Trwa nabór aktywności do kolejnej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach
Na kolejną edycję Śląskiego Festiwalu Nauki przyjdzie nam jeszcze poczekać niemal cały rok, ale już wystartował nabór aktywności do szóstej edycji tego wydarzenia. Organizatorzy już czekają na propozycje wszelkich działań popularyzujących naukę - wykładów, warsztatów, pokazów, wystaw, wydarzeń artystycznych oraz aktywności innego rodzaju.
Już w połowie stycznia ruszył nabór aktywności w ramach 6. Edycji Śląskiego Festiwalu Nauki. Jak mówią organizatorzy ŚFN: Festiwal to święto śląskiej nauki i jednego z największych w Europie wydarzeń o charakterze popularnonaukowym. Sukces dotychczasowych edycji festiwalu w znacznej mierze przyczynił się do uzyskania przez Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.
W tym roku nabór aktywności odbywa się za pośrednictwem programu Coffee, a linku do stosownego formularza rejestracyjnego szukajcie u góry głównej strony internetowej lub w odpowiedniej zakładce w menu „Wystawcy”. Nowy system ułatwi zainteresowanym zgłaszanie swoich propozycji, a organizatorom komunikację z wystawcami oraz dalsze prace nad programem festiwalu. Formularz rejestracyjny będzie również dostępny w języku angielskim.
Ubiegłoroczna 5. edycja ŚFN okazała się kolejnym ogromnym sukcesem. Była to edycja z wielu powodów wyjątkowa. Po raz pierwszy festiwal miał swoją część plenerową - zaaranżowane nad Rawą Miasto Nauki odwiedzało nawet kilka tysięcy osób. Po raz pierwszy także tak wiele aktywności było dostępnych - dzięki telewizji festiwalowej - w formule online. Jak informują organizatorzy ŚFN: zdaniem specjalistów z branży eventowej nie ma w Polsce drugiego takiego festiwalu (poza tymi muzycznymi), w trakcie którego aranżowana byłaby tak rozległa przestrzeń i który wymagałby takiej infrastruktury.
Nabór aktywności do kolejnej edycji ŚFN potrwa w tym roku do 28 lutego. Sama impreza będzie miała miejsce w dniach 3-5 grudnia 2022.
Zobacz także
Śląski Festiwal Nauki po raz 6. w Katowicach. Będzie Strefa Węgla i kosmiczny projekt
Nowa wystawa w Muzeum Śląskim. Jedna z największych w regionie
Powrót nauki zdalnej na Uniwersytecie Śląskim
CINiBA ogrodzona płotem! Elewacja do remontu
Rektor UŚ: Chciałbym zobaczyć w Katowicach Tokarczuk i Nussbaum, które rozmawiają o humanistyce. Wywiad portalu WKatowicach.eu
Do otwarcia Planetarium - Śląskiego Parku Nauki coraz bliżej. Co się zmieni?
Katowice zostały Europejską Stolicą Nauki 2024. Co to oznacza dla mieszkańców?