Mecz GKS Katowice – Raków Częstochowa. Grze przyglądał się m.in. Michał Probierz [Zdjęcia]

Redakcja WKATOWICACH.eu
03.08.2024Sportowe

Za nami kolejne starcie GieKSy na Bukowej. Tym razem piłkarze podjęli Raków Częstochowę. Jak zwykle Bukowa zapełniła się wiernymi kibicami. W przerwie meczu mogliśmy obejrzeć prezentację kobiecej drużyny GieKSy. Niestety mecz zakończył się przegraną z gośćmi. Zobaczcie zdjęcia.

mecz GKS Katowice - Raków Częstochowa

Mecz GKS Katowice - Raków Częstochowa

Aktualizacja, 3 sierpnia

Za nami gorąca rywalizacja na Bukowej. To właśnie tutaj 3 sierpnia (sobota) odbył się trzeci mecz kolejki Ekstraklasy. GKS Katowice zmierzył się z Rakowem Częstochową. Niestety GieKSa nie wygrała tego spotkania, chociaż walczyła do końca. Kibice jak zwykle dopisali!

Pierwsza i jedyna bramka dla Rakowa wpadła w 29 minucie i strzelił ją Jean Carlos. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla naszych rywali. W drugiej połowie było kilka okazji, by padły bramki dla obu stron, jednak do tego nie doszło. Mecz zakończył się więc wynikiem 1:0 dla Rakowa Częstochowy.

W przerwie meczu na Bukowej zaprezentowały się piłkarki GieKSy. Zobaczcie zdjęcia z meczu, prezentacji piłkarek oraz kibiców:

64 zdjęć

Mecz GKS Katowice - Raków Częstochowa, kibice, prezentacja piłkarek GieKSy [03.08.2024]

Wcześniej informowaliśmy:

Po przegranej z Radomiakiem Radom i wygranej ze Stalą Mielec, w 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy GKS Katowice zmierzy się z Mistrzem Polski z 2023 roku Rakowem Częstochową.

Przed podopiecznymi Rafała Góraka trudne zadanie, bo przypomnijmy, że zespół z Częstochowy to również:

• Dwukrotny Wicemistrz Polski (2021, 2022)
  • Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski (2021, 2022)
  • Dwukrotny zdobywca Superpucharu Polski (2021,2022)
  • Drużyna, która brała udział w fazie grupowej Ligi Europy (2023/24)

W 2. kolejce spotkań Raków Częstochowa rozegrał pierwszy mecz tego sezonu na własnym stadionie przeciwko Cracovii. Mimo że gracze trenera Papszuna dłużej utrzymywali się przy piłce i oddali więcej strzałów, ostatecznie po centrostrzale Mikkela Maigaarda musieli uznać wyższość gości z Krakowa.

(36’ Petrasek, 82’ i 90’ Musiolik)

GKS Katowice: Baran - Jędrych, Rzonca (55. Piesio), Mączyński, Anon (68. Bronisławski), Błąd, Puchacz, Śpiączka, Lisowski, Habusta, Dejmek.

Raków Częstochowa: Gliwa - Petrasek, Niewulis, Sapała, Malinowski (80. Bartl), Schwarz, Listkowski (85. Friday Eze), Zachara (59. Szczepański), Kun, Kasperkiewicz, Musiolik.

Prezentacja piłkarek GieKSy

W przerwie meczu GKS Katowice - Raków Częstochowa odbędzie się oficjalna prezentacja piłkarek GieKSy. Przypomnijmy, że podopieczne Karoliny Koch, wicemistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski, przygotowują się do startu nowego sezonu Orlen Ekstraligi kobiet. W meczu 1. kolejki GieKSa podejmie Grot SMS Łódź, a spotkanie odbędzie się w sobotę (10 sierpnia) o godzinie 11:00.

Prezentacja piłkarek przy Bukowej to okazja, aby poznać kadrę drużyny na nadchodzący sezon i przywitać nowe zawodniczki, m.in. Weronikę Kaczor, Patrycję Michalczyk i Katarzynę Nowak. Piłkarki zaprezentują się kibicom przy Bukowej w nowych strojach na sezon 2024/2025. Jeszcze przed meczem w strefie kibica przy Trybunie Głównej będzie okazja, aby z bliska przyjrzeć się okazałemu Pucharowi Polski wywalczonemu przez katowiczanki w maju tego roku. Partnerem prezentacji kobiecej drużyny GieKSy jest Superbet, Sponsor Główny wielosekcyjnego GKS-u Katowice.

GKS Katowice - Jagiellonia Białystok na Stadionie Miejskim przy Bukowej. Ruszyła sprzedaż biletów

GKS Katowice - Motor Lublin na Bukowej. Gdzie zobaczymy mecz?

Reaktywacja "Female Elite'64". To klub dla kobiet kibicujących GieKSie!

GKS Katowice – Radomiak Radom 1:2. Walka GieKSy w pierwszym meczu Ekstraklasy trwała do końca [Zdjęcia]

GKS Katowice na ostatniej prostej do Ekstraklasy. Katowiczanie wygrali sparing z Odrą Opole [Zdjęcia]

W sobotę pogrzeb trenera Oresta Lenczyka. Pod jego wodzą GKS Katowice osiągał wielkie sukcesy