezbramkowym remisem. W 49. minucie stan rzeczy uległ zmianie, gdy Angel Rodado dośrodkował, a Luis Fernandez lekko dotknął piłki i ta całkowicie zaskoczyła Dawida Kudłę. Wisła wyszła na prowadzenie w sytuacji, która wydawała się dla GieKSy niegroźna.

W 54. minucie było już 2:0 dla krakowian, gdy faulowany w polu karnym Luis Fernandez zamienił jedenastkę na gola. Dziesięć minut później Angel Rodado wykorzystał podanie kolegi i po raz trzeci w tym meczu wpakował piłkę do bramki GKS-u.

Katowiczanom udało się odpowiedzieć w 69. minucie za sprawą trafienia Jakuba Araka. Podopieczni trenera Rafała Góraka mieli 20 minut na odwrócenie losów spotkania. GKS ruszył do ataku, znacznie częściej zagrażając bramce Wisły. Mimo starań wynik spotkania nie uległ zmianie, co oznaczało, że Wisła opuszczała Katowice z kompletem punktów.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Tanżyna (58. Bergier), Kołodziejski - Marzec (58. Błąd), Repka (65. Urynowicz), Figiel, Dudziński (58. Brzozowski) - Roginić (65. Arak).

Wisła Kraków: Biegański - Rodriguez (82. Duda), Moltenis, Igbekeme (74. Basha), Rodado (74. Benito), Fernandez (89. Żyro), Villar (74. Gruszkowski), Jaroch, Łasicki, Junca, Mula.

Źródło: GKS Katowice.

Byliście na meczu? Odszukajcie się na zdjęciach!

Ruch Chorzów zagra z Wisłą na Stadionie Śląskim? Coraz bliżej porozumienia

GKS Katowice - Comarch Cracovia. Półfinał hokejowych mistrzostw Polski

Hokejowa GieKSa w półfinale PHL. Po 7 meczach wygrywa ćwierćfinał z JKH GKS-em Jastrzębie

Hokejowa GieKSa przed trudnym zadaniem. JKH GKS Jastrzębie znów bliżej półfinału [Galeria zdjęć]

Krzysztof Nowak wiceprezesem GKS Katowice - "To dla mnie wyróżnienie"

GKS Katowice obchodzi 59. urodziny. W historii klubu nie brakowało sukcesów

GKS Katowice przegrywa z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Mecz otwarcia ArcelorMittal Park w Sosnowcu [Zdjęcia]