Wystartował Jarmark Wielkanocny w Katowicach. Zobaczcie ofertę i ceny
Jarmark Wielkanocny w Katowicach już działa! Na katowickim rynku stanęły drewniane budki z wielkanocnymi ozdobami i przysmakami, a także świąteczne dekoracje, pisanki, kurczaczki i zajączki. Nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych. Jarmark Wielkanocny jest czynny od 20 marca do 10 kwietnia.
Jarmark Wielkanocny w Katowicach
Już jest! Na rynku w Katowicach w poniedziałek, 20 marca wystartował Jarmark Wielkanocny. Tegoroczny Jarmark Wielkanocny to 30 stoisk podzielonych na dwie strefy:
- handlową
- i gastronomiczną.
Strefa handlowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00, a także w soboty i niedziele w godzinach 10:00-20:00. Strefa gastronomiczna natomiast jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10:00-21:00, przy czym wybrane punkty będą działały do godziny 22:00. W zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.
Na stoiskach znajdziemy m.in. pisanki wykonywane różnymi ludowymi technikami, stroiki, wiosenne wianki, bukszpany, palmy, rzeźbione świece oraz koszyczki. mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa
Jarmark jest też doskonałą okazją, by spędzić czas w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych. Od 20 marca do 10 kwietnia będzie można wspólnie zrobić zakupy, sfotografować się na tle świątecznych ozdób czy skorzystać z przygotowanych atrakcji takich jak młyńskie koło czy karuzela. dodaje prezydent Katowic
Co można kupić na Jarmarku Wielkanocnym?
Na Jarmarku Wielkanocnym możemy znaleźć produkty na stół wielkanocny, takie jak: wędliny, sery, baby wielkanocne i wypieki, ale też produkty docenione przez konsumentów w poprzednich latach np. oleje tłoczone na zimno, tureckie chałwy i baklawy, miody pitne i nalewki.
Dla smakoszy w strefie gastronomicznej czekać będą m.in. podpłomyki, pierogi, żurek, grill, grzane wino, likiery, owoce w czekoladzie, frytki belgijskie, oscypki z grilla, kawa, czekolada.
Wizyta na katowickim Jarmarku Wielkanocnym to też okazja do kupienia wyjątkowych upominków dla najbliższych. W tym roku w asortymencie znajdą się takie rzeczy jak - biżuteria artystyczna srebrna, z koralików, minerałów czy stali szlachetnej, witraże, obrazy, wyroby drewniane, świece z wosku pszczelego, artystyczne wyroby wielkanocne, kompozycje zapachowe, ceramika użytkowa - w tym także słynna ceramika z Bolesławca. wymienia naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta Katowice, Marta Chmielewska
Atrakcje na katowickim rynku
Jarmark to nie tylko okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów. Nie brakuje tu także atrakcji dla małych i dużych. Jedną z nich jest młyńskie koło - Ślonski Młyn. Jest ono mniejsze niż koło dostępne w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ustawione jest ono na płycie rynku.
Ślonski Młyn - cennik:
- Bilet normalny - 20 zł
- Bilet ulgowy (dzieci do lat 12) - 15 zł
- Bilet rodzinny (2+2) - 60 zł
- Bilet szkolny grupowy dla grup pow. 10 osób (za osobę) - 15 zł
- Dzieci do lat 5 - gratis
- Osoby z orzeczeniem niepełnosprawności - 15 zł
Na jarmarku nie zabraknie również świątecznych dekoracji - są tu duże pisanki, zajączki i kurczaki.
Dostępna jest także wiktoriańska karuzela i kolejka elektryczna. W wybrane dni przeprowadzone zostaną świąteczne animacje dla dzieci - szczegółów należy szukać w mediach społecznościowych.
Otwarcie Jarmarku Wielkanocnego na katowickim rynku
Zobacz także
Jarmark Wielkanocny w Katowicach 2024. Start w połowie marca!
Tłumy na Jarmarku u Babci Anny na Nikiszowcu. Byliście tam? Odszukajcie się na zdjęciach!
Rozkład jazdy autobusów na Jarmark u Babci Anny na Nikiszowcu. Warto skorzystać z bezpłatnych połączeń
Juwenalia Śląskie 2023. Kto będzie nas bawił w Katowickim Parku Leśnym?
Koniec Jarmarku Wielkanocnego w Katowicach [Zdjęcia]
Wielkanoc po Śląsku. Śląskie tradycje i zwyczaje wielkanocne
Już w niedzielę Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne w Katowicach. Trwa wielkie gotowanie [Galeria zdjęć]
[Weekend w Katowicach] Jarmark Wielkanocny, Śniadanie Wielkanocne i biegi
Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych 2023. Każdy może pomóc przygotować śniadanie!
Stworzyli śląskie palmy wielkanocne. Instytut Korfantego dba, żeby tradycja nie zanikła [Galeria zdjęć + wideo]