Godzina dla Ziemi. Zgaśnie Stadion Śląski
Godzina dla Ziemi to czas, w którym symbolicznie dajemy znać, że dbamy o środowisko. W sobotę, 26 marca, w wielu miastach na całym świecie na godzinę zgasną światła. Do akcji przyłącza się Stadion Śląski.
Godzina dla Ziemi na Stadionie Śląskim
W sobotę, 26 marca, odbędzie się akcja Godzina dla Ziemi. To czas, w którym w wielu miastach w Polsce oraz na świecie na godzinę zostaje zgaszone światło. To symboliczny wyraz troski o naszą planetę, różnorodność biologiczną lądów, mórz i oceanów. Tegoroczna edycja akcji odbędzie się pod hasłem „Razem dla Planety”. Godzina dla Ziemi ma być w tym roku także wyrazem solidarności z Ukrainą, a zgaszone na godzinę światła wołaniem o pokój, troskę o ludzi i całą planetę.
Stadion Śląski w tym roku po raz kolejny przyłącza się do tej inicjatywy. Jej organizatorem jest Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF). „Godzina dla Ziemi” prowadzona jest od 2007 roku i jest już 15. edycją organizowaną w Polsce, a 16. edycją na świecie. Światła zgasną o godz. 20:30.
Stadion Śląski dba o środowisko
W swojej sportowo-biznesowej działalności na Stadionie Śląskim nie zapomina się o aspektach środowiskowych. Obiekt znajduje się w szczególnym miejscu - jednym z największych miejskich parków w Europie. Na Stadionie wdrożono kilka prośrodowiskowych inicjatyw, które powstały w trosce o otoczenie m.in. gromadzenie deszczówki w zbiorniku retencyjnym, która wykorzystywana jest m.in. do podlewania murawy, utworzenie farmy fotowoltaicznej, która zaspokaja bieżące potrzeby energetyczne obiektu, powstanie stacji ładowania samochodów elektrycznych, utworzonych przy współpracy z firmą Tauron, zapewnienie bezpłatnej komunikacji publicznej w drodze na wydarzenia organizowane na Śląskim czy udostępnienie miejsc parkingowych dla rowerów. Obecnie na Stadionie Śląskim trwają prace związane z eliminacją plastiku w punktach gastronomicznych i zastąpieniem ich opakowaniami wielokrotnego użytku.
Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Musimy dbać o naszą planetę jak i o własne zdrowie. Mam nadzieję, że akcja skłoni wszystkich do refleksji i obudzi w ludziach szacunek do zasobów naturalnych Ziemi. Rozumiejąc wagę problemu, w naszej działalności wciąż staramy się wdrażać kolejne proekologiczne rozwiązania, a ochrona środowiska jest jednym z celów zrównoważonego rozwoju naszej spółki. Udział instytucji i obiektów publicznych w tego typu akcje jest bardzo istotny w uświadamianiu społeczeństwa o problemach środowiska naturalnego, więc chętnie dołączamy się do inicjatywy razem z Pałacem Prezydenckim, kancelarią Sejmu i Senatu czy Zamkiem Królewskim w Warszawie. Chcemy być częścią tego projektu i przypominać ludziom, że o środowisko należy dbać nieustannie. mówi prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera
Zobacz także
Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w Diamentowej Lidze! Stadion Śląski zorganizuje go jako pierwszy w historii polski obiekt
To już dziś. Mecz Polska-Szwecja na Stadionie Śląskim. Zmiany w organizacji ruchu
Zmiany w Parku Śląskim. Ogród Bylinowy przejdzie metamorfozę. Będzie tu piękniej!
Park Śląski szuka nowego dzierżawcy Kamiennego Kasztelu. To jeden z najstarszych obiektów w parku