Katowickie Wodociągi zachęcają do przejścia na e-fakturę
Ekologia, szybkość, dostępność. Papierowe faktury i dokumenty powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce zastępują e-faktury, które dostajemy regularnie na skrzynkę mailową. Katowickie Wodociągi zachęcają do korzystania z tej wygodnej formy rozliczania.
E-faktura to wygodne i ekologiczne rozwiązanie
Do wyprodukowania kilograma papieru trzeba zużyć blisko 250 litrów wody. Oznacza to, że na kartkę formatu A4 przypada co najmniej litr wody. Wydawać by się mogło, że dzięki tysiącom jezior słodkowodnych, rzek i zbiorników, europejskie zasoby wodne są nieograniczone. Jednak wzrost liczby ludności na świecie, susze czy zanieczyszczenie środowiska napędzają problem.
Organizacja Narodów Zjednoczonych prognozuje, że w ciągu najbliższej dekady dostępność bezpiecznej wody pitnej może spaść nawet o 40%. Już teraz z brakami mierzy się ponad 2 mld ludzi na świecie, w tym 100 mln mieszkańców Europy. Katowickie Wodociągi są świadome globalnego zagrożenia i szukają rozwiązań na wykorzystywanie wody zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.
Ale ekologia to tylko jedna z licznych zalet faktur otrzymywanych drogą mailową. Ważne jest to, że e-fakturę otrzymamy ekspresowo będąc na wakacjach w różnych zakątkach ziemi i możemy zawsze do niej wracać. Nie ryzykujemy zniszczenia i zgubienia w transporcie.
Jest kilka prostych sposobów, aby dostać elektroniczną fakturę. Wystarczy wejść na stronę internetową Katowickich Wodociągów, zarejestrować się w Internetowym Biurze Obsługi Klienta (i-BOK) i aktywować usługę w zakładce „e-faktura”. Można też dostarczyć wypełniony wniosek o e-fakturę skanem, pocztą lub osobiście. Wnioski są dostępne do ściągnięcia na stronie spółki. Jeżeli klient wybrał aktywację usługi przez przesłanie skanu formularza, powinien to zrobić na adres bok@wodociagi.katowice.pl. Wraz z wiadomościami e-mail zawierającymi e-fakturę, klient otrzymuje też powiadomienia o płatnościach jak np. informacje o zbliżającym się terminie płatności, czy braku bieżącej wpłaty. mówi Krystian Skalski z Katowickich Wodociągów
Internetowe Biuro Obsługi Klienta (i-BOK) jest bezpłatnym serwisem, dzięki któremu można m.in. sprawdzić należności, pobrać e-faktury, podać stan licznika, czy złożyć reklamację i poznać stan realizacji sprawy. Spółka oferuje także inne rozwiązania. Ciekawą opcją jest możliwość zapisania się do newslettera - dzięki temu będziemy otrzymywali mailowo np. informacje o przerwach w dostawie wody i aktualności.
Można też aktywować usługę SMS - wystarczy wysłać sms-a z nazwą ulicy i numerem naszego domu na numer 530530563, na który będą wysyłane powiadomienia o przerwach w dostawie wody oraz awariach.
Zobacz także
Katowickie Wodociągi z kolejną odsłoną kampanii "Toaleta to nie śmietnik". Co roku do kanalizacji trafia około 490 ton śmieci
Światowy Dzień Wody w Katowicach. Pracownicy Katowickich Wodociągów spotykają się z uczniami i mieszkańcami
Czy w Katowicach można pić wodę z kranu? Sprawdzamy, w jaki sposób się ją bada [Zdjęcia + wideo]
Przerwa w dostawie wody dla odbiorców Kostuchny. Jakich ulic dotyczy?
Katowicka kranówka lepsza od wody z butelki?
Projekt zmian kanalizacji w Katowicach na nowoczesną dobiega końca. Największy w historii miasta!
Cena wody w Katowicach 2023. Ile zapłacimy po zmianach?
"Duńczycy stanowią dla nas wzór". W Katowicach odbyła się międzynarodowa konferencja dotycząca technologii wodociągowych i kanalizacyjnych [Wideo]
Katowice walczą ze skutkami zmian klimatu. Zmiany w kanalizacji za prawie 100 mln zł
Remont wodociągów w centrum Katowic. Dzięki specjalnemu rękawowi nie będzie rozkopanej drogi