Pęka w szwach! Zajęcia dla dzieci w nowej stanicy wodnej 10. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej w Katowicach [Zdjęcia]
Została otwarta 11 czerwca 2022 roku i od tego czasu, w każdy weekend nie brakuje w niej tłumów. Zobaczcie, jak wyglądały kolejne zajęcia dla dzieci w nowej stanicy wodnej 10. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej w Katowicach.
Zajęcia dla dzieci w nowej stanicy wodnej 10. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej w Katowicach
11 czerwca 2022 roku w Katowicach-Szopienicach została oficjalnie otwarta nowa stanica wodna 10. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. gen. Mariusza Zaruskiego. Wydarzenie bardzo ucieszyło harcerzy, przed którymi - dzięki stanicy - otworzyły się zupełnie nowe możliwości. Uroczystość otwarcia nowego obiektu wpisała się w obchody 90-lecia powstania 10. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej oraz 65-lecia jej ciągłej pracy.
Dziękuję wam za to, że chociaż czasem mamy różne zdania, to jednak zawsze gramy do jednej bramki. To wszystko robimy właśnie dla naszej „Dziesiątki”.
zwracał się do harcerzy drużynowy 10. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej, phm. Filip Bałazy
Od tamtego czasu stanica praktycznie pęka w szwach, szczególnie w weekendy, kiedy organizowane są zajęcia dla najmłodszych. Tak było w ostatni wrześniowy weekend, kiedy podczas sobotniej zbiórki zuchy po raz kolejny odwiedziła Beti, czyli przyrodniczka, która od kilku zbiórek wraz z wilczkami poznaje przyrodę!
Na zajęciach zuchy dowiedziały się, jakie odpady, do jakich koszów wrzucać oraz jakie śmieci rozkładają się dłużej, a które krócej. Zuchy po pożegnaniu przyrodniczki poznały również całą symbolikę znaczka Zucha, znaczek ten zdobywają najdzielniejsi, dlatego poznają oni drogę, którą każdy Zuch powinien przejść, aby złożyć obietnicę zuchową!
czytamy w mediach społecznościowych stanicy
To nie wszystko. Harcerze Starsi poznali tajniki debat oksfordzkich. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak odróżnić debatę, dyskusję i kłótnię, jakie są podstawowe zasady obowiązujące w debatach i jak budować argumenty. Później nastąpił czas na zweryfikowanie zdobytej wiedzy podczas prawdziwych debat. W rolę jury wcieliła się kadra, a Harcerze Starsi, jako propozycja i opozycja, próbowali udowodnić rację swojej tezy.