ZTM chce rozszerzyć sieć sprzedaży biletów papierowych. Zyskać mogą lokalni przedsiębiorcy
Bilety papierowe na autobus czy tramwaj są nadal potrzebne. Jednak są miejsca, w których może być problem z ich zakupem. Zarząd Transportu Metropolitalnego szuka partnerów biznesowych, z którymi rozszerzy sieć sprzedaży swoich biletów. Chodzi o zwiększenie liczby stacjonarnych punktów, w których będzie można kupić właśnie bilety papierowe.
Będzie więcej punktów, w których kupimy papierowe bilety?
Chociaż wiele osób kupując bilety na przejazdy komunikacją miejską w gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii decyduje się robić to cyfrowo, nie oznacza to, że papierowe bilety całkowicie zniknęły. Istnieje spora grupa osób, która woli korzystać z papierowych biletów. Również przy wielu przystankach autobusowych znajdziemy biletomaty.
Obecnie jednorazowe bilety papierowe na przejazdy komunikacją miejską można obecnie kupić w około 750 punktach znajdujących się we wszystkich 56 gminach objętych systemem Transport GZM. Tych punktów może być znacznie więcej. ZTM poszukuje przedsiębiorców, którzy chcieliby wprowadzić możliwość kupienia biletów w miejscu, w którym prowadzą swoje usługi.
Chociaż już teraz jest to największa sieć w Polsce, to wciąż chcemy ją rozwijać. Wychodzimy z założenia, że dostępność biletów powinna być jak największa. Dlatego szukamy partnerów, którzy myślą o rozwoju swojego biznesu, poszerzeniu swojej działalności i tym samym zwiększeniu zysków. mówi dyrektor ZTM, Małgorzata Gutowska
Potencjalnymi kontrahentami ZTM mogą być różnego rodzaju punkty handlowo-usługowe, np. kioski, piekarnie, czy też sklepy spożywcze lub monopolowe.
Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym. Bierzemy pod uwagę współpracę zarówno z niewielkimi punktami, jak i z większymi sieciami. mówi Małgorzata Gutowska
Kontrahenci ZTM mogą liczyć na 5-7% procentowy upust przy zakupie biletów. Wysokość rabatu zależy od liczby zakupionych od organizatora komunikacji miejskiej biletów.
Ponadto nasi obecni partnerzy wskazują, że ich nowi klienci-pasażerowie przy okazji zakupu biletu kupują też inne produkty. To dodatkowa wartość, którą ciężko nam zwymiarować. dodaje dyrektor ZTM
Przedstawiciele ZTM wskazują jednocześnie, że największy potencjał biznesowy mają te punkty, które są zlokalizowane w odległości do 500 m od przystanku komunikacji miejskiej.
Zobacz także
Minibus z Mysłowic do katowickich Murcek. Którędy będzie kursować linia 972?
Wszystkich Świętych 2024. Jak będą jeździć autobusy ZTM?
Prace przy wiadukcie nad ul. Załęską w Katowicach. 12 linii autobusowych pojedzie inaczej [Zdjęcia]
8 autobusów wodorowych dla Metropolii. Wyjadą na ulice Katowic i Tychów
Od 7 października zamknięty wiadukt na Mikołowskiej. Sprawdzamy, jak będą kursować autobusy ZTM
Bilety Kolei Śląskich są już honorowane w autobusach i tramwajach
Podwyżka cen biletów ZTM od 1 października. O ile? [Cennik]