Śląski Festiwal Nauki Katowice 2023. Można już pobierać darmowe wejściówki
Przed nami siódma edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice. Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Można się już zarejestrować, by pobrać bezpłatną wejściówkę.
Śląski Festiwal Nauki Katowice 2023. Są już bezpłatne wejściówki
Śląski Festiwal Nauki Katowice 2023 odbędzie się w dniach 9-11 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji - wykłady, pokazy, spotkania z ekspertami, panele dyskusyjne. W tym roku ŚFN zainauguruje wielkie obchody roku Europejskiego Miasta Nauki, którym będą Katowice. Z tej okazji otwarcie festiwalu odbędzie się w Spodku, w którym obejrzymy muzyczne widowisko Katopolis.
Chociaż Śląski Festiwal Nauki odbędzie się dopiero w grudniu, zainteresowanie nim jest zawsze naprawdę duże. Można już pobrać bezpłatną wejściówkę i zaplanować swoją wizytę na festiwalu. Indywidualna wejściówka obowiązuje na wydarzenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 9-11 grudnia (wejście na teren festiwalu). Umożliwia swobodne poruszanie się w przestrzeni festiwalowej oraz uczestnictwo w aktywnościach nieobjętych dodatkową rejestracją.
Dzięki rejestracji na ŚFN i pobraniu wejściówki będzie można otrzymywać informacje praktyczne oraz o programie festiwalu. Zarejestrowane osoby dostaną wcześniejsze powiadomienie o uruchomieniu rejestracji na wydarzenia specjalne, które z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc będą wymagały dodatkowej rejestracji. Zainteresowany otrzyma także informację o możliwości pobrania biletów uprawniających do bezpłatnego przyjazdu na ŚFN komunikacją GZM.
Indywidualna bezpłatna wejściówka nie dotyczy wejścia na Katopolis, czyli widowisko otwarcia obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 - wydarzenie będzie oddzielnie biletowane. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rozwój edukacji. O sprzedaży biletów organizatorzy poinformują wkrótce.
Aby pobrać wejściówkę na 7. ŚFN, należy zarejestrować się przez ten formularz.
Po ogłoszeniu programu 7. ŚFN uruchomione zostaną kolejne rejestracje:
- Rejestracja na wybrane aktywności - niektóre wykłady, warsztaty oraz wydarzenia specjalne wymagają wprowadzenia limitu z uwagi na ograniczone miejsce, dlatego będzie na nie prowadzona oddzielna rejestracja. Konieczne będzie wówczas osobne zarejestrowanie się na udział w ŚFN (wejście na teren festiwalu z wykorzystaniem wejściówki), a następnie rejestracja na udział w aktywnościach (tych, które tego wymagają).
- Zapisy dla szkół - grupowe bezpłatne wejściówki na wydarzenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym na poniedziałek 11 grudnia (wejście na teren festiwalu dla grup zorganizowanych). Tego dnia odbędzie się program przeznaczony dla szkół. Rejestracja grup zorganizowanych jest konieczna, ponieważ organizatorzy chcą zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom.
7. Śląski Festiwal Nauki Katowice przygotowuje ponad 2000 naukowców i popularyzatorów nauki, a w programie znajdzie się blisko 1000 aktywności naukowych. To spotkania autorskie, debaty, wykłady i koncerty na kilkunastu scenach:
- Scena Główna,
- Scena „Nauka. To lubię” (we współpracy z dr. Tomaszem Rożkiem),
- Scena Przynależności,
- Scena Młodych,
- Scena Rodzinna,
- Scena Pulsar (we współpracy z tygodnikiem “Polityka”),
- Scena 357 (we współpracy z Radiem 357),
- Scena „Czytamy naturę” (we współpracy z dr. Łukaszem Lamżą),
- Scena Motorsportu (we współpracy z Mikołajem Sokołem),
- Scena chorób poprzemysłowych im. Jolanty Wadowskiej-Król,
- 6 scen na Rynku Idei Miasta Nauki (scena Dziedzictwa przemysłowego i kulturowego, scena Kreacji i Krytyki, scena Klimatu i środowiska, scena Zdrowia i jakości życia, scena Przemysłów przyszłości, scena Innowacji społecznych),
- Drzewo opowieści (we współpracy z Festiwalem Słowa im. Jerzego Pilcha „Granatowe Góry”),
- Scena Silesian Hall of Fame.
A tak było podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki: