Dni wolne od pracy w 2025 roku. Jak wydłużyć sobie weekendy?
Nieubłaganie zbliża się rok 2025. Warto już teraz przyjrzeć się temu, jak rozkładają się różne święta i dni wolne od pracy, by móc optymalnie rozplanować urlop i wykorzystać jak najwięcej okazji, by móc gdzieś wyjechać lub wypocząć. Zaglądamy więc do kalendarza!
Jak wykorzystać dni urlopu w roku 2025?
Styczeń 2025
Rok 2025 większość z nas rozpocznie od dnia wolnego od pracy – Nowy Rok przypada w środę. I tu już pojawia się pierwsza okazja, by trochę pokombinować. Kilka dni później przypada bowiem Święto Trzech Króli. Gdyby więc wziąć urlop na 2 i 3 dzień grudnia, to można zacząć 2025 od 6 dni wolnego.
Nawet jeśli nie zamierzamy marnować dwóch dni urlopu już w pierwszym tygodniu nowego roku, to po 2 dniach pracy czeka nas długi weekend.
Kwiecień 2025
Od stycznia do kwietnia mija sporo czasu, ale właśnie dopiero w czwartym miesiącu 2025 roku możemy liczyć na dodatkowy wolny dzień – Poniedziałek Wielkanocny przypadnie 21 kwietnia.
Maj 2025
Po Wielkanocy będziemy musieli zaczekać już tylko kilka dni na majówkę. W 2025 roku majówka będzie dla wielu trwała od czwartku do niedzieli – czwartek, 1 maja, to Święto Pracy, więc wystarczy wziąć wolny piątek, by odpoczywać od pracy przez 4 dni. Święto Konstytucji 3 Maja przypadnie w sobotę, więc za ten dzień będzie można odebrać dzień wolny.
Czerwiec 2025
W szóstym miesiącu 2025 roku wolne od pracy będziemy mieli w czwartek, 19 czerwca. Uroczystość Bożego Ciała jak zwykle da nam możliwość wydłużenia weekendu o 2 dodatkowe dni, jeśli uda nam się załatwić wolne na piątek po tym święcie. Warto więc zaznaczyć w planie urlopowym 20 czerwca.
Sierpień 2025
Długi weekend przytrafi nam się w połowie sierpnia. Święto Wojska Polskiego i katolicka Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada w piątek, 15 sierpnia. Wielu z nas do pracy nie pójdzie przez 3 dni.
Listopad 2025
Niezbyt hojny pod względem dni wolnych od pracy będzie początek listopada przyszłego roku. Uroczystość Wszystkich Świętych przypadnie w sobotę, więc nie będzie dodatkowego dnia wolnego w tygodniu. Warto jednak pamiętać, że jeśli dzień ustawowo wolny od pracy przypada w sobotę, to wolne można odebrać w inny dzień.
Dłuższy wypoczynek można zaplanować w okolicach Święta Niepodległości. 11 listopada wypadnie w roku 2025 we wtorek, więc wystarczy wziąć urlop na 10 listopada, by mieć 4-dniowy weekend.
Grudzień 2025
Przyszłoroczne Boże Narodzenie będziemy świętować tuż przed weekendem. Wigilia wypadnie w środę, więc czwartek i piątek (25-26 grudnia) będą dla większości z nas dniami wolnymi od pracy.
Oczywiście na wyżej wymienione dni wolne nie wszyscy mogą liczyć. Odpoczywając od swojej zawodowej pracy warto pomyśleć o wszystkich, dla których świąteczne dni wcale nie są wolne.
Dni wolne w 2025 roku
- 1 stycznia (środa) - Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki;
- 6 stycznia (poniedziałek) - Trzech Króli (Objawienie Pańskie);
- 20 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc;
- 21 kwietnia (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny;
- 1 maja (czwartek) - Święto Pracy;
- 3 maja (sobota) - Święto Konstytucji 3 Maja;
- 8 czerwca (niedziela) - Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki);
- 19 czerwca (czwartek) - Boże Ciało;
- 15 sierpnia (piątek) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny;
- 1 listopada (sobota) - Wszystkich Świętych;
- 11 listopada (wtorek) - Święto Niepodległości;
- 25 grudnia (czwartek) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień);
- 26 grudnia (piątek) - Boże Narodzenie (drugi dzień).
Zobacz także
Weekend w Katowicach 29 listopada - 1 grudnia. Sprawdźcie, co będzie się działo w mieście!
Ferie zimowe 2024/2025. Kiedy ferie będą mieć uczniowie ze Śląska?
4 Design Days 2025 w Katowicach. Święto architektury i designu w nowej odsłonie
Wystartowała sprzedaż biletów na EuroBasket 2025 w Katowicach