XV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach! Zobaczcie naszą relację

Redakcja WKATOWICACH.eu
24.04.2023w Katowicach

W poniedziałek, 24 kwietnia, rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. To trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. Portal WKATOWICACH.eu jest patronem medialnym wydarzenia. 

ambasador szwajcarii

Aktualizacja, 26 kwietnia, 18:00

Organizatorzy 15. Europejskiego Kongresu Gospodarczego przedstawili to wydarzenie w liczbach. Statystyki robią wrażenie:

  • 11000 uczestników stacjonarnych,
  • 7000 osób śledzących debaty online,
  • 650 przedstawicieli mediów,
  • 170 sesji,
  • 1200 prelegentów,
  • 235 partnerów i sponsorów.

Mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli relacjonować tak wielkie i ważne wydarzenie w naszym mieście. 

Aktualizacja, 26 kwietnia, 16:00

Kończymy Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. To były trzy dni dialogu na najwyższym poziomie. Wkrótce nasze podsumowanie.

redakcja portalu W Katowicach

Aktualizacja, 26 kwietnia, 15:30

Cytaty z Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Najważniejsze komentarze i opinie. Zobaczcie przygotowane przez nas plansze:

23 zdjęć

Cytaty z Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Aktualizacja, 26 kwietnia, 14:00

Za nami panel dyskusyjny zatytułowany „Sport, gospodarka, społeczeństwo”. Prelegenci rozmawiali o znaczeniu dużych imprez sportowych dla popularyzacji kultury fizycznej w społeczeństwie, o potrzebie rozwoju infrastruktury sportowej i optymalnym wykorzystaniu już istniejącej.

O powiązaniu sportu, gospodarki i społeczeństwa w kontekście miasta Katowice mówił uczestniczący w panelu wiceprezydent miasta Waldemar Bojarun.

Podkreślając zaangażowanie miasta w różne elementy organizacji sportowej, trzeba podkreślić konieczność zainteresowania młodych ludzi. Ideą sportu jest oczywiście rywalizacja i zdobywanie medali, ale za tym powinna iść pewna powszechność. Chcemy by młodzi ludzie patrzyli na sportowych mistrzów i brali z nich najlepsze wzorce. mówił wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun

Warto podkreślić, że dziś nie mamy już problemów z infrastrukturą - mamy orliki, boiska z syntetycznymi nawierzchniami, kolejne hale sportowe. Dziś brakuje konsekwencji rodziców, którzy bardzo często zwalniają swoje dzieci z jakichkolwiek zajęć sportowych. podkreślał wiceprezydent Katowic

Wśród wielu poruszanych tematów była mowa o tworzonym w Katowicach nowym Stadionie Miejskim wraz z halą sportową, katowickich basenach miejskich oraz niepowtarzalnej atmosferze w Spodku, która zawsze towarzyszy wielkim sportowym imprezom.

14 zdjęć

Sport, gospodarka, społeczeństwo - debata

Aktualizacja, 26 kwietnia, 10:50

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbywa się także panel dyskusyjny z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Tematem był rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej.

Inwestycja Microsoft w Polsce to dowód na to, że Polska jest magnesem dla wielkich amerykańskich inwestycji - nie tylko przemysłowych, nie tylko zbrojeniowych, wielkich inwestycji w przemysł samochodowy, ale przede wszystkim także potężnych inwestycji w przemysł informatyczny. mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki

Cieszę się, że są polscy przedsiębiorcy, którzy znakomicie rozwijają produkcję w kraju, ale Polska nie może być systemem zamkniętym. Polska jest i będzie coraz bardziej wprzęgnięta w system globalny. Ukoronowaniem tego wszystkiego niech będzie udział Polski w IV rewolucji przemysłowej. dodał premier

Prezes Rady Ministrów ogłosił w Katowicach także bardzo ważną inicjatywę polskiego rządu, która dotyczyć będzie Katowic. W naszym mieście ma powstać centrum informatyczne Komisji Nadzoru Finansowego.

Zależy nam bardzo, by instytucje centralne część swojej działalności lokowały w innych ośrodkach. I tutaj, na Śląsku, w Katowicach będzie ulokowane centrum informatyczne - część przetwarzania danych, część budowy baz danych - Komisji Nadzoru Finansowego. To kolejna bardzo ważna, bardzo dobra wiadomość dla Śląska. Chcę tę dobrą wiadomość właśnie stąd, z Europejskiego Kongresu Gospodarczego ogłosić. mówił premier Mateusz Morawiecki

O szczegółach tego przedsięwzięcia rząd ma informować szczegółowo w najbliższych tygodniach.

4 zdjęć

Premier Mateusz Morawiecki na EKG 2023

4 zdjęć

Aktualizacja, 26 kwietnia, 10:30

Jaka jest rola kultury w rozwoju miasta, jak wygląda współpraca między samorządem, biznesem, a kulturą i starania miasta Katowice o Europejską Stolicę Kultury. Na Europejskim Kongresie Gospodarczym trwa panel "Kultura, miasto, biznes".

Prelegenci:

  • Marcin Krupa, prezydent Katowic,
  • Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach,
  • Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju,
  • Katarzyna Obłąkowska, kierownik zespołu analiz behawioralnych i badań społecznych, Instytut Finansów,
  • Danuta Kamińska, wiceprzewodnicząca zarządu, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia,
  • Robert Talarczyk, dyrektor, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego,
  • Moderacja: Artur Celiński, lider, DNA Miasta, współtwórca, zastępca redaktor naczelnej, „Magazyn Miasta”.
21 zdjęć

Panel dyskusyjny: kultura, miasto, biznes - EKG 2023

Aktualizacja, 26 kwietnia, 10:00

Rozpoczęło się wydarzenie towarzyszące XV Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (EEC - European Economic Congress) - ogłoszenie kluczowej inwestycji w rozwój polskiej doliny cyfrowej. W wydarzeniu uczestniczy premier Mateusz Morawiecki, który ma ogłosić dużą inwestycję Microsoftu w Polsce.

4 zdjęć

Premier Mateusz Morawiecki na EKG 2023

4 zdjęć

W spotkaniu biorą udział:

  • Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Ralph Haupter, prezes Microsoft na Europę, Bliski Wschód i Afrykę,
  • Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji,
  • Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce (wideo),
  • Michał Potoczek, prezes OChK,
  • Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft w Polsce.

Aktualizacja, 26 kwietnia, 9:40

Kolejnym gościem portalu WKATOWICACH.eu na Europejskim Kongresie Gospodarczym był prezydent Katowic w latach 1998-2014, Piotr Uszok.

były prezydent Katowic Uszok

Organizacja pierwszej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego była bardzo ważna. Nadała kierunek promocji i rozwoju miasta. Inicjatywa zorganizowania Europejskiego Kongresu Gospodarczego pojawiła się, gdy nie mieliśmy jeszcze infrastruktury, panele odbywały się w różnych miejscach. Kongres przyczynił się też do decyzji o budowie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, gdzie ten biznes wszedł na inny poziom. Tu organizowane są konferencje medyczne, był Szczyt Klimatyczny COP24, Światowe Forum Miejskie WUF11. W 1998 roku w tym miejscu była jeszcze kopalnia, a teraz jest tu Strefa Kultury, rozwija się strefa komercyjna z biurowcami i budynkami mieszkalnymi. Miasto od tego czasu zdecydowanie się rozwinęło, a marka Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest ważna i rozpoznawalna w świecie. podkreśla były prezydent Katowic, Piotr Uszok

3 zdjęć

Rozmowa z byłym Prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem

3 zdjęć

Aktualizacja, 26 kwietnia, 09:29

Bez biznesu sport by umarł. Pamiętajmy, że czasy, kiedy tylko i wyłącznie miasta finansowały kluby powoli już mijają. Teraz bez prywatnego sektora i zaangażowania przedsiębiorców sport nie mógłby funkcjonować. Jeśli chodzi o sam kongres i nagrodę, którą odberałam - jestem dumna i szczęśliwa. Pochodzę z Katowic i cieszę się, że mogę reprezentować miasto i nasz kraj.

mówi nam prezeska Polskiej Hokej Ligi, Marta Zawadzka

3 zdjęć

Prezeska Polskiej Hokej Ligi, Marta Zawadzka

3 zdjęć

Aktualizacja, 25 kwietnia, 20:30

Znamy laureatów EEC Startup Challenge, którego celem jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych start-upów i popularyzacja najciekawszych pomysłów biznesowych w Polsce. Gala wręczenia nagród dla najlepszych start-upów to jedno z wydarzeń wieńczących drugi dzień 15. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Oto laureaci nagród EEC Startup Challenge w poszczególnych kategoriach:

  • W kategorii ENVIRONMENT - Biostra;
  • W kategorii MODERN ECONOMY - Parkcash;
  • W kategorii BUSINESS PROCESSES - Zonifero;
  • W kategorii CLIENT & LIFESTYLE - Magly;
  • W kategorii HEALTH & BIOTECHNOLOGY - Diagendo;
10 zdjęć

EEC Startup Challenge 2023

Aktualizacja, 25 kwietnia, 20:00

Za nami gala wręczenia nagród 12. edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne, który niezmiennie ma za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. W konkursie doceniamy tych, którzy dzięki odważnym prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska, wyznaczają trendy.

W tegorocznym konkursie spośród zgłoszeń nadesłanych przez samorządy z całej Polski wybranych zostało 28 nominowanych inwestycji, a spośród nich rada Konsultacyjna konkursu wybrała dziesięć najbardziej prorozwojowych.

Oto wszyscy laureaci konkursu Top Inwestycji Komunalnej 2023:

  • Centrum Zdrowia Matki i  Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze
  • Strefa Aktywności Gospodarczej "Nowa Huta Przyszłości" w Krakowie
  • Planetarium - Śląski Park Nauki
  • Przebudowa infrastruktury na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich,
  • Most w Milsku
  • Niskoemisyjna sieć komunikacji zbiorowej dla północnej części LOF wraz z budową systemu biletu elektronicznego komunikacji aglomeracyjnej w Lublinie
  • ArcelorMittal Park w Sosnowcu
  • Budowa zespołu oświatowego na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie
  • Instalacje fotowoltaiczne na obiektach publicznych w gminach powiatu dzierżoniowskiego
  • Rewitalizacja Zabytkowej Kopalni "Ignacy" w Rybniku.
12 zdjęć

Top Inwestycje Komunalne 2023

Aktualizacja, 25 kwietnia, 17:30

Za nami rozdanie statuetek „Promotor Polski”. To tytuł przyznawany osobom, których osiągnięcia na polu kulturalnym, naukowym lub biznesowym budują wizerunek naszej marki narodowej. Wyróżnieniem tym są honorowane osoby, które poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju.

W tym roku statuetki „Promotor Polski” ze Śląska otrzymają:

  • prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • Marta Zawadzka, prezes Polskiej Hokej Ligi,
  • prof. Jan Klimek, prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach,
  • dr Tomasz Rożek, popularyzator nauki, założyciel Fundacji „Nauka. To lubię”,
  • Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Bez granic” - Janusz Legoń, Kinga Ciba, Katarzyna Dendys-Kosecka.
20 zdjęć

Nagrody Teraz Polska

Aktualizacja, 25 kwietnia, 15:00

Drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbył się panel "Katowice - Europejskie Miasto Nauki". Podjęto dyskusję na takie tematy, jak korzyści dla miasta i regionu, i przygotowania do tego wydarzenia.

Jestem tutaj, bo reprezentuję EurScience i to my przyznajemy tytuł Europejskiego Miasta Nauki, robimy to co dwa lata. Ostatnia taki tytuł otrzymała Lejda w Holandii w 2022 roku. 2024 to czas Katowic. To pierwszy raz, gdy przyznajemy tytuł miastu, które znajduje się w Europie Środkowej. To wielka szansa dla miasta, nie tylko dlatego, by pokazać to co już robi, ale też, by włączyć w swój rozwój ideę ciekawości, eksploracji i ideę innowacyjności opartą o badania naukowe. Ten tytuł to nie tylko okazja na jeden rok, ale też inwestycja w przyszłość miasta. Gratuluję otrzymania tytułu Europejskiego Miasta Nauki. rozpoczął prezes, EuroScience, członek Komitetu Finansów i Pozyskiwania Funduszy, Międzynarodowa Rada Nauki, Michael Matlosz 

Kilkanaście lat temu pojawiła się w Katowicach idea startowania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i wtedy nikt nie przypuszczał, że takie staranie przyniesie taki efekt. Katowice jako miasto węgla i stali, miasto poprzemysłowe, nie kojarzyło się z kulturą, chociaż kultura była częścią funkcjonowania miasta Katowice. Te starania stały się motorem napędowym do wielkich przemian miasta. Międzynarodowe Centrum Kongresowe, w którym się znajdujemy, stało się częścią Strefy Kultury, obok powstało Muzeum Śląskie, nowa siedziba NOSPR, zmodernizowano Spodek. To część inwestycji i działań, które zapoczątkowały te starania. Teraz jesteśmy o krok dalej, dzisiaj ten tytuł - Katowice Miasto Nauki - miasto już otrzymało. Mamy sztandar, pod którym teraz maszerujemy, by nauka stała się kołem zamachowym. mówi wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun

Na ten tytuł zasłużyliśmy, był konkurs, który wygraliśmy. Mamy tytuł i teraz powinniśmy grać. Dodajmy, że pracowników naukowych na naszych siedmiu uczelniach jest na Śląsku więcej, niż górników. Katowice to zdecydowanie miasto nauki. podkreśla rektor Akademii Wychowania Fizycznego, prof. dr hab. Grzegorz Juras

Nauka to stały partner decyzji biznesowych, samorządowych, a także życia społecznego i gospodarczego miasta, i regionu. W rok nasze konsorcjum siedmiu uczelni musi udowodnić, że możliwe jest zupełnie inne miasto, niż to, które znamy. By miasto nauki nie było tylko opisem, ale rzeczywistym miastem. Chcemy, by to było miasto, które wyznacza nauce inne role. zauważa rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Ryszard Koziołek

Bardzo ważną korzyścią z otrzymania tytuły jest promocja miasta i regionu. Podkreślmy też, że w samych Katowicach studiuje ponad 50 tys. studentów. Teraz nasze uczelnie są zintegrowane, działamy w ramach konsorcjum siedmiu uczelni. zaznacza rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak

11 zdjęć

Panel dyskusyjny "Katowice - Europejskie Miasto Nauki"

Aktualizacja, 25 kwietnia, 15:30

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego uczestnikom przedstawiono projekt Hubu Gamingowo-Technologicznego. Prezentacja nastąpiła podczas drugiej części prezentacji finalistów konkursu EEC Startup Challenge.

Katowicom udało się coś dokonać jeśli chodzi o innowacje i nowe technologie. Przestawiliśmy nasza gospodarkę na nowoczesny sektor usług biznesowych. Rozwijamy się dynamicznie. Chcemy otworzyć tzw. nową linię gospodarki Katowic, którą ma być gaming, e-sport czy szeroko rozumiane nowoczesne technologie. mówił naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Katowice, Mariusz Jankowski

7 zdjęć

Prezentacja Hubu Gamingowo-Technologicznego podczas EKG 2023

Aktualizacja, 25 kwietnia, 14:00

W naszym studiu rozmawialiśmy z rektorką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. inż. Celiną Olszak. Jednym z tematów był tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2024, który otrzymały Katowice. 

Nauka i uczelnie wyższe są dzisiaj pewnego rodzaju przemysłem, w który warto inwestować, bo taka inwestycja na sto procent się zwróci. W tym przemyśle podstawowym zasobem jest wiedza, głównie technologie informatyczne. Może być on taką dźwignią i moderatorem zmiany miasta w regionie. Oczekujemy, że te zmiany będą ogromne i poprawią jakość życia mieszkańców. Kształcimy w regionie ponad 50 tysięcy studentów, ponad 10 tysięcy kadry nauczycieli akademickich. To jest ogromny kapitał, który warto wykorzystać i pokazywać naukę jako żywą materię, która oddziałuje na biznes.

mówi prof. Celina Olszak

prof. dr hab. inż. Celiną Olszak

Aktualizacja, 25 kwietnia, 13:00

Za nami panel dyskusyjny „Zrównoważona mobilność miejska”, w którym prelegenci rozmawiali o stanie transportu w miastach europejskich oraz o jego przyszłości i tego, co trzeba zrobić, żeby mieszkańcy chętnie poruszali się transportem miejskim.

Potrzebne są impulsy, pewien ferment, niezadowolenie i kontestowanie istniejących rozwiązań po to, by był postęp. Jak nie ma takich reakcji to fajnie się trwa w tym co jest, bo to nie zmusza do wyjścia ze strefy komfortu - bo tak potrafimy funkcjonować. Z drugiej strony, jeśli byśmy bujali w obłokach, to tworzylibyśmy coś, co pewien bajkopisarz opisał w „Nowych szatach cesarza”, a tego nie chcemy. mówił wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula

Wiceprezydent Katowic podkreślił, że Katowice dokładają w tym roku około 200 milionów złotych, co jest sporą kwotą. A co roku wydatki na transport rosną. Jak się okazuje w tym roku komunikacja miejska w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii kosztuje około miliard złotych, z czego właśnie trzeba dołożyć około 750 mln zł.

Pasażerowie cenią sobie bezpieczeństwo oraz nie lubią czekać długo na połączenia. Jeśli nie jest zapewniona atrakcyjna siatka połączeń korzystają z innych transportów - rowerów, hulajnóg oraz oczywiście samochodów.

Czy przyszłość mobilności miejskiej należy do transportu miejskiego? Tak, ale nie tylko. Z mojej perspektywy przyszłość transportu miejskiego jest współdzielona. Najważniejszą częścią jest transport publiczny, który zawsze będzie kręgosłupem mobilności miejskiej i czynnikiem wyznaczającym jej kierunek. Istotnym elementem są inne środki mobilności, które uzupełniają transport miejski. Bardzo ważna jest współpraca z samorządami, np. Katowice od samego początku bardzo świadomie określały swoje potrzeby, co do tego jak chcą widzieć funkcjonowanie mikromobilności na terenie miasta, gdzie chcą mieć ograniczenia prędkości czy w których miejscach chcą mieć ustalone parkingi. powiedziała szefowa zespołu ds. Polityk Publicznych Polska i Węgry Bolt, Magdalena Mazur

Co ciekawe sztuczna inteligencja wykonała grafikę ilustrującą panel. Widzimy na niej przestrzeń pełną zielonych drzew, pieszych oraz wielki pociągo-tramwaj.

16 zdjęć

Panel "Zrównoważona mobilność miejska" na EKG

Aktualizacja, 25 kwietnia, 11:30

Stoisko Miasta Katowice to również pole do rozmów i dyskusji. Odwiedził je m.in. Ambasador Szwajcarii, Fabrice Filliez. 

6 zdjęć

Spotkanie z Fabrice Filliezem - Ambasadorem Szwajcarii

6 zdjęć

Aktualizacja, 25 kwietnia, 09:20

Drugi Dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego rozpoczynamy od rozmowy z prezydentem Katowic, Marcinem Krupą.

15. edycja, to prawie pełnoletniość tej imprezy, która broni się rekordową ilością gości. Mamy świetne miejsce do organizacji takiego wydarzenia i bardzo gościnnych mieszkańców. Z najnowszych badań wynika, że w Katowicach w 2022 roku goście, którzy odwiedzili nasze miasto, zostawili w nim 150 mln złotych. Milionów, które trafiły do naszej gospodarki.

mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa

Ważnym tematem na tym Kongresie jest też sztuczna inteligencja, która nie powstanie bez naszych głów. Musi być jednostka żywa, żeby później mogła być sztuczna. Ludzie chcą się ze sobą spotykać, to idealnie pokazała pandemia. Teraz musimy wykorzystać potencjał ludzki z tym, co daje nam technologia.

dodaje prezydent

4 zdjęć

Prezydent Katowic na EKG 2023 w Katowicach

4 zdjęć

Aktualizacja, 25 kwietnia, 09:15

Rozpoczynamy drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego! Śledźcie naszą relację na żywo. 

Aktualizacja, 24 kwietnia, 22:25

Europejski Kongres Gospodarczy to także dobra okazja do rozdania prestiżowych nagród. Pierwszego dnia kongresu wręczono nagrody na dwóch galach. Podczas gali Inwestor bez granic 2023 wyróżnienia przyznawane są w dwóch kategoriach: „Inwestor zagraniczny w Polsce” oraz „Polski inwestor za granicą”.

W tym roku nagrodę otrzymali:

  • Arctic Paper,
  • Mercedes-Benz Van Manufacturing Poland,
  • Play P4,
  • PepsiCo,
  • Elemental Holding,
  • Blik. Polski Standard Płatności,
  • LPP,
  • Tele-Fonika Kable,
  • Polmlek.

Gala Ranking Zielonych Inicjatyw to przegląd najciekawszych, najbardziej pomysłowych i efektywnych przedsięwzięć i inwestycji służących ograniczeniu wpływu działalności gospodarczej na środowisko i klimat.

W tym roku wyróżniono:

  • Województwo wielkopolskie i Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica koło Kalisza za modernizację szpitala,
  • Euros Energy i Veolia za projekt Ciepłownia przyszłości,
  • Hydropolis za technologie upraw przyjaznych naturze,
  • Respect Energy wraz z Goldbeck Solar za farmę fotowoltaiczną Zwartowo,
  • PSH Lewiatan za projekt Energooszczędny sklep - zrównoważony biznes.

Zobaczcie zdjęcia z gali:

27 zdjęć

Gala "Inwestor bez granic 2023" i "Ranking Zielonych Inicjatyw"

Aktualizacja, 24 kwietnia, 21:50

Na zakończenie pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego mogliśmy bawić się na koncercie Zalewskiego.

Aktualizacja, 24 kwietnia, 18:50

Nasze stoisko na Europejskim Kongresie Gospodarczym odwiedził Aleksander Kwaśniewski, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995-2005. Opowiadał o roli Kongresu, wojnie w Ukrainie i projekcie odbudowy Ukrainy, do którego mogą zaangażować się także samorządy.

prezydent Aleksander Kwasniewski

Europejski Kongres Gospodarczy jest ważny i zawsze świetnie zorganizowany. Gromadzi mnóstwo gości z całego świata i Katowice zaznaczają mocne miejsce w Europie. Żyjemy w skomplikowanym momencie historii - jest wojna w Ukrainie, wprowadzone są sankcje przeciwko Rosji, co zmienia układ sił, dostaw gazu, ropy. Myślę, że Kongres to miejsce, gdzie trzeba realnie ocenić sytuację, w której jesteśmy i szukać pomysłów na przyszłość, bo każda, nawet najgorsza sytuacja, tworzy też szanse. Szansą z pewnością będzie projekt odbudowy Ukrainy. Polska jest sąsiadem, mamy doświadczenie w relacjach gospodarczych z Ukrainą. To może jest jeden z projektów, nad którym powinniśmy się zastanowić, przygotowywać się do niego. Drugi to zmiany związane z zieloną gospodarką, mniej ropy, mniej gazu, więcej energii odnawialnej, bardziej ekologiczne sposoby produkowania. Trzeba przygotować się, że tych wszystkich dóbr będzie mniej, więc lepiej powinniśmy z nich korzystać i szukać nowych pomysłów. Ten Kongres jest w tym roku jeszcze bardziej istotny ze względu na zawirowania, które obecnie w świecie mają miejsce. mówi dla portalu WKATOWICACH.eu prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995-2005, Aleksander Kwaśniewski 

To co zrobiła Polska od początku wojny w Ukrainie jest bardzo ważne. Poza wsparciem politycznym, nastąpiła ogromna pomoc ze strony obywateli i samorządów. To niezwykła wartość i ja widzę jej dalszy ciąg, w szczególności dla współpracy miast. Możemy pomóc w odbudowie ukraińskich miast, w niektórych miastach nie trzeba wiele. Potrzeba odbudować szkołę, mieszkania czy drogi. Polskie miasta mogłyby wejść w takie projekty odbudowy Ukrainy. dodał prezydent Aleksander Kwaśniewski 

Jednym z ważnych tematów tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest cyfryzacja i sztuczna inteligencja. O ten temat zapytaliśmy też prezydenta Kwaśniewskiego.

Sztuczna inteligencja z pewnością wpłynie na rozwój Polski. Mam nadzieję, że będziemy potrafili z niej dobrze korzystać, w tych aspektach, w których nie zastąpi człowieka, a mu pomoże, gdzie spowoduje, że nasze życie będzie bezpieczniejsze, gdzie będzie mniej biurokracji i będzie łatwiejszy dostęp do dóbr i usług. My nie uciekniemy od sztucznej inteligencji, to już jest faktem. Oby nam służyła, a nie była w przyszłości przeszkodą. Dobrze, że o tym się rozmawia. podkreślił prezydent Kwaśniewski 

4 zdjęć

Aleksander Kwaśniewski gościem portalu WKATOWICACH.eu na EKG 2023

4 zdjęć

Aktualizacja, 24 kwietnia, 18:42

Podczas EKG odbył się panel poświęcony młodym - „Inauguracja Europejskiego Forum Młodych Liderów”.

Inwestorzy często mówią, że mamy rynek pracownika, że wszystko się zmienia i młodzi niekoniecznie oczekują tego, co poprzednia generacja pracowników. Ale czy to jest złe? Nietypowe? Nie sądzę. To wy młodzi jesteście szczególnie złączeni i korzystacie z tej nowej technologii, która jest często dla nas czymś, przy czym nie czujemy się intuicyjnie, a wy czujecie się jak ryba w wodzie. Czy możecie więc być inni niż ta rzeczywistość, która was otacza i z której korzystacie? Wydaje mi się, że nie bardzo. zwrócił się do młodych wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula

Rozmawiano o potrzebach młodych i ich podejścia do rynku pracy.

Jesteśmy pokoleniem, które poszukuje. Mamy pewnego rodzaju standardy, które podłapaliśmy - można powiedzieć - właśnie przez naszą całkowitą styczność z całym światem. To jedna z najlepszych rzeczy, jakie daje nam internet, a jednocześnie najgorsza. Wiemy, czego chcemy - a raczej - czego poszukujemy, w takim sensie, że czegoś poszukujemy. […] Powiedziałabym, że młodzi ludzie chcą czegoś więcej niż jest może oczekiwane przez starsze pokolenia, które żyły w innych warunkach. mówiła prezydentka Erasmus Student Network, Dominika Guzik

Lider młodego pokolenia musi być osobą inspirującą. Ludzie z tzw. pokolenia Z potrzebują wizji i inspiracji do działania. Potrzebują człowieka, który ich poprowadzi, pokaże i powie, że to jest właśnie sposób na zmianę świata. Młodzi ludzie potrzebują również empatii, a to rzecz, o której się często zapomina. Być może to jest ten problem na linii liderzy starego i młodego pokolenia. powiedział przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Kewin Lewicki

Prezydent Sobula podkreślał, że w każdym pokoleniu tak jest, że starsi narzekają na młodych, a młodzi chcą zmieniać świat. Nie jest to więc nowym zjawiskiem, z czym zgadzali się paneliści.

11 zdjęć

Inauguracja Forum Młodych Liderów na EKG 2023

Aktualizacja, 24 kwietnia, 16:40

Na stoisku miasta Katowice wiceprezydent Bogumił Sobula podpisał porozumienie z prezesem zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Pawłem Kurtaszem. Więcej TUTAJ. 

5 zdjęć

Podpisanie porozumienia pomiędzy Katowicami a Polską Agencją Inwestycji i Handlu

5 zdjęć

Aktualizacja, 24 kwietnia, 16:20

Za nami inauguracja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym trwają kolejne panele dyskusyjne. Zobaczcie co, dzieje się w MCK i posłuchajcie, co o znaczeniu EKG 2023 mówiono w czasie jego otwarcia.

Aktualizacja, 24 kwietnia, 14:40

Zobaczcie, jak wygląda stoisko Miasta Katowice na EKG 2023 w Katowicach. Jest ono inspirowane śląską tradycją i zabytkową dzielnicą Nikiszowiec. 

11 zdjęć

Stoisko Miasta Katowice na EKG 2023

Aktualizacja, 24 kwietnia, 13:45

Za nami inauguracja akcji "Zmalujmy razem coś dobrego". Każdy uczestnik EKG 2023 może podejść na stoisku stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów i pomalować element wielkiej kolorywanki. Za jeden pomalowany element sponsorzy wpłacają 100 zł dla podopiecznych stowarzyszenia.

Zobaczcie zdjęcia:

15 zdjęć

Akcja "Zmalujmy razem coś dobrego" na EKG 2023

Aktualizacja, 24 kwietnia, 11:21

Zobaczcie, jak wyglądają stoiska na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. 

29 zdjęć

Stoiska na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Aktualizacja, 24 kwietnia, 10:00

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się inauguracja XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

12 zdjęć

Inauguracja XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W imieniu miasta Katowice, gospodarza tego miejsca mam zaszczyt powitać państwa po raz 15. na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Kongres to okazja, by wybiec w przyszłość, tę bliską, gdzie rozwiązujemy problemy codzienne, z którymi zmagają się miasta, ale też dalszą, gdy kreujemy idee, patrzymy w przyszłość i staramy się przewidzieć, co będzie się działo. Tegoroczny Kongres właśnie taki będzie. mówi wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula

Witam państwa już na 15. Europejskim Kongresie Gospodarczym. Świat wracał do stabilizacji gospodarczej po pandemii, gdy wybuchła wojna w Ukrainie. To wyzwania, o których trzeba rozmawiać i poszukiwać wspólnych rozwiązań. W jednym miejscu w ciągu trzech dni odbędą się pewnie tysiące takich rozmów. Do Katowic na Kongres przyjechało 11 tys. gości, mamy też szerokie grono gości online. Wśród tematów, które będą poruszane w trakcie Kongresu jest europejska gospodarka, transformacja sektora energii, wojna w Ukrainie, czy transformacja - ta zielona i cyfrowa, a także zagrożenia z niej wynikające. Dialog potrzebny jest szczególnie w czasach niestabilności. mówi prezes PTWP, Wojciech Kuśpik

Zebranych gości przywitał także przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierz Karolczak, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Konkurencja to słowo, które opisuje świat. Konkurują studenci, przedsiębiorcy, miasta. Ważne jest, by konkurencja stawała się motorem dobrej przyszłości. powiedział przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Kazimierz Karolczak

Wśród tematów, które będą podnoszone podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego będą też aspekty bezpieczeństwa - tego militarnego, gospodarczego i zdrowotnego. Będziemy mówić też o bezpieczeństwie energetycznym oraz cyfrowym. podkreślał wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek

Samorząd, miasta to siła sprawcza. Ostatnie lata pokazały, że samorządy stoją na pierwszej linii działalności. Pokazała to pandemia czy wojna w Ukrainie. zaznaczył marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski

3 zdjęć

Stoisko WKATOWICACH.eu na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2023

3 zdjęć

Aktualizacja, 24 kwietnia, 07:20

Już o godzinie 10:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się Europejski Kongres Gospodarczy 2023. W trakcie inauguracji głos zabiorą:

  • wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula,
  • marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski,
  • przewodniczący Górnośląsko Zagłębiowskiej-Metropolii, Kazimierz Karolczak,
  • prezes PTWP, Wojciech Kuśpik,
  • pierwsza wicepremier Ukrainy, minister gospodarki, Yuliia Svyrydenko,
  • wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Wcześniej pisaliśmy:

XV Europejski Kongres Gospodarczy

Blisko 170 debat o wszystkim, co znajduje się dzisiaj na gospodarczej wokandzie Europy i decyduje o jej aktualnym kształcie i perspektywach rozwoju. 3 dni wypełnione konstruktywnymi rozmowami znamienitych prelegentów, na czele z komisarzami unijnymi, politykami z Polski i zagranicy oraz przedstawicielami największych biznesów.

Obok - gale finałowe konkursów czy Europejskie Forum Młodych Liderów, oddające głos tym, w których rękach znajdzie się przyszłość świata. XV Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wydarzenie otworzy debata pod tytułem „Nowa europejska gospodarka w nowym świecie”, podczas której zaproszeni eksperci rozmawiać będą o roli, możliwościach i taktyce Europy w kontekście zmiennego otoczenia i wyzwań, jakimi są między innymi przeobrażenia zachodzące w klimacie, energetyce, logistyce czy globalnej koniunkturze. Omówione zostaną warunki konieczne, by zatrzymać przenoszenie działalności produkcyjnej poza UE oraz temat pozycji Europy w globalnym wyścigu w nowej fazie rywalizacji supermocarstw.

W sesji inauguracyjnej udział wezmą między innymi:

  • Chris Barton, komisarz Jego Królewskiej Mości ds. handlu z Europą, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej;
  • Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii;
  • Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego;
  • Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego;
  • Johannes Hahn, komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu i administracji;
  • Yuliia Svyrydenko, pierwsza wicepremier i minister gospodarki Ukrainy.

