Księżycowa noc w Planetarium Śląskim. Poznaj tajemnice Księżyca i zobacz wystawę gier komputerowych
Już po raz drugi Planetarium - Śląski Park Nauki łączy się z ogólnoświatową akcją NASA Observe The Moon Night! Z tej okazji 14 września od popołudnia zorganizowane zostaną specjalne warsztaty, wystawy, seanse, wykłady oraz obserwacje naszego naturalnego satelity.
Poznaj "Tajemnice Księżyca" z Planetarium Śląskim
Już po raz drugi Planetarium - Śląski Park Nauki łączy się z ogólnoświatową akcją NASA Observe The Moon Night! Z tej okazji 14 września od popołudnia zaprasza wszystkich na specjalne warsztaty, wystawy, seanse, wykłady oraz obserwacje naszego naturalnego satelity.
Start wydarzenia już od 15:00, kiedy to w starym holu Planetarium swoją wystawę gier komputerowych będących symulacją lądowania na Księżycu przedstawi Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.
O 17.00 i 18.00 do Sali Inspiracji zaproszeni zostaną wszyscy adepci astronomii na warsztaty "Ale Faza!", podczas których dowiedzą się między innymi, dlaczego Księżyc jest widoczny z Ziemi tylko z jednej strony oraz jak powstają fazy Księżyca.
O godz. 18.00 i 19:00 w Sali Planetarium odbędzie się wyjątkowy seans pt. "Tajemnice Księżyca". W tym specjalnym pokazie uczestnicy wyruszą razem z astronautami misji Apollo 11, by odkryć sekrety, które skrywa nasz satelita. Poznamy fascynujący krajobraz jego powierzchni, zgłębimy zjawisko faz Księżyca i dowiemy się, dlaczego możemy podziwiać spektakularne zaćmienia Słońca. Nowoczesna aparatura Planetarium pozwoli nam spojrzeć na nieznaną, ciemną stronę Księżyca i nie tylko. Wraz z astrofizykiem Grzegorzem Przybyłą Planetarium Śląskie zaprasza na niezwykłą przygodę na jednym z największych naturalnych satelitów naszego Układu Słonecznego!
Po seansie zebrani przeniosą się na zegar słoneczny. Tam odbędą się ciekawe wykłady, podczas których poznamy ciekawostki nie tylko na temat naszego satelity, ale także i księżyców innych planet Układu Słonecznego. Wykładom towarzyszyć będą także obserwacje prowadzone na tarasie Planetarium oraz w obserwatorium astronomicznym.
Poza seansami wstęp na wydarzenie jest darmowy, na warsztaty "Ale Faza!" oraz obserwacje prowadzone w Obserwatorium obowiązują darmowe wejściówki, które rozdawane będą w dniu wydarzenia.
Zobacz także
Noc spadających gwiazd z Planetarium Śląskim. 12 sierpnia można podziwiać Perseidy
Japoński konwent odbył się w Katowicach. Czekały prelekcje, strefy gier i cosplayerzy [Zdjęcia]
Kąpielisko Fala w Parku Śląskim na finiszu. Do wody wskoczymy w maju 2025 roku [Zdjęcia]
Park Śląski ma Miasteczko Ruchu Drogowego z atrakcjami. To m.in. ścianki wspinaczkowe i pumptruck [Zdjęcia]
Park Śląski i NOSPR w amerykańskim serialu science fiction? Wszystko na to wskazuje! [Zdjęcia]