Panorama Katowic z wieży widokowej Muzeum Śląskiego ZDJĘCIA+WIDEO
Zobaczcie panoramę Katowic z wysokości 40 metrów! Już można wjechać na wieżę szybu „Warszawa II”, która została zaadaptowana na wieżę widokową. Stąd można podziwiać Strefę Kultury oraz panoramę miasta. Obecnie wieża ta jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Muzeum Śląskiego. W majówkę przeżyła prawdziwe oblężenie mieszkańców i turystów. Były na niej tłumy.
Wieża widokowa Muzeum Śląskiego
Zobaczcie panoramę Katowic z wieży widokowej Muzeum Śląskiego. Z perspektywy 40 metrów nad ziemią miasto wygląda inaczej. Z tarasu widokowego wieży zobaczymy m.in. Strefę Kultury, Spodek, biurowce .KTW, Superjednostkę, Osiedle Walentego Roździeńskiego "Gwiazdy", a nawet koronę Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Przekonajcie się sami! Już można korzystać z wieży. Wjazd jest uzależniony od warunków pogodowych. Bilety na wieżę są dostępne w kasie Muzeum Śląskiego.
Wieża widokowa jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-20:00 (ostatni wjazd o godzinie 19:50). W każdy wtorek wstęp jest bezpłatny. Bilety uprawniają do jednorazowego wjazdu na wieżę.
Cennik wieży widokowej Muzeum Śląskiego:
- bilet normalny - 5 zł
- bilet ulgowy - 3 zł
Drugie życie wieży szybu "Warszawa II"
W trakcie budowy nowej siedziby Muzeum Śląskiego swoje drugie życie dostała wieża szybu „Warszawa II”, która została zaadaptowana na wieżę widokową. Po wzmocnieniu fundamentów, dobudowaniu windy panoramicznej, zabezpieczeniu podestów i balustrad, wykonaniu oświetlenia oraz stworzeniu zadaszenia, wieża zyskała swój dawny blask.
Wieża szybu „Warszawa II” jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem Muzeum Śląskiego, jak również najwyższym punktem na jego mapie. W okresie letnim z wysokości 40 metrów można podziwiać Strefę Kultury oraz panoramę Katowic.
Planując wizytę w Muzeum i chcąc skorzystać z wieży widokowej, warto upewnić się, że jest ona czynna, dzwoniąc do informacji pod nr 32 213 08 70. Na wieży może przebywać maksymalnie 10 osób. W zależności od natężenia ruchu zwiedzających, czas przebywania na platformie widokowej regulują pracownicy Muzeum w zakresie od 5 do 15 minut.