Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na pożegnanie z katowickim Spodkiem [Zdjęcia kibiców]

Mateusz Terech
16.01.2023Sportowe

Na poniedziałek, 16 stycznia, zaplanowano ostatnie spotkanie polskich szczypiornistów w katowickim Spodku w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023. Biało-Czerwoni na pożegnanie z Katowicami grają z Arabią Saudyjską.

polscy kibice spodek katowice

Polska - Arabia Saudyjska w Spodku

Około 10 tysięcy kibiców zasiadło na trybunach katowickiego Spodka w czasie ostatniego meczu polskiej reprezentacji w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, który polscy szczypiorniści mieli rozegrać w naszym mieście. Przed spotkaniem z Arabią Saudyjską kibice polskich szczypiornistów odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego a capella.

Od początku stało się  jasne, że dwie porażki we wcześniejszych meczach nie ostudziły entuzjazmu polskich kibiców. Niestety w pierwszym kwadransie spotkania nie szczególnie przynosiło to efekty na boisku. Po piętnastu minutach gry to Arabia Saudyjska prowadziła, a polscy szczypiorniści musieli gonić wynik. Przewaga rywali nie była wprawdzie imponująca, ale podopieczni Patryka Rombla nie mogli zaliczyć tej części meczu do najbardziej udanych. Nie pomagał im także częsty brak jednego z zawodników w polu gry - Polacy kilkukrotnie byli odsyłani na dwuminutowe kary przez arbitrów.

Na wyrównanie trzeba było czekać do 25 minuty, kiedy po celnym rzucie karnym Arkadiusza Moryto było 11-11. Chwilę później Polacy okazali się skuteczni także w defensywie, a po kolejnym karnym, w którym ponownie nie zawiódł Moryto, przewagę mieli już nasi szczypiorniści.

Po wykluczeniu Bisa, ostatnie sekundy pierwszej połowy meczu Polacy zagrali w osłabieniu. Udało się im jednak zachować przewagę i na przerwę szczypiorniści schodzili przy wyniku 13-12 dla Polski.

W drugą połowę Polacy weszli zdecydowanie lepiej. Zwiększyli swoją przewagę i była ona już kilkupunktowa. Po trzecim kwadransie gry, przewaga naszych szczypiornistów zaczęła jednak nieco topnieć.

Kilka nieudanych akcji ofensywnych i zdecydowane odpowiedzi szczypiornistów z Arabii Saudyjskiej pozwoliły naszym rywalom odrobić sporą część strat. Na kilka minut do końca emocje były więc coraz większe.

Kilkadziesiąt ostatnich sekund meczu kibice dopingowali biało-czerwonych na stojąco. Na pożegnanie z Katowicami polska reprezentacja zwyciężyła z Arabią Saudyjską 27-24.

Mecze mistrzostw świata w Katowicach

Mecz Polski z Arabią Saudyjską to ostatni mecz Biało-Czerwonych w Spodku. To jednak nie koniec turnieju rozgrywek Mistrzostw Świata w Spodku. W czwartek w mieście pojawią się kolejni kibice zagranicznych drużyn, a wśród nich ogromna grupa kibiców z Norwegii. Faza grupowa zakończy się w naszym mieście 17 stycznia, a od 19 stycznia będą rozgrywane mecze fazy głównej. Do końca turnieju, w fazie głównej, w Spodku odbędzie się jeszcze 12 meczów. Ostatni gwizdek mistrzostw w Katowicach usłyszymy 23 stycznia.

Polacy przegrywają ze Słowenią w Spodku. Kibicowaliście? Znajdźcie się na zdjęciach

Tłumy na meczu Polska - Francja w Spodku. W Katowicach wystartowały Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej [Zdjęcia kibiców i zawodników]

Czas zacząć Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023 w Katowicach!