Otwarte Mistrzostwa Śląska w Pływaniu Masters w Katowicach. Najstarsza pływaczka miała ponad 90 lat [Zdjęcia]
Na Basenie Brynów sportowe emocje sięgnęły zenitu! W weekend odbyły się tutaj Otwarte Mistrzostwa Śląska w Pływaniu Masters. W wodzie zmierzyli się zawodnicy w różnym wieku, a najstarsza pływaczka ma prawie 91 lat.
Otwarte Mistrzostwa Śląska w Pływaniu Masters
Basen Brynów po raz kolejny pękał w szwach od nadmiaru sportowych emocji. W katowickim obiekcie 220 zawodników powalczyło o Puchar Polski Masters w pływaniu. Wśród pływaków i pływaczek była prawie 91-letnia Urszula Walkowicz.
Zawody odbywające się po raz drugi na Basenie Brynów cieszą się niesłabnącą popularnością. Przyciągają uczestników z Polski, ale też Czech, Słowacji i Ukrainy. Prezentowany poziom jest zawsze bardzo wysoki. powiedział dyrektor Katowickich Basenów, Tomasz Szpyrka
Uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Zawody były podzielone na dwa bloki. Pierwszy odbył się w sobotę 13 maja, a drugi w niedzielę 14 maja. Wśród sobotnich zmagań odbywała się konkurencja na 200 metrów stylem klasycznym pod patronatem Andrzeja Spławińskiego, pięciokrotnego rekordzisty Polski w latach 1971-1976 na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym.
Mieszkańcy Katowic i okolic mogli przyjść na Basen Brynów, by kibicować zawodnikom w ich zmaganiach.
Najstarsza pływaczka za kilka dni skończy 91 lat
Wśród zawodników można było podziwiać panią Urszulę Walkowicz. Seniorka już wkrótce skończy 91 lat. Nadal udowadnia, że wiek to tylko liczba i ma zamiar dać wycisk swoim rywalom. Przerwała pływanie w wieku 25 lat i wróciła do pasji pół wieku później. Na swoim koncie ma wiele medali. Zaczęła od Mistrzostw Polski, gdzie zdobyła złoto aż pięć razy. W wieku 80 lat została wicemistrzynią Świata na 800 metrów stylem dowolnym.
Jestem raczej długodystansowcem i najbardziej lubię pływać kraulem. Wróciłam do „gry” mając 75 lat i czuję, że wtedy zaczęłam rozkwitać. Pływanie od zawsze było głęboko w moim sercu. Nigdy nie jest za późno, żeby uprawiać sport i robić to, co się kocha. Polecam każdemu. powiedziała zawodniczka klubu Wodnik, Urszula Walkowicz
Baseny każdego dnia przyciągają tłumy mieszkańców Katowic
Katowickie baseny są obowiązkowym miejscem na mapie odwiedzin wśród mieszkańców. Można skorzystać z basenów rekreacyjnych i sportowych, zjeżdżalni, saun, beczek schładzających czy „pryszniców wrażeń”. Co więcej, na halach sportowych można zagrać w badmintona, koszykówkę, piłkę nożną czy siatkówkę.
Różnorodna oferta sprawia, że katowickie baseny są atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu - nie tylko wśród mieszkańców Katowic. Łącznie od otwarcia obiekty odwiedzono ponad 1 400 000 razy. Najczęściej korzystano z Basenu Brynów — odnotowano ponad 680 tys. wejść, później z Basenu Burowiec - prawie 580 tys. razy. Z kolei, nowo otwarty Basen Zadole zanotował ponad 147 tys. odwiedzin.