Zatrzymano handlarzy bronią. Policjanci CBŚP przejęli 48 sztuk broni palnej
Policjanci CBŚP przejęli 48 sztuk broni palnej, w tym m.in. broń krótką, karabiny i strzelby, pistolety maszynowe, amunicję, granaty, granaty przeciwpancerne. Łącznie zatrzymano 8 osób, którym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. nielegalnego posiadania i handlu bronią palną oraz amunicją. Policjanci prowadzili działania na terenie województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i śląskiego.
CBŚP przejęło broń, granaty i amunicję. Policjanci zatrzymali 8 osób w ramach śledztwa dotyczącego handlu bronią i amunicją, a także wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Działania były prowadzone na na terenie województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i śląskiego.
Podczas przeszukań miejsc zamieszkania i miejsc użytkowanych przez podejrzanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli 48 sztuk broni, w tym pistolety maszynowe PPS wz. 43, Scorpion, MG 34, ręczne karabiny maszynowe DT kal. 7,62 mm, sztucery, dubeltówki, karabinek automatyczny Steyr model AUG, karabinek Mauser, pistolety GLOCK, PW 33, SigSauer, Walther P99, Colt 1911, TT, rewolwery oraz broń samodziałową. Ponadto zabezpieczono ponad 30 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, rodzaju i przeznaczenia, granaty F1, granaty przeciwpancerne, granat moździerzowy kal. 122 mm, detonatory pośrednie oraz narzędzia służące do wytwarzania amunicji.
Łącznie w tej sprawie zabezpieczono:
- 156 jednostek broni palnej różnego rodzaju,
- ponad 60 tys. sztuk amunicji,
- granaty,
- materiały wybuchowe,
- urządzenia do wytwarzania lub przerabiania broni palnej i amunicji
- oraz proch strzelniczy.
Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, gdzie ogłoszono im zarzuty dotyczące m.in. nielegalnego posiadania i handlu bronią palną i amunicją.
Na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo w stosunku do 4 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.
Działania na terenie trzech województw, w tym woj. śląskiego prowadzili policjanci z zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru CBŚP, zarządu w Katowicach CBŚP, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz bieggłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.