Hokejowy GKS Katowice w Derbach Śląska. Katowicka GieKSa wygrywa z GKS-em Tychy po rzutach karnych

Mateusz Terech
11.09.2023Sportowe

Udaną inaugurację Tauron Hokej Ligi zaliczyli hokeiści GKS-u Katowice. W meczu drugiej kolejki (w pierwszej GieKSa pauzowała) katowiczanie pokonali 3-2 GKS Tychy. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były rzuty karne. Na trybunach satelity zasiadł komplet kibiców.

Hokeista GKS Katowice

GKS Katowice wygrywa w Derbach Śląska

GKS Katowice od zwycięstwa rozpoczyna rywalizację w tegorocznej Tauron Hokej Lidze. Katowiczanie na własnym lodowisku pokonali GKS Tychy 3-2. To nie przyszło im jednak z łatwością, bo ostateczny wynik poznaliśmy dopiero po rzutach karnych.

Pierwsza tercja meczu zakończyła się z jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Po przerwie do wyrównania doprowadzili hokeiści z Tychów, jednak wykorzystując grę w przewadze katowicka GieKSa ponownie wysunęła się na jednobramkowe prowadzenie jeszcze przed końcem drugiej tercji.

Trzecia tercja przyniosła kolejną bramkę dla gości, jednak trzeba było na nią czekać aż do ostatnich chwil przed końcową syreną. Bramka dla GKS-u Tychy padła na 17 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

W ten sposób w meczu było 2-2. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w rzutach karnych jako jedyny trafił Ben Sokay dając dwukrotnym Mistrzom Polski wygraną w tym spotkaniu.

Bramki dla katowickiej GieKSy zdobywali:

• Olsson (12. minuta),
  • Koponen (39. minuta),
  • Sokay (karny).

Na trybunach Satelity zasiadł komplet kibiców.

Teraz przed katowicką GieKSą kolejne trudne spotkania. Hokeistów z Katowic czeka wyjazdowy mecz z Re-Plast Unią Oświęcim, domowe spotkanie z Comarch Cracovią i wyjazd do Jastrzębia Zdroju, gdzie katowiczanie zmierzą się z JKH GKS Jastrzębie.

Kamil, 14-letni hokeista z Katowic, walczy z rakiem. Pomóżmy mu!
w Katowicach

Imponująca seria hokeistów GKS Katowice. Nie przegrali meczu od początku sezonu!

GKS Katowice-Górnik Zabrze. Przed nami Śląski Klasyk na Bukowej

Urodził się w Bytomiu, przez lata grał na Śląsku. Michał Probierz nowym trenerem reprezentacji Polski

"Twierdza" przy Bukowej zdobyta. GKS Katowice przegrywa z Zagłębiem Sosnowiec 0-1

Belgijski Anderlecht za mocny dla kobiecej GieKSy. Piłkarki GKS-u Katowice w eliminacjach Ligi Mistrzyń

Hokejowy GKS Katowice u progu nowego sezonu. Klub zaprezentował nowe stroje domowe [Zdjęcia]