Wsparcie psychologiczne dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ruszył punkt przy ul. Medyków 18
W poniedziałek, 17 października, uruchomiony punkt konsultacyjno-psychologiczny skierowany do wszystkich studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Został zlokalizowany w Katowicach - Ligocie przy ulicy Medyków 18 w budynku Zakładów Teorii Medycyny (budynek D4-2).
Psycholog dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
Uczelnia do skorzystania z pomocy specjalisty zatrudnionego w Punkcie Wsparcia (pokój nr 106) zachęca osoby z niepełnosprawnościami oraz studentów potrzebujących profesjonalnego wsparcia psychologa w radzeniu sobie z problemami.
Dyżury psycholog Patrycji Boreckiej będą odbywać się w poniedziałki i piątki, w godzinach 15:30 - 17:45. Ze względu na ułatwienie dostępu do porad i usprawnienie kontaktu ze specjalistką, by umówić się na spotkanie, należy kontaktować się bezpośrednio z psycholożką pod numerem telefonu 570 524 673 (poniedziałek- piątek od 08:00 do 18:00).
Na pierwsze spotkanie studenci proszeni są o zabranie legitymacji. Jak ustalił nasz dziennikarz, umowa z psychologiem obowiązuje do końca roku kalendarzowego.
Podobne formy wsparcia działają na innych śląskich uczelniach m.in. Uniwersytecie Ekonomicznym czy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Psycholog dla studentów Uniwersytetu Śląskiego
Studenci i doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z nieodpłatnej uczelnianej pomocy psychologicznej. W Centrum Obsługi Studentów zatrudnieni są psychologowie, do których można zgłosić się na konsultację w przypadku doświadczania trudności, z którymi ciężko jest poradzić sobie samodzielnie.
W siedzibie Rektoratu UŚ (ul. Bankowa 12, Katowice) można spotkać się z psychologami/psychoterapeutami. Dla osób studiujących na UŚ w Cieszynie istnieje możliwość konsultacji z psychologiem w budynku głównym.
Na bezpłatne konsultacje w formie stacjonarnej bądź online można umówić się drogą mailową, pisząc na adres: psycholog@us.edu.pl
W szczególnych przypadkach w Centrum Obsługi Studentów można także skorzystać z pomocy lekarza psychiatry. Taka pomoc dostępna jest dla osób, które korzystają ze stałego wsparcia psychologa w COS. Jeżeli psycholog prowadzący uzna, że zachodzi potrzeba konsultacji psychiatrycznej, może skierować daną osobę na wizytę do lekarza psychiatry.
Dodatkowo, na stronie internetowej www.wiecjestem.us.edu.pl znajdują się artykuły, w których przedstawione są najczęstsze problemy, z jakimi zmagają się młodzi ludzie, oraz propozycje, jak tym problemom stawiać czoła.
Wsparcie psychologiczne dla obywateli Ukrainy
Uniwersytet Śląski w Katowicach oferuje również pomoc psychologiczną dla obywateli Ukrainy. Rodziny, studenci, doktoranci i pracownicy z Ukrainy mogą zgłaszać potrzebę konsultacji na adres: pomoc.psychologiczna@us.edu.pl.
W pomoc psychologiczną dla ofiar konfliktu angażują się pracownicy Instytutu Psychologii z Wydziału Nauk Społecznych UŚ, Rzeczniczka Praw Studenta i Doktoranta oraz psychologowie z Centrum Obsługi Studentów. Gotowość wsparcia wyraziło indywidualnie wielu powiązanych z uczelnią psychologów.
Zobacz także
Ze zdrowiem psychicznym chcą wyjść do ludzi. "Zrozumienie" w Katowicach, czyli pracownia Patrycji Bujarskiej i Moniki Wójcik [Zdjęcia]
Bonifraterska sieć poradni rodzinnych. Możemy otrzymać za darmo pomoc m.in. psychologiczną i prawniczą
Jak nie oszaleć w święta? Psychiatra radzi, co możemy zrobić
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach przebada wzrok pracownikom. Trwa specjalna akcja
Darmowa pomoc psychologiczna dla studentów w Katowicach. Rusza kolejna kampania społeczna Rozwinąć Skrzydła
Powstało Centrum Profilaktyki i Psychoterapii Traumy dla dzieci i młodzieży. Pomogą też psycholodzy z Izraela
Pomoc psychologiczna i zajęcia integracyjne dla obywateli Ukrainy