Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach będzie miało beboka! Trwa zbiórka pieniędzy na figurkę
Bebok informatyk? Być może wkrótce sympatyczny stworek będzie mógł się wprowadzić do katowickiego Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Kolejna figurka na katowickim szlaku beboków jest już zaprojektowana, teraz trwa zbiórka pieniędzy na jej wykonanie.
Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach stara się o beboka
Bebok miłośnik komputerów? Takie rzeczy tylko w Katowicach! Już wkrótce Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach będzie mogło pochwalić się swoją figurką śląskiego straszka – beboka. Już wiadomo jak miałby wyglądać – stworek z dyskietką w łapce, oparty o komputer – może nie najnowszej generacji, ale wprost z katowickiego muzeum.
Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł dołączenia do szlaku beboków w Katowicach. Wkrótce potem artysta znalazł się u nas i już po chwili, całkowicie za darmo, Mistrz stworzył projekt beboka wraz z akwarelą – za co pięknie dziękujemy! pisze w swoich mediach społecznościowych Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach
Mowa oczywiście o artyście z katowickiego Nikisza, Grzegorzu Chudym, który na swoich akwarelach zaprezentował już kilkadziesiąt beboków, które następnie stały się sympatycznymi figurkami. Katowicki szlak beboków ciągle się rozciąga, ku uciesze mieszkańców i gości naszego miasta. Bebok informatyk będzie mógł do niego dołączyć, kiedy Muzeum zbierze na niego pieniądze. Można pomóc placówce zrealizować ten cel i zakupić zupełnie wyjątkowy magnes z akwarelą Grzegorza Chudego. Dochód zostanie przeznaczony na wykonanie figurki.
Między innymi o bebokach z Katowic rozmawialiśmy z Grzegorzem Chudym, który gościł w naszym mobilnym studiu - KatoBusie.
Więcej informacji na temat tego, jak można wesprzeć katowickie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w staraniach o beboka, można uzyskać droga mailową pisząc pod adres: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.
Muzeum Historii Komputerów i Informatyki mieści się w budynku Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wejście do budynków znajduje się od ulicy Sienkiewicza. Przez 11 lat działalności udało się zgromadzić już blisko 4000 różnych komputerów z całego świata. Warto podkreślić, że pracują tutaj sami wolontariusze z ogromną wiedzą i pasją. Więcej informacji w naszym artykule, TUTAJ.