Softballistki BKS Rawa Katowice zostały wicemistrzyniami Polski [Zdjęcia]

Kacper Jurkiewicz
30.09.2024Sportowe

Wielki sukces softballistek Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice. W weekend wyjechały do Kutna, by walczyć w Mistrzostwach Polski w Softballu U-13. Po intensywnych zmaganiach odniosły sukces - zdobyły wicemistrzostwo Polski.

zawodniczki BKS Rawa Katowice

Softballistki z Katowic zostały wicemistrzyniami Polski

Za nami Mistrzostwa Polski w Softballu U-13. Katowice reprezentowały młode i zdolne zawodniczki z Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice. Rywalizacja odbyła się w Kutnie. Poziom drużyn był bardzo wyrównany. O wejściu do finału decydowały małe punkty. Po dwóch dniach intensywnych zmagań zawodniczki Rawy Katowice wywalczyły tytuł wicemistrza Polski w Softballu U-13.

W ciągu dwóch dni zawodniczki Rawy Katowice dzielnie walczyły przeciwko drużynom z Krośniewic, Kutna i Warszawy.

W pierwszym meczu drużyna z Katowic pokonała zawodniczki Centaurów Warszawa 9:8, w drugim uległa drużynie z Krośniewic 0:2. W trzecim spotkaniu zawodniczki z Katowic pokonały drużynę Lions Kutno 8:6. W finale softballistki uległy drużynie Centaurów Warszawa 1:6. Tym samym zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki SKS Krośniewice.

To był wspaniały turniej, pełen emocji, sportowej rywalizacji i niezapomnianych chwil. Jego organizacja była na najwyższym poziomie.

Każdy mecz był wymagający, ale nasze zawodniczki pokazały ogromny hart ducha i zaangażowanie, dając z siebie wszystko w każdym starciu. Mimo zmęczenia, grały z pasją i nie poddawały się ani na chwilę. Choć wracamy do domu z tytułem wicemistrza, dla mnie wszystkie zawodniczki są prawdziwymi mistrzyniami. Już teraz czekamy na kolejne wyzwania i kolejne turnieje. powiedziała trenerka sekcji softball, Kamila Urbańczyk

Nagrody indywidualne otrzymały:

• MVP: Lena Kostkiewicz.
  • Najlepsza miotaczka: Roksana Jakubiec.
  • Najlepsza pałkarka: Joanna Warchoł.

Dziękuję zawodniczkom, trenerom i rodzicom za zaangażowanie, serce do tego sportu, wsparcie i determinację. Zapraszamy dzieci i młodzież, dziewczyny i chłopaków, na treningi baseballu i softballu do Rawy Katowice. Dziękujemy naszym sponsorom: Miastu Katowice, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego, MOSIR Katowice oraz superauto.pl Na koniec życzenia szybkiego powrotu do zdrowia kieruję do naszej zawodniczki Leny, która uległa kontuzji podczas mistrzostw. Lenka dajesz z siebie 100% - za co wszyscy Cię podziwiamy.powiedziała prezes BKS Rawa Katowice, Agnieszka Jarek-Małmyszko

5 zdjęć

Softballistki BKS Rawa Katowice wicemistrzyniami Polski

5 zdjęć

Za nami pierwsza kolejka Polskiej Ligii Speedsoft 2024 w Katowicach. Zawody odbyły się w OS "Kolejarz" [Zdjęcia]