UKS Kanu Katowice ma już 10 lat! Byliśmy na rodzinnym pikniku [Zdjęcia]

Kamil Zatoński
23.06.2024Sportowe

W niedzielę, 23 czerwca, odbył się rodzinny piknik z okazji 10. rocznicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Kanu Katowice. Klubu, który odnosi spektakularne sukcesy na arenie ogólnopolskiej w kajak-polo.

UKS Kanu Katowice

10 lat UKS Kanu Katowice!

Było słonecznie i w rodzinnej atmosferze. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia, które zostało zorganizowane na 10-lecie UKS Kanu Katowice. Rodzinny piknik przy ul. Piastów 17 (staw Maroko w Katowicach) rozpoczął się w niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 10:30.

Wcześniej pisaliśmy:

Rodzinny piknik przy ul. Piastów 17 (staw Maroko w Katowicach) rozpocznie się niedzielę, 23 czerwca, o 10:30 i potrwa około czterech godzin.

W programie przewidziano szereg atrakcji:

• emocjonujące wyścigi smoczych łodzi (to sport wioślarski, w którym drużyna składa się z 11 zawodników. Każdy z nich wiosłuje, próbując jak najszybciej przepłynąć dystans 150 metrów. W zawodach smoczych łodzi ważne jest synchroniczne wiosłowanie oraz doskonała koordynacja między zawodnikami),
  • malowanie twarzy,
  • wspólne pływanie czółnami i kajakami,
  • ognisko z muzyką,
  • przeciąganie liny i wyścigi w workach.

Poniżej możecie zobaczyć materiał, który przygotowaliśmy o drużynie UKS Kanu Katowice.

Zasady kajak-polo

Kajak-polo to zespołowa gra, w której uczestniczą dwie pięcioosobowe drużyny (plus po 3 rezerwowych). Zawodnicy poruszają się na krótkich i zwrotnych kajakach, starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Piłkę można rzucać rękami lub specjalnym przeznaczonym do tego celu wiosłem. Co ciekawe, w kajak polo nie ma stałego bramkarza, jego funkcję pełni gracz znajdujący się najbliżej bramki.

Mecz kajak-polo trwa 20 minut (2 połowy po 10 minut i 3-minutowa przerwa). Bramka jest zaliczana wtedy, gdy cała piłka przekroczy przednią powierzchnię ramy bramkowej. Wymiary bramki to 1 metr na 1,5 metra.