Otwarcie wodnego placu zabaw w Parku Śląskim w Chorzowie. Takiej atrakcji tu wcześniej nie było! [ZDJĘCIA]
W Parku Śląskim w Chorzowie, w sąsiedztwie integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej, powstał wodny plac zabaw. Tryskające fontanny, gejzery i wiadra z wodą z pewnością ucieszą dzieci. Z nowej przestrzeni w Parku Śląskim można korzystać za darmo.
Wodny plac zabaw w Parku Śląskim
W Parku Śląskim otwarto wodny plac zabaw. Nowa inwestycja w chorzowskim Parku Śląskim ucieszy szczególnie dzieciaki. Mogą się tu wybawić i ochłodzić w gorące dni. Wejście na wodny plac zabaw jest darmowe.
Park wodny jest czynny od wtorku do niedzieli od godz. 10:00 do 19:00 za wyjątkiem dni z niesprzyjającą pogodą.
W niecce przygotowano sporo atrakcji m.in. tryskające fontanny, gejzery. Całość ozdobiono w bajkowym klimacie. Co ważne, teren został ogrodzony i objęty monitoringiem. Do dyspozycji są toalety także dla osób niepełnosprawnych oraz przebieralnie. W strefie relaksu zainstalowano nowe, wygodne meble ogrodowe, stąd dzieciaków mogą doglądać dorośli.
Jak trafić do wodnego placu zabaw? Mieści się on w sąsiedztwie integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej w Parku Śląskim w Chorzowie. Łatwo tutaj trafić. Na skrzyżowaniu al. Harcerskiej i promenady gen. J. Ziętka kierujemy się w lewo, mijamy altany do grillowania oraz integracyjny plac zabaw, tuż za nim powstała wodna bawialnia.
Inwestycja powstała w ramach unijnego programu JESSICA. Zrealizowała ją
w formule projektuj i buduj spółka GIJO KAPSA. Umowa opiewała na 1 450 000 zł.
Wybudowany za kwotę 1,5 mln zł wodny plac zabaw to kolejna inwestycja w Parku Śląskim realizowana przy wsparciu flagowego programu JESSICA. Jest to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Czas jest idealny, mamy bowiem środek wakacji. Jedyne życzenie, to pogoda. Oby letnia aura utrzymała się jak najdłużej. To nie koniec planowanych atrakcji w Parku Śląskim. Jeszcze w tym roku w Zielonych Płucach Śląska uruchomione zostanie miasteczko ruchu drogowego. mówi marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski