Parkowanie przed Spodkiem i MCK? Pytamy o zasady wjazdu na teren wokół obiektów
Parkowanie w Katowicach to temat wzbudzający wiele emocji. Miasto jest w trakcie wdrażania nowej polityki parkingowej, która zakłada rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania i utworzenie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania. Kierowcy jednak nie przestają zadziwiać swoimi własnymi pomysłami na to, gdzie i w jaki sposób można zaparkować w Katowicach. Ostatnio zaczęli zostawiać pojazdy przed samym katowickim Spodkiem.
Parking w cieniu Spodka i MCK
W ostatnim czasie w mediach społecznościowych zostały opublikowane zdjęcia, na których widać, że wielu kierowców postanowiło urządzić sobie parking wokół Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Miejsce wydaje się idealne na parking - sporo wolnej przestrzeni, asfalt i dogodna lokalizacja. Warto jednak pamiętać, że pozostawienie samochodu w takim miejscu wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.
Wjazd na część asfaltową tuż przed wejściem do Międzynarodowego Centrum Kongresowego od strony Placu Sławika i Antalla mają jedynie, po wcześniejszym uzgodnieniu z zarządcą MCK i Spodka, służby techniczne, montażyści oraz dostawcy przypisani do realizacji danego wydarzenia. Wjazd ten możliwy jest na czas potrzebny na zatowarowanie lub wprowadzenie do obiektów dużych gabarytów. tłumaczy w rozmowie z nami reprezentująca zarządców Spodka i MCK, Marta Dobrzańska
W szczególnej sytuacji, gdy odbywa się wiele wydarzeń jednocześnie, uruchamiamy dodatkowe odpłatne parkingi: przy MCK (parking na placu manewrowym oraz mały parking pracowniczy od strony ul. Olimpijskiej) oraz na zasadzie współpracy udostępniamy wydzielone miejsca na okolicznych parkingach zarządzanych przez TDJ Estate, pod warunkiem, że są dostępne. dodaje Marta Dobrzańska z Biura Prasowego Spodka i MCK
Oznacza to, że na własną rękę kierowcy nie mogą zostawiać samochodów w przestrzeniach wokół Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i kompleksów biurowców .KTW. Do dyspozycji użytkowników tych obiektów pozostają parkingi w Strefie Kultury, a także miejsca parkingowe m.in. wzdłuż ulicy Olimpijskiej i alei Wojciecha Korfantego.
Jako zarządcy obiektów - Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka - zależy nam na jakościowej i sprawnej realizacji wydarzeń w naszych przestrzeniach, w tym m.in. na informowaniu gości naszych wydarzeń o tym, gdzie i jak mogą prawidłowo parkować. Mogą oni korzystać z miejskich parkingów Strefy Kultury i parkingów na ternie Koszutki - informujemy o tym na naszych stronach internetowych, zachęcając także do korzystania z komunikacji miejskiej i centrów przesiadkowych. przypomina Marta Dobrzańska
Spodek i MCK są dobrze skomunikowane z centrami przesiadkowymi w Zawodziu, Brynowie oraz Ligocie, gdzie można bezpłatnie zaparkować samochód i przesiąść się na komunikację publiczną.
Zarządcy Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego służą szczegółowymi radami, w jaki sposób można dotrzeć do obiektów i zaparkować w ich pobliżu. Można je znaleźć na stronach internetowych:
Wyzwanie parkowanie w Katowicach
Wprowadzenie nowej polityki parkingowej w Katowicach wzbudza wiele emocji, mimo że proces jej wprowadzania jeszcze się nie zakończył. W wielu rejonach miasta trwa porządkowanie kwestii parkingowych, wyznaczanie nowych miejsc do parkowania i likwidowanie tych, które istnieją wbrew obowiązującym przepisom prawa drogowego.
Katowicka straż miejska nie ustaje w wysiłkach, by wyeliminować problem parkowania w Katowicach niezgodnie z przepisami. Służy temu inicjatywa „Wyzwanie parkowanie”, w ramach której strażnicy miejscy publikują zdjęcia z nietypowymi i niezgodnymi z prawem pomysłami kierowców na to, gdzie i w jaki sposób urządzić parking dla swoich aut.
Służby konsekwentnie wystawiają także mandaty za łamanie przepisów, które skutkuje wielokrotnie zniszczeniem elementów miejskiej zieleni lub negatywnie wpływa na komfort innych użytkowników różnych przestrzeni miejskich - m.in. dróg, chodników czy ścieżek rowerowych.