Otwierając XV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach chcemy zwrócić uwagę na gospodarczą i społeczną kondycję Europy w perspektywie szeroko pojętych zmian i nowego, tworzącego się na naszych oczach, układu geopolitycznego. mówi prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Kongresu, Wojciech Kuśpik

W eksperckim i opiniotwórczym gronie poruszymy istotne dzisiaj kwestie. Chcemy maksymalnie wykorzystać trzy dni Kongresu, stwarzając okazję do międzypokoleniowej i międzysektorowej rozmowy o przyszłości. Cieszy nas międzynarodowe grono gości, ich obecność dowodzi istotności debat prowadzonych w Katowicach. dodaje Wojciech Kuśpik

Wśród gości Europejskiego Kongresu Gospodarczego są między innymi:

  • Phillip Cornell, dyrektor ds. energii i zrównoważonego rozwoju Economist Impact;
  • Mindaugas Liutvinskas, wiceminister finansów Litwy;
  • Irene Moreira, minister mieszkalnictwa i planowania terytorialnego Urugwaju;
  • Victor Grigorescu, minister energii Rumunii w latach 2015-2017;
  • Ovais Sarmad, zastępca sekretarza wykonawczego United Nations Framework Convention on Climate Change (UNFCCC);
  • Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. stosunków międzyinstytucjonalnych i prognozowania;
  • Miroslav Skřivánek, wiceminister rolnictwa Czech;
  • Peter Švec, wiceminister gospodarki Słowacji;
  • i Inga Žilienė, wiceminister energetyki Litwy;
  • oraz przedstawiciele międzynarodowej dyplomacji.
5 zdjęć

Przed nami Europejski Kongres Gospodarczy

5 zdjęć

W obszernym programie Kongresu nie zabraknie miejsca dla zielonej transformacji gospodarki oraz dla wyzwań związanych z transformacją sektora energii. Prelegenci będą rozmawiać o ograniczaniu wpływu działalności gospodarczej na klimat, technologiach bezemisyjnych w przemyśle, transporcie, wytwarzaniu energii, a także o zielonych inwestycjach.

Swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie zielonego kierunku podzielą się między innymi: Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury; Mirosław Bendzera, prezes Grenevia; Jorgo Chatzimarkakis, prezes Hydrogen Europe; Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów; Marina Dubakina, prezeska i dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce; Anders H. Eide, ambasador Królestwa Norwegii w Rzeczypospolitej Polskiej; Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy; Mirosław Proppé, prezes Fundacji WWF Polska; Lechosław Rojewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych PGE Polska Grupa Energetyczna; Catharina Sikow-Magny, dyrektor ds. zielonej transformacji i integracji systemów energetycznych Dyrekcji Generalnej ds. Energii Komisji Europejskiej; Karl Schmedders, profesor finansów IMD - International Institute for Management Development w Queen Hedvig Academy; Paweł Szczeszek, prezes TAURON Polska Energia oraz Jan Szewczak, członek zarządu ds. finansowych PKN ORLEN.

Jak przebiega cyfrowa transformacja biznesu w praktyce? Które obszary cyfrowego świata mają szczególny potencjał zmiany gospodarki i życia codziennego: chmura, Big Data, sztuczna inteligencja, technologie Przemysłu 4.0? Jak dbać o cyberbezpieczeństwo w kontekście nowych zagrożeń? Na te i inne pytania odpowiedzą między innymi: Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft; Tomasz Blicharski, wiceprezes Grupy Żabka, Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji; Agnieszka Kubera, dyrektor Accenture w Polsce; Szymon Wałach, wiceprezes ds. digital i strategii InPost; Tomasz Wolanowski, wiceprezes ABB oraz Andrzej Zybertowicz, doradca społeczny prezydenta RP.

Podczas debat wzięte pod lupę zostaną także przykłady konsekwentnego wsparcia dla walczącej Ukrainy, skutki wojny, obecne warunki życia w tym kraju i perspektywy jego odbudowy. Podjęty zostanie również temat europejskich aspiracji i możliwych scenariuszy włączenia Ukrainy do Unii Europejskiej czy obecności Ukraińców na polskim rynku pracy.  

W rozmowach o planach odbudowy Ukrainy i jej przyszłości udział wezmą między innymi: Natalia Karpenczuk-Konopacka, prezeska Kobiecej Izby Gospodarczej Ukrainy; Oleksandr Kravchenko, partner zarządzający McKinsey’s Kyiv Office; Kira Rudik, ukraińska menedżerka, parlamentarzystka i przewodnicząca partii Głos; Maryna Popatenko, wiceminister młodzieży i sportu Ukrainy; Wiaczesław Wojnarowśkyj, konsul generalny Ukrainy w Krakowie oraz Oleksandr Yarema, sekretarz stanu w Gabinecie Ministrów Ukrainy. Spektrum zagadnień związanych z wojną i perspektywami dla Ukrainy uzupełni rozmowa byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego z Petro Poroszenką, prezydentem Ukrainy w latach 2014-2019.

Tegoroczna agenda kongresu szeroko obejmie tematami międzynarodowe współprace gospodarcze. Prelegenci szczegółową omówią relacje pomiędzy Polską oraz Europą a Republiką Korei, Niemcami, Mołdawią, Rwandą, Arabią Saudyjską, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Stanami Zjedonoczonymi Ameryki, Skandynawią czy Wielką Brytanią.

Udział w rozmowach wezmą m.in.: Rashed Abdulkarim Al Blooshi, podsekretarz Departamentu Rozwoju Gospodarczego Abu Zabi; Stefan Gullgren, ambasador Królestwa Szwecji w Rzeczpospolitej Polskiej; Hannes Heimisson, ambasador Islandii w Rzeczpospolitej Polskiej; Younis Haji Al Khoori, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Zjednoczonych Emiratów Arabskich; Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce; Martin Kremer, konsul generalny Niemiec we Wrocławiu; Päivi Laine, ambasador Finlandii w Rzeczpospolitej Polskiej; James Hughes, radca-minister w Ambasadzie Wielkiej Brytanii, Shik Kim, radca Ambasady Republiki Korei w Polsce; Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ole Toft, ambasador Królestwa Danii w Rzeczpospolitej Polskiej.

W rozmowach udział potwierdzili licznie także przedstawiciele biznesu, są wśród nich między innymi: Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego; Dariusz Blocher, członek rady nadzorczej Budimex; Alicja Chilińska-Zawadzka, CEO EDF Renewables w Polsce; Mourad Taoufiki, Country Manager Amazon.pl; Przemek Gdański, prezes Banku BNP Paribas; Adam Pers, wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej mBank, Dawid Jakubowicz, prezes Ciech; Jarosław Kroc, prezes Accenture Polska; Piotr Krupa, prezes KRUK; Adam Manikowski, wiceprezes Grupy Żabka; Andrzej Modzelewski, prezes E.ON Polska; Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex; Grażyna Piotrowska-Oliwa, członek Rady Dyrektorów Pepco Group; Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED; Bertus Servaas, prezes VIVE Textile Recycling; Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments oraz Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag.

Stronę rządową w debatach reprezentować będą między innymi:

  • Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej;
  • Adam Niedzielski, minister zdrowia;
  • Piotr Bromber, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia;
  • Adam Guibourgé-Czetwertyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska;
  • Krzysztof Ciecióra, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
  • Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
  • Waldemar Kraska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia;
  • Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej;
  • Marzena Machałek, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego w Ministerstwie Edukacji i Nauki;
  • Wojciech Murdzek, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. reformy funkcjonowania instytutów badawczych, w Ministerstwie Edukacji i Nauki;
  • Piotr Pyzik, podsekretarz stanu, pełnomocnik do spraw dialogu społecznego w Ministerstwie Aktywów Państwowych;
  • Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów;
  • Agnieszka Ścigaj, minister - członek Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów;
  • Włodzimierz Tomaszewski, minister - członek Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów;
  • Marek Wesoły, poseł na sejm RP, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego w Ministerstwie Aktywów Państwowych;
  • Michał Wójcik, minister, członek Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  • oraz Ireneusz Zyska, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Kongres co roku tworzy miejsce do rozmów i spotkań, służy networkingowi i umożliwia nawiązywanie relacji biznesowych. Również w tym roku uczestnictwo w Europejskim Kongresie Gospodarczym posłuży do integracji oraz budowania partnerskich kontaktów, a doskonałą okazję do tego będą stanowiły wydarzenia towarzyszące.

Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia kongresu odbędą się uroczyste gale wręczenia nagród - rozstrzygnięte zostaną konkursy:

  • „EEC Startup Challenge”,
  • „Inwestor bez granic”,
  • „Ranking Zielonych Inicjatyw”
  • oraz „Top Inwestycje Komunalne”.

Również w tym roku uczestnicy kongresu będą mogli wziąć udział w wieczornych bankietach stanowiących idealne miejsce do kontynuowania swobodnych rozmów i pogłębianiach dyskusji, a finałowym punktem obu wieczorów będą koncerty topowych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Rejestracja na Europejski Kongres Gospodarczy trwa do piątku (21 kwietnia br.) do godziny 15:00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://www.eecpoland.eu/2023/pl/rejestracja,1627/.

Zobacz także

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach już 7-9 maja w MCK w Katowicach. Ruszyła rejestracja na wydarzenie
Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach już 7-9 maja w MCK w Katowicach. Ruszyła rejestracja na wydarzenie
w Katowicach

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach już 7-9 maja w MCK w Katowicach. Ruszyła rejestracja na wydarzenie

Trwa Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw [Zdjęcia]
Trwa Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw [Zdjęcia]
w Katowicach

Trwa Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw [Zdjęcia]

Konferencja Nowy Przemysł 4.0 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
Konferencja Nowy Przemysł 4.0 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
w Katowicach

Konferencja Nowy Przemysł 4.0 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Czech w Katowicach
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Czech w Katowicach
w Katowicach

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Czech w Katowicach

INTARG 2023 w Katowicach. To już 16. edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji
INTARG 2023 w Katowicach. To już 16. edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji
w Katowicach

INTARG 2023 w Katowicach. To już 16. edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji

Kultura, miasto i biznes. Dyskusja na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2023
Kultura, miasto i biznes. Dyskusja na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2023
w Katowicach

Kultura, miasto i biznes. Dyskusja na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2023

Katowice podpisały porozumienie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Więcej zagranicznych inwestorów w mieście!
Katowice podpisały porozumienie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Więcej zagranicznych inwestorów w mieście!
w Katowicach

Katowice podpisały porozumienie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Więcej zagranicznych inwestorów w mieście!

"Zmalujmy razem coś dobrego". Wyjątkowa akcja Domu Aniołów Stróżów na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2023
"Zmalujmy razem coś dobrego". Wyjątkowa akcja Domu Aniołów Stróżów na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2023
w Katowicach

"Zmalujmy razem coś dobrego". Wyjątkowa akcja Domu Aniołów Stróżów na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2023

Przyszłość Europy w rękach pokolenia Y i Z - Europejskie Forum Młodych Liderów po raz drugi w Katowicach
Przyszłość Europy w rękach pokolenia Y i Z - Europejskie Forum Młodych Liderów po raz drugi w Katowicach
w Katowicach

Przyszłość Europy w rękach pokolenia Y i Z - Europejskie Forum Młodych Liderów po raz drugi w Katowicach

Kto wygra EEC Startup Challenge? Finał konkursu podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego
Kto wygra EEC Startup Challenge? Finał konkursu podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego
w Katowicach

Kto wygra EEC Startup Challenge? Finał konkursu podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego

XV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach za nami!
Wideo
WIDEO Z Katowic

XV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach za nami!

Ruszył Europejski Kongres Gospodarczy
Wideo
WIDEO Z Katowic

Ruszył Europejski Kongres Gospodarczy

Jarosław Juszkiewicz: Kieruj się na Europejski Kongres Gospodarczy
Wideo
WIDEO Z Katowic

Jarosław Juszkiewicz: Kieruj się na Europejski Kongres Gospodarczy

     

do góry